Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 13:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 13:08

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-112
Subiect vot: Vot final
PL 77/2008 pentru modificarea Legii nr. 19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:125 36 33 3 27 10 5 8 3
- voturi pentru (DA):40 34 2 - - - 4 - -
- voturi împotrivă (NU):79 1 30 3 27 10 - 8 -
- abțineri:5 1 1 - - - 1 - 2
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
3. Amarie Constantin PD-L NU
4. Amet Aledin Minoritati NU
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Ardelean Lia PC DA
8. Baban Ștefan PRM NU
9. Barbu Gheorghe PD-L NU
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
12. Bentu Dumitru PSD DA
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
14. Bleotu Vasile PSD DA
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
17. Bónis István UDMR NU
18. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
19. Buda Daniel PD-L NU
20. Buda Ioan PSD DA
21. Calimente Mihăiță PNL NU
22. Canacheu Costică PD-L NU
23. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
24. Călian Petru PD-L NU
25. Călin Ion PSD DA
26. Chiper Gheorghe PSD DA
27. Chiș Filonaș PSD DA
28. Cindrea Ioan PSD DA
29. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
30. Cliveti Minodora PSD DA
31. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
32. Cristea Ioan PNL NU
33. Diaconescu Renică PSD DA
34. Dobre Traian PNL NU
35. Dorneanu Valer PSD DA
36. Dragomir Gheorghe PNL NU
37. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
38. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
39. Ehling Elena PSD DA
40. Erdei Dolóczki István UDMR NU
41. Faina Constantin PNL NU
42. Fenechiu Relu PNL NU
43. Firczak Gheorghe Minoritati NU
44. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
45. Furo Iuliu Ioan PRM NU
46. Gabor Gheorghe PNL NU
47. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
48. Gerea Andrei Dominic PNL NU
49. Ghișe Ioan PNL NU
50. Grosaru Mircea Minoritati NU
51. Gubandru Aurel PSD DA
52. Gușă Cozmin Horea - Abținere
53. Hellvig Eduard Raul PNL NU
54. Hoban Ioan PNL NU
55. Hoinaru Marian PD-L NU
56. Hrebenciuc Viorel PSD DA
57. Iancu Iulian PSD DA
58. Ibram Iusein Minoritati NU
59. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
60. Kerekes Károly UDMR NU
61. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
62. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
63. Liga Dănuț PD-L NU
64. Manolescu Oana Minoritati NU
65. Manta Pantelimon PNL NU
66. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
67. Máté András-Levente UDMR NU
68. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
69. Merce Ilie PRM NU
70. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
71. Micle Ioan Radu PNL NU
72. Micula Cătălin PNL NU
73. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
74. Mircea Costache PC DA
75. Mitrea Miron Tudor PSD NU
76. Momanu Corneliu PD-L NU
77. Munteanu Ioan PSD DA
78. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
79. Nassar Rodica PSD DA
80. Nechita Aurel PSD DA
81. Nicolicea Eugen PSD DA
82. Niță Constantin PSD DA
83. Nosa Iuliu PSD DA
84. Olteanu Bogdan PNL NU
85. Ovidenie Costel - Abținere
86. Pascu Bogdan PC Abținere
87. Petrea Constantin PD-L NU
88. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
89. Plăiașu Gabriel PNL NU
90. Podgorean Radu PSD Abținere
91. Popa Cornel PNL NU
92. Popa Daniela PC DA
93. Popescu Corneliu PD-L NU
94. Pușcă Mircea Valer PNL NU
95. Rădulescu Cristian PD-L NU
96. Rogin Marius PD-L NU
97. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
98. Rusu Valentin PD-L NU
99. Sanda Victor PSD DA
100. Sandu Gabriel PD-L NU
101. Săpunaru Nini PNL NU
102. Scutaru Adrian George PNL NU
103. Seres Dénes UDMR NU
104. Sóki Béla UDMR NU
105. Străchinaru Petre PD-L NU
106. Szekely Levente Csaba UDMR NU
107. Șandru Marcela Lavinia - -
108. Știrbeț Cornel PD-L NU
109. Tănăsescu Tudor PSD DA
110. Todoran Pavel PSD DA
111. Turc Ioan PNL DA
112. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
113. Ujeniuc Dragoș PNL NU
114. Ungureanu Petre PD-L NU
115. Ursărescu Dorinel PNL NU
116. Varga Attila UDMR NU
117. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
118. Vasile Aurelia PSD DA
119. Vladu Iulian PD-L NU
120. Vlădoiu Aurel PSD DA
121. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
122. Voinea Florea PSD DA
123. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
124. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
125. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 11 noiembrie 2019, 22:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro