Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 13:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 13:08

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-113
Subiect vot: Vot final
PL 43/2008 pentru modificarea Legii nr.60/1991 privind organizarea și desfășurarea adunărilor publice
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:126 34 34 4 27 10 6 8 3
- voturi pentru (DA):9 4 3 - 1 1 - - -
- voturi împotrivă (NU):111 27 31 3 26 9 6 8 1
- abțineri:5 3 - 1 - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
3. Amarie Constantin PD-L NU
4. Amet Aledin Minoritati NU
5. Andronescu Ecaterina PSD NU
6. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
7. Ardelean Lia PC NU
8. Baban Ștefan PRM NU
9. Barbu Gheorghe PD-L NU
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
12. Bentu Dumitru PSD NU
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
14. Bleotu Vasile PSD DA
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
17. Bónis István UDMR DA
18. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
19. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
20. Buciu Angela PRM NU
21. Buda Daniel PD-L NU
22. Buda Ioan PSD DA
23. Calimente Mihăiță PNL NU
24. Canacheu Costică PD-L DA
25. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
26. Călian Petru PD-L NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Chiper Gheorghe PSD NU
29. Chiș Filonaș PSD NU
30. Cindrea Ioan PSD DA
31. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
32. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
33. Cristea Ioan PNL NU
34. Diaconescu Renică PSD NU
35. Dobre Traian PNL NU
36. Dorneanu Valer PSD NU
37. Dragomir Gheorghe PNL NU
38. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
39. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
40. Ehling Elena PSD NU
41. Erdei Dolóczki István UDMR NU
42. Faina Constantin PNL DA
43. Fenechiu Relu PNL NU
44. Firczak Gheorghe Minoritati NU
45. Florea Damian PC NU
46. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
47. Furo Iuliu Ioan PRM NU
48. Gabor Gheorghe PNL NU
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
50. Gerea Andrei Dominic PNL NU
51. Ghișe Ioan PNL NU
52. Grosaru Mircea Minoritati NU
53. Gubandru Aurel PSD NU
54. Gușă Cozmin Horea - NU
55. Hellvig Eduard Raul PNL NU
56. Hoban Ioan PNL NU
57. Hoinaru Marian PD-L NU
58. Iancu Iulian PSD Abținere
59. Ibram Iusein Minoritati NU
60. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
61. Kerekes Károly UDMR NU
62. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
63. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
64. Liga Dănuț PD-L NU
65. Manolescu Oana Minoritati NU
66. Manta Pantelimon PNL NU
67. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
68. Máté András-Levente UDMR NU
69. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
70. Merce Ilie PRM Abținere
71. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
72. Micle Ioan Radu PNL NU
73. Micula Cătălin PNL NU
74. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
75. Mircea Costache PC NU
76. Mitrea Miron Tudor PSD NU
77. Momanu Corneliu PD-L NU
78. Munteanu Ioan PSD Abținere
79. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
80. Nassar Rodica PSD NU
81. Nechita Aurel PSD NU
82. Nicolicea Eugen PSD NU
83. Niță Constantin PSD Abținere
84. Nosa Iuliu PSD NU
85. Olteanu Bogdan PNL NU
86. Ovidenie Costel - Abținere
87. Pascu Bogdan PC NU
88. Petrea Constantin PD-L NU
89. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
90. Plăiașu Gabriel PNL NU
91. Podgorean Radu PSD NU
92. Popa Cornel PNL NU
93. Popa Daniela PC NU
94. Popescu Corneliu PD-L NU
95. Pușcă Mircea Valer PNL NU
96. Rădulescu Cristian PD-L NU
97. Rogin Marius PD-L NU
98. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
99. Rusu Valentin PD-L NU
100. Sanda Victor PSD NU
101. Sandu Gabriel PD-L NU
102. Săpunaru Nini PNL NU
103. Scutaru Adrian George PNL NU
104. Seres Dénes UDMR NU
105. Sóki Béla UDMR NU
106. Străchinaru Petre PD-L NU
107. Szekely Levente Csaba UDMR NU
108. Șandru Marcela Lavinia - -
109. Știrbeț Cornel PD-L NU
110. Tănăsescu Tudor PSD NU
111. Todoran Pavel PSD NU
112. Turc Ioan PNL DA
113. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
114. Ujeniuc Dragoș PNL NU
115. Ungureanu Petre PD-L NU
116. Ursărescu Dorinel PNL NU
117. Varga Attila UDMR NU
118. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
119. Vasile Aurelia PSD NU
120. Vladu Iulian PD-L NU
121. Vlădoiu Aurel PSD NU
122. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
123. Voinea Florea PSD NU
124. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
125. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
126. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 21:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro