Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:17

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-26
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 283/2008 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.148/2005 privind susținerea în vederea creșterii copilului
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:201 59 42 14 45 12 12 12 5
- voturi pentru (DA):119 3 42 11 42 12 - 7 2
- voturi împotrivă (NU):74 56 - 2 - - 12 2 2
- abțineri:7 - - 1 2 - - 3 1
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati Abținere
7. Andea Petru PSD NU
8. Andon Sergiu PC NU
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bentu Dumitru PSD NU
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bleotu Vasile PSD NU
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
26. Brînzan Ovidiu PSD NU
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD NU
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L -
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Călian Petru PD-L Abținere
38. Călin Ion PSD NU
39. Chiper Gheorghe PSD NU
40. Chiș Filonaș PSD NU
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
46. Cliveti Minodora PSD NU
47. Cocrea Olguța - NU
48. Constantinescu Anca PD-L Abținere
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
50. Cristea Ioan PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD NU
52. Diaconescu Renică PSD NU
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
58. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
61. Dumitriu Mihai PSD NU
62. Ehling Elena PSD NU
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PNL DA
65. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Florea Damian PC NU
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Fuia Stelian PD-L DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Georgescu Filip PSD NU
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Glăvan Ștefan PC NU
78. Godja Petru PSD NU
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD NU
81. Hanganu Romeo Octavian - DA
82. Hellvig Eduard Raul PNL DA
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Hogea Vlad Gabriel PC NU
85. Hoinaru Marian PD-L DA
86. Iancu Iulian PSD NU
87. Ibram Iusein Minoritati NU
88. Ifrim Mircea PRM DA
89. Ignat Miron Minoritati Abținere
90. Ilie Cristian PD-L DA
91. Iordache Florin PSD NU
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Iriza Marius PRM DA
94. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
97. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
98. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
99. Lificiu Petru PD-L DA
100. Luchian Ion PNL DA
101. Macaleți Costică PSD NU
102. Manolescu Oana Minoritati NU
103. Manta Pantelimon PNL DA
104. Marian Dan Mihai PNL DA
105. Marin Constantin PSD NU
106. Martin Eduard-Stelian PSD NU
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Mazăre Alexandru PSD NU
110. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
111. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
112. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
113. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
114. Mătușa Tudor PRM DA
115. Merce Ilie PRM NU
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micula Cătălin PNL DA
118. Mihalache Sorin Dan PSD NU
119. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
120. Mircea Costache PC NU
121. Mircovici Niculae Minoritati DA
122. Mironescu Laurențiu PD-L DA
123. Mitrea Miron Tudor PSD DA
124. Mînzînă Ion PC NU
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Momanu Corneliu PD-L DA
127. Munteanu Ioan PSD NU
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
129. Nassar Rodica PSD NU
130. Năstase Adrian PSD NU
131. Nechita Aurel PSD NU
132. Nica Dan PSD NU
133. Nicolae Alexandri PNL DA
134. Nicolicea Eugen PSD NU
135. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
136. Nosa Iuliu PSD NU
137. Oltean Ioan PD-L DA
138. Olteanu Bogdan PNL DA
139. Oprea Gabriel PSD NU
140. Ovidenie Costel - NU
141. Pascu Bogdan PC NU
142. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
143. Păun Nicolae Minoritati DA
144. Petrea Constantin PD-L DA
145. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
146. Plăiașu Gabriel PNL DA
147. Podgorean Radu PSD NU
148. Ponta Victor-Viorel PSD NU
149. Popa Cornel PNL DA
150. Popa Daniela PC NU
151. Popescu Corneliu PD-L DA
152. Pupeză Viorel PC NU
153. Pușcă Mircea Valer PNL DA
154. Rădulescu Cristian PD-L DA
155. Rogin Marius PD-L DA
156. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
157. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
158. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
159. Rusu Valentin PD-L DA
160. Sanda Victor PSD NU
161. Sandu Gabriel PD-L DA
162. Sasu Ion PRM DA
163. Săpunaru Nini PNL DA
164. Sârb Gheorghe PD-L DA
165. Sârbu Marian PSD NU
166. Scutaru Adrian George PNL DA
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Sóki Béla UDMR DA
169. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
170. Stănescu Cristian PRM NU
171. Stoica Ion PD-L DA
172. Străchinaru Petre PD-L DA
173. Strungă Emil PNL DA
174. Szekely Levente Csaba UDMR DA
175. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
176. Știrbeț Cornel PD-L DA
177. Tămagă Constantin PSD NU
178. Tănăsescu Tudor PSD NU
179. Tărniceru Petru PSD NU
180. Timiș Ioan PNL DA
181. Toma Horia-Victor PNL DA
182. Tudor Constantin PD-L DA
183. Tudose Mihai PSD NU
184. Turc Ioan PNL DA
185. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
186. Ujeniuc Dragoș PNL DA
187. Ungureanu Petre PD-L DA
188. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
189. Ursărescu Dorinel PNL DA
190. Vainer Aurel Minoritati DA
191. Varga Attila UDMR DA
192. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
193. Vasile Aurelia PSD NU
194. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
195. Vladu Iulian PD-L DA
196. Vlădoiu Aurel PSD NU
197. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
198. Voinea Florea PSD NU
199. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
200. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
201. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 1:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro