Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 13:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 13:14

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 306/2008 privind loialitatea cetățenilor aparținând minorităților naționale față de România și statul național unitar român
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:118 33 31 4 27 7 6 8 2
- voturi pentru (DA):110 33 30 - 27 7 4 8 1
- voturi împotrivă (NU):3 - - 2 - - 1 - -
- abțineri:4 - - 2 - - 1 - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
2. Amarie Constantin PD-L DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andronescu Ecaterina PSD DA
5. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
6. Ardelean Lia PC DA
7. Baban Ștefan PRM NU
8. Barbu Gheorghe PD-L DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
11. Bentu Dumitru PSD DA
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
13. Bleotu Vasile PSD DA
14. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
15. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
16. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
17. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
18. Buciu Angela PRM Abținere
19. Buda Daniel PD-L DA
20. Buda Ioan PSD DA
21. Canacheu Costică PD-L DA
22. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
23. Călian Petru PD-L DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Chiper Gheorghe PSD DA
26. Chiș Filonaș PSD DA
27. Cindrea Ioan PSD DA
28. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL -
29. Cliveti Minodora PSD DA
30. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
31. Cristea Ioan PNL DA
32. Diaconescu Renică PSD DA
33. Dobre Traian PNL DA
34. Dorneanu Valer PSD DA
35. Dragomir Gheorghe PNL DA
36. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
37. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
38. Ehling Elena PSD DA
39. Erdei Dolóczki István UDMR DA
40. Faina Constantin PNL DA
41. Fenechiu Relu PNL DA
42. Firczak Gheorghe Minoritati DA
43. Florea Damian PC DA
44. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
45. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
46. Gabor Gheorghe PNL DA
47. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
48. Gerea Andrei Dominic PNL DA
49. Ghișe Ioan PNL DA
50. Grosaru Mircea Minoritati DA
51. Gușă Cozmin Horea - DA
52. Hellvig Eduard Raul PNL DA
53. Hoban Ioan PNL DA
54. Hoinaru Marian PD-L DA
55. Hrebenciuc Viorel PSD DA
56. Iancu Iulian PSD DA
57. Ibram Iusein Minoritati DA
58. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
59. Kerekes Károly UDMR DA
60. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
61. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
62. Liga Dănuț PD-L DA
63. Manolescu Oana Minoritati DA
64. Manta Pantelimon PNL DA
65. Máté András-Levente UDMR DA
66. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
67. Merce Ilie PRM NU
68. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
69. Micle Ioan Radu PNL DA
70. Micula Cătălin PNL DA
71. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
72. Mircea Costache PC NU
73. Mitrea Miron Tudor PSD DA
74. Momanu Corneliu PD-L DA
75. Munteanu Ioan PSD DA
76. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
77. Nassar Rodica PSD DA
78. Nechita Aurel PSD DA
79. Nicolicea Eugen PSD DA
80. Niță Constantin PSD DA
81. Nosa Iuliu PSD DA
82. Olteanu Bogdan PNL DA
83. Ovidenie Costel - Abținere
84. Pascu Bogdan PC Abținere
85. Petrea Constantin PD-L DA
86. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
87. Plăiașu Gabriel PNL DA
88. Podgorean Radu PSD DA
89. Popa Cornel PNL DA
90. Popa Daniela PC DA
91. Popescu Corneliu PD-L DA
92. Pușcă Mircea Valer PNL DA
93. Rădulescu Cristian PD-L DA
94. Rogin Marius PD-L DA
95. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
96. Rusu Valentin PD-L DA
97. Sanda Victor PSD DA
98. Sandu Gabriel PD-L DA
99. Săpunaru Nini PNL DA
100. Scutaru Adrian George PNL DA
101. Seres Dénes UDMR DA
102. Sóki Béla UDMR DA
103. Străchinaru Petre PD-L DA
104. Szekely Levente Csaba UDMR DA
105. Știrbeț Cornel PD-L DA
106. Tănăsescu Tudor PSD DA
107. Todoran Pavel PSD DA
108. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
109. Ujeniuc Dragoș PNL DA
110. Ungureanu Petre PD-L DA
111. Ursărescu Dorinel PNL DA
112. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
113. Vasile Aurelia PSD DA
114. Vladu Iulian PD-L DA
115. Vlădoiu Aurel PSD DA
116. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
117. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
118. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 15:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro