Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 13:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 13:16

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 389/2008 pentru modificarea și completarea Codului penal și a Codului de procedură penală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:113 30 32 4 25 8 5 7 2
- voturi pentru (DA):78 3 31 4 25 8 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):30 26 - - - - 4 - -
- abțineri:5 1 1 - - - 1 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
2. Amarie Constantin PD-L DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andronescu Ecaterina PSD NU
5. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
6. Ardelean Lia PC NU
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Barbu Gheorghe PD-L DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
11. Bentu Dumitru PSD NU
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
13. Bleotu Vasile PSD NU
14. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD Abținere
15. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
18. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
19. Buciu Angela PRM DA
20. Buda Daniel PD-L DA
21. Buda Ioan PSD NU
22. Calimente Mihăiță PNL DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
25. Călian Petru PD-L DA
26. Călin Ion PSD NU
27. Chiper Gheorghe PSD NU
28. Chiș Filonaș PSD NU
29. Cindrea Ioan PSD NU
30. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
31. Cliveti Minodora PSD DA
32. Cristea Ioan PNL DA
33. Diaconescu Renică PSD NU
34. Dobre Traian PNL DA
35. Dorneanu Valer PSD DA
36. Dragomir Gheorghe PNL DA
37. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
38. Ehling Elena PSD NU
39. Erdei Dolóczki István UDMR DA
40. Faina Constantin PNL DA
41. Fenechiu Relu PNL DA
42. Florea Damian PC NU
43. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
44. Furo Iuliu Ioan PRM DA
45. Gabor Gheorghe PNL DA
46. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
47. Gerea Andrei Dominic PNL DA
48. Ghișe Ioan PNL DA
49. Grosaru Mircea Minoritati DA
50. Gușă Cozmin Horea - DA
51. Hellvig Eduard Raul PNL DA
52. Hoban Ioan PNL DA
53. Hoinaru Marian PD-L DA
54. Iancu Iulian PSD NU
55. Ibram Iusein Minoritati DA
56. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
57. Kerekes Károly UDMR DA
58. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
59. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
60. Liga Dănuț PD-L DA
61. Manolescu Oana Minoritati DA
62. Manta Pantelimon PNL DA
63. Máté András-Levente UDMR DA
64. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
65. Merce Ilie PRM DA
66. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
67. Micle Ioan Radu PNL DA
68. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
69. Mitrea Miron Tudor PSD DA
70. Momanu Corneliu PD-L DA
71. Munteanu Ioan PSD NU
72. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
73. Nechita Aurel PSD NU
74. Nicolicea Eugen PSD NU
75. Niță Constantin PSD NU
76. Nosa Iuliu PSD NU
77. Olteanu Bogdan PNL DA
78. Ovidenie Costel - Abținere
79. Pascu Bogdan PC Abținere
80. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
81. Plăiașu Gabriel PNL DA
82. Podgorean Radu PSD NU
83. Popa Cornel PNL DA
84. Popa Daniela PC NU
85. Popescu Corneliu PD-L DA
86. Pușcă Mircea Valer PNL DA
87. Rădulescu Cristian PD-L DA
88. Rogin Marius PD-L DA
89. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
90. Rusu Valentin PD-L DA
91. Sanda Victor PSD NU
92. Sandu Gabriel PD-L DA
93. Săpunaru Nini PNL Abținere
94. Scutaru Adrian George PNL DA
95. Seres Dénes UDMR DA
96. Sóki Béla UDMR DA
97. Străchinaru Petre PD-L DA
98. Szekely Levente Csaba UDMR DA
99. Știrbeț Cornel PD-L DA
100. Tănăsescu Tudor PSD NU
101. Todoran Pavel PSD NU
102. Turc Ioan PNL DA
103. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
104. Ujeniuc Dragoș PNL DA
105. Ungureanu Petre PD-L DA
106. Ursărescu Dorinel PNL DA
107. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
108. Vasile Aurelia PSD NU
109. Vladu Iulian PD-L DA
110. Vlădoiu Aurel PSD NU
111. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
112. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
113. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 3:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro