Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:56

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-98
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 840/2007 pentru modificarea art.118 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 195/2002 privind circulația pe drumurile publice
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:130 39 33 4 28 10 6 8 2
- voturi pentru (DA):126 39 31 4 28 10 6 7 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1 -
- abțineri:2 - 1 - - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
15. Bleotu Vasile PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
20. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
21. Buciu Angela PRM DA
22. Calimente Mihăiță PNL DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
25. Călian Petru PD-L DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Chiper Gheorghe PSD DA
28. Chiș Filonaș PSD DA
29. Cindrea Ioan PSD DA
30. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
31. Ciopraga Mircea PNL DA
32. Cliveti Minodora PSD DA
33. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
34. Cristea Ioan PNL DA
35. Diaconescu Renică PSD DA
36. Dobre Traian PNL DA
37. Dorneanu Valer PSD DA
38. Dragomir Gheorghe PNL DA
39. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
40. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
41. Dumitriu Mihai PSD DA
42. Ehling Elena PSD DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Faina Constantin PNL DA
45. Fenechiu Relu PNL DA
46. Firczak Gheorghe Minoritati DA
47. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
48. Furo Iuliu Ioan PRM DA
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
50. Gerea Andrei Dominic PNL DA
51. Ghișe Ioan PNL DA
52. Glăvan Ștefan PC DA
53. Grosaru Mircea Minoritati NU
54. Gubandru Aurel PSD DA
55. Gușă Cozmin Horea - DA
56. Hellvig Eduard Raul PNL DA
57. Hoinaru Marian PD-L DA
58. Ibram Iusein Minoritati DA
59. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
60. Kerekes Károly UDMR DA
61. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
62. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
63. Liga Dănuț PD-L DA
64. Macaleți Costică PSD DA
65. Manolescu Oana Minoritati DA
66. Manta Pantelimon PNL DA
67. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
68. Máté András-Levente UDMR DA
69. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
70. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
71. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
72. Merce Ilie PRM DA
73. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
74. Micle Ioan Radu PNL DA
75. Micula Cătălin PNL DA
76. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
77. Mircea Costache PC DA
78. Mitrea Miron Tudor PSD DA
79. Momanu Corneliu PD-L DA
80. Munteanu Ioan PSD DA
81. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
82. Nassar Rodica PSD DA
83. Nechita Aurel PSD DA
84. Nica Dan PSD DA
85. Nicolicea Eugen PSD DA
86. Nosa Iuliu PSD DA
87. Olteanu Bogdan PNL DA
88. Ovidenie Costel - Abținere
89. Pascu Bogdan PC DA
90. Petrea Constantin PD-L DA
91. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
92. Plăiașu Gabriel PNL DA
93. Podgorean Radu PSD DA
94. Ponta Victor-Viorel PSD DA
95. Popa Cornel PNL DA
96. Popa Daniela PC DA
97. Popescu Corneliu PD-L DA
98. Pușcă Mircea Valer PNL DA
99. Rădulescu Cristian PD-L DA
100. Rogin Marius PD-L DA
101. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
102. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
103. Rusu Valentin PD-L DA
104. Sanda Victor PSD DA
105. Sandu Gabriel PD-L DA
106. Săpunaru Nini PNL -
107. Scutaru Adrian George PNL DA
108. Seres Dénes UDMR DA
109. Sóki Béla UDMR DA
110. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
111. Stoica Ion PD-L DA
112. Străchinaru Petre PD-L DA
113. Szekely Levente Csaba UDMR DA
114. Știrbeț Cornel PD-L DA
115. Tănăsescu Tudor PSD DA
116. Todoran Pavel PSD DA
117. Turc Ioan PNL DA
118. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
119. Ungureanu Petre PD-L DA
120. Ursărescu Dorinel PNL DA
121. Vainer Aurel Minoritati DA
122. Varga Attila UDMR DA
123. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
124. Vasile Aurelia PSD DA
125. Vladu Iulian PD-L DA
126. Vlădoiu Aurel PSD DA
127. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
128. Voinea Florea PSD DA
129. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
130. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 noiembrie 2019, 5:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro