Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 13:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 13:15

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 338/2008 pentru declararea de rezervație arheologică și bun de utilitate publică de interes național a unor zone din teritoriul localităților Sarmizegetusa, Mintia-Vețel și a Complexului cetăților dacice din Munții Orăștiei-Costești-Cetățuie;Cetățuia Înaltă;Ciocuța;Costești-Blidaru;Faieragu;Vârful lui Hulpe; Fețele Albe;Grădiștea Muncelului;Piatra Roșie - județul Hunedoara
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:119 34 33 4 25 8 5 8 2
- voturi pentru (DA):82 30 27 2 12 8 2 - 1
- voturi împotrivă (NU):29 4 2 2 9 - 3 8 1
- abțineri:7 - 3 - 4 - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
2. Amarie Constantin PD-L DA
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Andronescu Ecaterina PSD DA
5. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
6. Ardelean Lia PC NU
7. Baban Ștefan PRM NU
8. Barbu Gheorghe PD-L NU
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
11. Bentu Dumitru PSD NU
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
13. Bleotu Vasile PSD DA
14. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
15. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
18. Boureanu Cristian Alexandru PD-L Abținere
19. Buciu Angela PRM DA
20. Buda Daniel PD-L NU
21. Buda Ioan PSD DA
22. Calimente Mihăiță PNL Abținere
23. Canacheu Costică PD-L NU
24. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
25. Călian Petru PD-L DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Chiper Gheorghe PSD DA
28. Chiș Filonaș PSD DA
29. Cindrea Ioan PSD NU
30. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
31. Cliveti Minodora PSD DA
32. Cristea Ioan PNL DA
33. Diaconescu Renică PSD DA
34. Dobre Traian PNL DA
35. Dorneanu Valer PSD DA
36. Dragomir Gheorghe PNL DA
37. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
38. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
39. Ehling Elena PSD DA
40. Erdei Dolóczki István UDMR DA
41. Faina Constantin PNL DA
42. Fenechiu Relu PNL DA
43. Firczak Gheorghe Minoritati NU
44. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
45. Furo Iuliu Ioan PRM DA
46. Gabor Gheorghe PNL DA
47. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
48. Gerea Andrei Dominic PNL DA
49. Ghișe Ioan PNL DA
50. Grosaru Mircea Minoritati NU
51. Gușă Cozmin Horea - DA
52. Hellvig Eduard Raul PNL DA
53. Hoban Ioan PNL DA
54. Hoinaru Marian PD-L DA
55. Hrebenciuc Viorel PSD DA
56. Iancu Iulian PSD DA
57. Ibram Iusein Minoritati NU
58. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
59. Kerekes Károly UDMR DA
60. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
61. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
62. Liga Dănuț PD-L DA
63. Manolescu Oana Minoritati NU
64. Manta Pantelimon PNL DA
65. Máté András-Levente UDMR DA
66. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
67. Merce Ilie PRM NU
68. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
69. Micle Ioan Radu PNL Abținere
70. Micula Cătălin PNL DA
71. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
72. Mircea Costache PC DA
73. Mitrea Miron Tudor PSD DA
74. Momanu Corneliu PD-L Abținere
75. Munteanu Ioan PSD DA
76. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
77. Nassar Rodica PSD DA
78. Nechita Aurel PSD DA
79. Nicolicea Eugen PSD DA
80. Niță Constantin PSD DA
81. Nosa Iuliu PSD DA
82. Olteanu Bogdan PNL Abținere
83. Ovidenie Costel - NU
84. Pascu Bogdan PC NU
85. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
86. Plăiașu Gabriel PNL DA
87. Podgorean Radu PSD NU
88. Popa Cornel PNL DA
89. Popa Daniela PC DA
90. Popescu Corneliu PD-L NU
91. Pușcă Mircea Valer PNL DA
92. Rădulescu Cristian PD-L NU
93. Rogin Marius PD-L NU
94. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
95. Rusu Valentin PD-L DA
96. Sanda Victor PSD DA
97. Sandu Gabriel PD-L DA
98. Săpunaru Nini PNL DA
99. Scutaru Adrian George PNL DA
100. Seres Dénes UDMR DA
101. Sóki Béla UDMR DA
102. Străchinaru Petre PD-L Abținere
103. Szekely Levente Csaba UDMR DA
104. Știrbeț Cornel PD-L DA
105. Tănăsescu Tudor PSD DA
106. Todoran Pavel PSD DA
107. Turc Ioan PNL DA
108. Uioreanu Horea-Dorin PNL -
109. Ujeniuc Dragoș PNL DA
110. Ungureanu Petre PD-L DA
111. Ursărescu Dorinel PNL DA
112. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
113. Vasile Aurelia PSD DA
114. Vladu Iulian PD-L DA
115. Vlădoiu Aurel PSD DA
116. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
117. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
118. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
119. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 5:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro