Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 13:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 13:18

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 427/2008 privind modificarea și completarea Legii nr.67/2004 pentru alegerea autorităților administrației publice locale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:114 31 31 4 24 8 5 9 2
- voturi pentru (DA):79 2 31 4 24 8 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):31 28 - - - - 3 - -
- abțineri:2 - - - - - 2 - -
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
2. Amarie Constantin PD-L DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andronescu Ecaterina PSD NU
5. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
6. Ardelean Lia PC NU
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Barbu Gheorghe PD-L DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
11. Bentu Dumitru PSD NU
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
13. Bleotu Vasile PSD NU
14. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
15. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
18. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
19. Buciu Angela PRM DA
20. Buda Daniel PD-L DA
21. Buda Ioan PSD NU
22. Calimente Mihăiță PNL DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
25. Călian Petru PD-L DA
26. Călin Ion PSD NU
27. Chiper Gheorghe PSD NU
28. Chiș Filonaș PSD NU
29. Cindrea Ioan PSD NU
30. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
31. Cristea Ioan PNL DA
32. Diaconescu Renică PSD NU
33. Dobre Traian PNL DA
34. Dorneanu Valer PSD NU
35. Dragomir Gheorghe PNL DA
36. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
37. Ehling Elena PSD NU
38. Erdei Dolóczki István UDMR DA
39. Faina Constantin PNL DA
40. Fenechiu Relu PNL DA
41. Firczak Gheorghe Minoritati DA
42. Florea Damian PC Abținere
43. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
44. Furo Iuliu Ioan PRM DA
45. Gabor Gheorghe PNL DA
46. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
47. Gerea Andrei Dominic PNL DA
48. Ghișe Ioan PNL DA
49. Grosaru Mircea Minoritati DA
50. Gușă Cozmin Horea - -
51. Hellvig Eduard Raul PNL DA
52. Hoban Ioan PNL DA
53. Hoinaru Marian PD-L DA
54. Hrebenciuc Viorel PSD NU
55. Iancu Iulian PSD NU
56. Ibram Iusein Minoritati DA
57. Ignat Miron Minoritati DA
58. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
59. Kerekes Károly UDMR DA
60. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
61. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
62. Liga Dănuț PD-L DA
63. Manolescu Oana Minoritati DA
64. Manta Pantelimon PNL DA
65. Máté András-Levente UDMR DA
66. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
67. Merce Ilie PRM DA
68. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
69. Micula Cătălin PNL DA
70. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
71. Mircea Costache PC NU
72. Mitrea Miron Tudor PSD DA
73. Momanu Corneliu PD-L DA
74. Munteanu Ioan PSD NU
75. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
76. Nechita Aurel PSD NU
77. Nicolicea Eugen PSD NU
78. Niță Constantin PSD DA
79. Nosa Iuliu PSD NU
80. Ovidenie Costel - DA
81. Pascu Bogdan PC Abținere
82. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
83. Plăiașu Gabriel PNL DA
84. Podgorean Radu PSD NU
85. Popa Cornel PNL DA
86. Popescu Corneliu PD-L DA
87. Pușcă Mircea Valer PNL DA
88. Rădulescu Cristian PD-L DA
89. Rogin Marius PD-L DA
90. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
91. Rusu Valentin PD-L DA
92. Sanda Victor PSD NU
93. Sandu Gabriel PD-L DA
94. Săpunaru Nini PNL DA
95. Scutaru Adrian George PNL DA
96. Seres Dénes UDMR DA
97. Sóki Béla UDMR DA
98. Străchinaru Petre PD-L DA
99. Szekely Levente Csaba UDMR DA
100. Tănăsescu Tudor PSD NU
101. Todoran Pavel PSD -
102. Turc Ioan PNL DA
103. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
104. Ujeniuc Dragoș PNL DA
105. Ungureanu Petre PD-L DA
106. Ursărescu Dorinel PNL DA
107. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
108. Vasile Aurelia PSD NU
109. Vladu Iulian PD-L DA
110. Vlădoiu Aurel PSD NU
111. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
112. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
113. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
114. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 2:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro