Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 13:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 13:11

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 408/2008 pentru modificarea și completarea art.9 alin.(3) din Legea 1/ 2000, actualizată, pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.18/1991 și ale Legii nr.169/1997
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:120 34 32 4 26 8 6 8 2
- voturi pentru (DA):78 3 31 4 25 8 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):38 31 - - 1 - 6 - -
- abțineri:4 - 1 - - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Almăjanu Marin PNL DA
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andronescu Ecaterina PSD NU
6. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
7. Ardelean Lia PC NU
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Barbu Gheorghe PD-L DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Bentu Dumitru PSD NU
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
14. Bleotu Vasile PSD NU
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Boșneac Valentin Samuel PNL Abținere
19. Buciu Angela PRM DA
20. Buda Daniel PD-L DA
21. Buda Ioan PSD NU
22. Calimente Mihăiță PNL DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
25. Călian Petru PD-L DA
26. Călin Ion PSD NU
27. Chiper Gheorghe PSD NU
28. Chiș Filonaș PSD NU
29. Cindrea Ioan PSD DA
30. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
31. Cliveti Minodora PSD DA
32. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
33. Cristea Ioan PNL DA
34. Diaconescu Renică PSD NU
35. Dobre Traian PNL DA
36. Dorneanu Valer PSD NU
37. Dragomir Gheorghe PNL DA
38. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
39. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
40. Erdei Dolóczki István UDMR DA
41. Fenechiu Relu PNL DA
42. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
43. Florea Damian PC NU
44. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
45. Furo Iuliu Ioan PRM DA
46. Gabor Gheorghe PNL DA
47. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
48. Gerea Andrei Dominic PNL DA
49. Ghișe Ioan PNL DA
50. Grosaru Mircea Minoritati DA
51. Gubandru Aurel PSD NU
52. Gușă Cozmin Horea - DA
53. Hellvig Eduard Raul PNL DA
54. Hoban Ioan PNL DA
55. Hoinaru Marian PD-L DA
56. Iancu Iulian PSD NU
57. Ibram Iusein Minoritati DA
58. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
59. Kerekes Károly UDMR DA
60. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
61. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
62. Liga Dănuț PD-L DA
63. Manolescu Oana Minoritati DA
64. Manta Pantelimon PNL DA
65. Máté András-Levente UDMR DA
66. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
67. Merce Ilie PRM DA
68. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
69. Micula Cătălin PNL DA
70. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
71. Mircea Costache PC NU
72. Mitrea Miron Tudor PSD DA
73. Momanu Corneliu PD-L DA
74. Munteanu Ioan PSD NU
75. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
76. Nassar Rodica PSD NU
77. Nechita Aurel PSD NU
78. Nicolicea Eugen PSD NU
79. Niță Constantin PSD NU
80. Nosa Iuliu PSD NU
81. Olteanu Bogdan PNL DA
82. Ovidenie Costel - Abținere
83. Pascu Bogdan PC NU
84. Petrea Constantin PD-L DA
85. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
86. Plăiașu Gabriel PNL DA
87. Podgorean Radu PSD NU
88. Popa Cornel PNL DA
89. Popa Daniela PC NU
90. Popescu Corneliu PD-L DA
91. Pușcă Mircea Valer PNL DA
92. Rădulescu Cristian PD-L DA
93. Rogin Marius PD-L DA
94. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
95. Rusu Valentin PD-L DA
96. Sanda Victor PSD NU
97. Sandu Gabriel PD-L DA
98. Săpunaru Nini PNL DA
99. Scutaru Adrian George PNL DA
100. Seres Dénes UDMR DA
101. Sóki Béla UDMR DA
102. Străchinaru Petre PD-L DA
103. Szekely Levente Csaba UDMR DA
104. Știrbeț Cornel PD-L DA
105. Tănăsescu Tudor PSD NU
106. Todoran Pavel PSD NU
107. Turc Ioan PNL DA
108. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
109. Ujeniuc Dragoș PNL DA
110. Ungureanu Petre PD-L DA
111. Ursărescu Dorinel PNL DA
112. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
113. Vasile Aurelia PSD NU
114. Vladu Iulian PD-L DA
115. Vlădoiu Aurel PSD NU
116. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
117. Voinea Florea PSD NU
118. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
119. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
120. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 noiembrie 2019, 15:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro