Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 13:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 13:11

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 405/2008 privind instituirea pensiei de fidelitate pentru cercetătorii științifici din sistemul Academiei Române
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:123 33 33 4 27 9 6 8 3
- voturi pentru (DA):72 1 29 3 23 9 - 5 2
- voturi împotrivă (NU):41 30 3 1 2 - 4 1 -
- abțineri:9 2 - - 2 - 2 2 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Almăjanu Marin PNL DA
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andronescu Ecaterina PSD NU
6. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
7. Ardelean Lia PC Abținere
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Barbu Gheorghe PD-L DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Bentu Dumitru PSD NU
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
14. Bleotu Vasile PSD NU
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
19. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
20. Buciu Angela PRM DA
21. Buda Daniel PD-L DA
22. Buda Ioan PSD NU
23. Calimente Mihăiță PNL -
24. Canacheu Costică PD-L DA
25. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
26. Călian Petru PD-L DA
27. Călin Ion PSD NU
28. Chiper Gheorghe PSD NU
29. Chiș Filonaș PSD NU
30. Cindrea Ioan PSD NU
31. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
32. Cliveti Minodora PSD NU
33. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
34. Cristea Ioan PNL DA
35. Diaconescu Renică PSD NU
36. Dobre Traian PNL NU
37. Dragomir Gheorghe PNL DA
38. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
39. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
40. Ehling Elena PSD NU
41. Erdei Dolóczki István UDMR DA
42. Faina Constantin PNL DA
43. Fenechiu Relu PNL DA
44. Firczak Gheorghe Minoritati NU
45. Florea Damian PC NU
46. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
47. Furo Iuliu Ioan PRM DA
48. Gabor Gheorghe PNL DA
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
50. Gerea Andrei Dominic PNL DA
51. Ghișe Ioan PNL NU
52. Grosaru Mircea Minoritati Abținere
53. Gubandru Aurel PSD NU
54. Gușă Cozmin Horea - DA
55. Hellvig Eduard Raul PNL DA
56. Hoban Ioan PNL DA
57. Hoinaru Marian PD-L DA
58. Iancu Iulian PSD NU
59. Ibram Iusein Minoritati DA
60. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
61. Kerekes Károly UDMR DA
62. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
63. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
64. Liga Dănuț PD-L DA
65. Manolescu Oana Minoritati DA
66. Manta Pantelimon PNL DA
67. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
68. Máté András-Levente UDMR DA
69. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
70. Merce Ilie PRM NU
71. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
72. Micle Ioan Radu PNL DA
73. Micula Cătălin PNL DA
74. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
75. Mircea Costache PC NU
76. Mitrea Miron Tudor PSD DA
77. Momanu Corneliu PD-L DA
78. Munteanu Ioan PSD NU
79. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
80. Nassar Rodica PSD NU
81. Nechita Aurel PSD NU
82. Nicolicea Eugen PSD NU
83. Niță Constantin PSD Abținere
84. Nosa Iuliu PSD NU
85. Olteanu Bogdan PNL DA
86. Ovidenie Costel - Abținere
87. Pascu Bogdan PC Abținere
88. Petrea Constantin PD-L DA
89. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
90. Plăiașu Gabriel PNL DA
91. Popa Cornel PNL DA
92. Popa Daniela PC NU
93. Popescu Corneliu PD-L DA
94. Pușcă Mircea Valer PNL DA
95. Rădulescu Cristian PD-L DA
96. Rogin Marius PD-L DA
97. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
98. Rusu Valentin PD-L DA
99. Sanda Victor PSD NU
100. Sandu Gabriel PD-L DA
101. Săpunaru Nini PNL DA
102. Scutaru Adrian George PNL DA
103. Seres Dénes UDMR DA
104. Sóki Béla UDMR DA
105. Străchinaru Petre PD-L DA
106. Szekely Levente Csaba UDMR DA
107. Șandru Marcela Lavinia - DA
108. Știrbeț Cornel PD-L NU
109. Tănăsescu Tudor PSD NU
110. Todoran Pavel PSD NU
111. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
112. Ujeniuc Dragoș PNL DA
113. Ungureanu Petre PD-L DA
114. Ursărescu Dorinel PNL DA
115. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
116. Vasile Aurelia PSD NU
117. Vladu Iulian PD-L DA
118. Vlădoiu Aurel PSD NU
119. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
120. Voinea Florea PSD NU
121. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
122. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
123. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 4:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro