Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:47

Subiect vot: Vot final
PL 669/2006 pentru completarea art. 5 din Legea nr.3/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:164 57 32 10 31 11 9 10 4
- voturi pentru (DA):120 53 32 8 - 11 9 5 2
- voturi împotrivă (NU):31 - - 1 30 - - - -
- abțineri:9 1 - 1 - - - 5 2
- nu au votat:4 3 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
13. Bejinariu Eugen PSD -
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
16. Bleotu Vasile PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buda Daniel PD-L NU
25. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Canacheu Costică PD-L NU
28. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
29. Călian Petru PD-L NU
30. Călin Ion PSD DA
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
35. Ciopraga Mircea PNL DA
36. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
37. Cliveti Minodora PSD DA
38. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
39. Cocrea Olguța - DA
40. Constantinescu Anca PD-L NU
41. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
42. Cristea Ioan PNL DA
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Renică PSD DA
45. Dobre Traian PNL DA
46. Dragomir Gheorghe PNL DA
47. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
48. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD -
49. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
50. Dumitriu Mihai PSD DA
51. Ehling Elena PSD DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Faina Constantin PNL DA
54. Fenechiu Relu PNL DA
55. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
56. Florea Damian PC DA
57. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
58. Furo Iuliu Ioan PRM DA
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
60. Gerea Andrei Dominic PNL DA
61. Ghișe Ioan PNL DA
62. Glăvan Ștefan PC DA
63. Godja Petru PSD DA
64. Grosaru Mircea Minoritati DA
65. Gubandru Aurel PSD DA
66. Gușă Cozmin Horea - Abținere
67. Hanganu Romeo Octavian - DA
68. Hellvig Eduard Raul PNL DA
69. Hogea Vlad Gabriel PC DA
70. Hoinaru Marian PD-L NU
71. Iancu Iulian PSD DA
72. Ibram Iusein Minoritati Abținere
73. Iordache Florin PSD DA
74. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
75. Iriza Marius PRM DA
76. Kerekes Károly UDMR DA
77. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
78. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
79. Liga Dănuț PD-L NU
80. Macaleți Costică PSD DA
81. Manolescu Oana Minoritati DA
82. Manta Pantelimon PNL DA
83. Marin Constantin PSD DA
84. Martin Eduard-Stelian PSD DA
85. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
86. Máté András-Levente UDMR DA
87. Matei Cătălin Lucian PSD DA
88. Mazăre Alexandru PSD DA
89. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
90. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
91. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
92. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
93. Mătușa Tudor PRM DA
94. Merce Ilie PRM DA
95. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
96. Micle Ioan Radu PNL DA
97. Micula Cătălin PNL DA
98. Mihalache Sorin Dan PSD DA
99. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
100. Mircea Costache PC DA
101. Mitrea Miron Tudor PSD -
102. Momanu Corneliu PD-L NU
103. Munteanu Ioan PSD Abținere
104. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
105. Nassar Rodica PSD DA
106. Năstase Adrian PSD DA
107. Nechita Aurel PSD DA
108. Nicolicea Eugen PSD DA
109. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
110. Niță Constantin PSD DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Oltean Ioan PD-L NU
113. Oprea Gabriel PSD DA
114. Ovidenie Costel - Abținere
115. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
116. Pascu Bogdan PC DA
117. Petrea Constantin PD-L NU
118. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
119. Plăiașu Gabriel PNL DA
120. Podgorean Radu PSD DA
121. Ponta Victor-Viorel PSD DA
122. Popa Cornel PNL DA
123. Popa Daniela PC DA
124. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
125. Pușcă Mircea Valer PNL DA
126. Rădulescu Cristian PD-L NU
127. Rogin Marius PD-L NU
128. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
129. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
130. Rusu Valentin PD-L NU
131. Sanda Victor PSD DA
132. Sandu Gabriel PD-L NU
133. Sasu Ion PRM DA
134. Scutaru Adrian George PNL DA
135. Seres Dénes UDMR DA
136. Sóki Béla UDMR DA
137. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
138. Stoica Ion PD-L NU
139. Străchinaru Petre PD-L NU
140. Szekely Levente Csaba UDMR DA
141. Știrbeț Cornel PD-L NU
142. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
143. Tănăsescu Tudor PSD DA
144. Tărniceru Petru PSD DA
145. Todoran Pavel PSD DA
146. Tudose Mihai PSD DA
147. Turc Ioan PNL DA
148. Turcan Raluca PD-L NU
149. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
150. Ungureanu Petre PD-L NU
151. Ursărescu Dorinel PNL DA
152. Vainer Aurel Minoritati Abținere
153. Varga Attila UDMR DA
154. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
155. Vasile Aurelia PSD DA
156. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
157. Vladu Iulian PD-L -
158. Vlădoiu Aurel PSD DA
159. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
160. Voinea Florea PSD DA
161. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
162. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
163. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
164. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro