Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 13:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 13:07

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-111
Subiect vot: Vot final
PL 122/2008 pentru modificarea și completarea Regulamentului-cadru de organizare și funcționare a consiliilor locale, prevăzut în Anexa la Ordonanța Guvernului nr.35/2002, aprobată cu completări și modificări prin Legea nr.673/2002
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:126 36 33 4 27 10 5 9 2
- voturi pentru (DA):42 34 4 - - - 3 - 1
- voturi împotrivă (NU):78 1 28 4 27 10 - 8 -
- abțineri:3 1 - - - - 1 1 -
- nu au votat:3 - 1 - - - 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
3. Amarie Constantin PD-L NU
4. Amet Aledin Minoritati NU
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Ardelean Lia PC DA
8. Baban Ștefan PRM NU
9. Barbu Gheorghe PD-L NU
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
11. Bentu Dumitru PSD DA
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
13. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
14. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
15. Bónis István UDMR NU
16. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
17. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
18. Buciu Angela PRM NU
19. Buda Daniel PD-L NU
20. Buda Ioan PSD DA
21. Calimente Mihăiță PNL NU
22. Canacheu Costică PD-L NU
23. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
24. Călian Petru PD-L NU
25. Călin Ion PSD DA
26. Chiper Gheorghe PSD DA
27. Chiș Filonaș PSD DA
28. Cindrea Ioan PSD DA
29. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
30. Cliveti Minodora PSD DA
31. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
32. Cristea Ioan PNL NU
33. Diaconescu Renică PSD DA
34. Dobre Traian PNL NU
35. Dorneanu Valer PSD DA
36. Dragomir Gheorghe PNL NU
37. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
38. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
39. Dumitriu Mihai PSD DA
40. Ehling Elena PSD DA
41. Erdei Dolóczki István UDMR NU
42. Faina Constantin PNL NU
43. Fenechiu Relu PNL NU
44. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
45. Florea Damian PC -
46. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
47. Furo Iuliu Ioan PRM NU
48. Gabor Gheorghe PNL NU
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
50. Gerea Andrei Dominic PNL NU
51. Ghișe Ioan PNL NU
52. Grosaru Mircea Minoritati NU
53. Gubandru Aurel PSD DA
54. Gușă Cozmin Horea - -
55. Hellvig Eduard Raul PNL NU
56. Hoban Ioan PNL NU
57. Hoinaru Marian PD-L NU
58. Hrebenciuc Viorel PSD DA
59. Iancu Iulian PSD DA
60. Ibram Iusein Minoritati NU
61. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
62. Kerekes Károly UDMR NU
63. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
64. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
65. Liga Dănuț PD-L NU
66. Manolescu Oana Minoritati NU
67. Manta Pantelimon PNL NU
68. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
69. Máté András-Levente UDMR NU
70. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
71. Merce Ilie PRM NU
72. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
73. Micle Ioan Radu PNL NU
74. Micula Cătălin PNL NU
75. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
76. Mircea Costache PC DA
77. Mitrea Miron Tudor PSD NU
78. Momanu Corneliu PD-L NU
79. Munteanu Ioan PSD DA
80. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
81. Nassar Rodica PSD DA
82. Nechita Aurel PSD DA
83. Nicolicea Eugen PSD DA
84. Niță Constantin PSD DA
85. Nosa Iuliu PSD DA
86. Olteanu Bogdan PNL NU
87. Ovidenie Costel - DA
88. Pascu Bogdan PC Abținere
89. Petrea Constantin PD-L NU
90. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
91. Plăiașu Gabriel PNL NU
92. Podgorean Radu PSD Abținere
93. Popa Cornel PNL DA
94. Popescu Corneliu PD-L NU
95. Pușcă Mircea Valer PNL NU
96. Rădulescu Cristian PD-L NU
97. Rogin Marius PD-L NU
98. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
99. Rusu Valentin PD-L NU
100. Sanda Victor PSD DA
101. Sandu Gabriel PD-L NU
102. Săpunaru Nini PNL -
103. Scutaru Adrian George PNL DA
104. Seres Dénes UDMR NU
105. Sóki Béla UDMR NU
106. Străchinaru Petre PD-L NU
107. Szekely Levente Csaba UDMR NU
108. Știrbeț Cornel PD-L NU
109. Tănăsescu Tudor PSD DA
110. Todoran Pavel PSD DA
111. Turc Ioan PNL DA
112. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
113. Ujeniuc Dragoș PNL NU
114. Ungureanu Petre PD-L NU
115. Ursărescu Dorinel PNL NU
116. Vainer Aurel Minoritati NU
117. Varga Attila UDMR NU
118. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
119. Vasile Aurelia PSD DA
120. Vladu Iulian PD-L NU
121. Vlădoiu Aurel PSD DA
122. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
123. Voinea Florea PSD DA
124. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
125. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
126. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 3:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro