Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2006 > 10:17 Versiunea pentru printare
Joi, 2 martie 2006, ora 10:17

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Art. 9 alin. 5 ( amendament adoptat de către comisie)
PL 11/2006 Proiect de lege pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 152/2005 privind prevenirea și controlul integrat al poluării
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:143 34 38 15 27 14 9 2 4
- voturi pentru (DA):135 30 37 13 26 14 9 2 4
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:4 2 - 2 - - - - -
- nu au votat:3 1 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Almășan Liviu PC DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PD-L DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică PNL DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Avram Dumitru PRM DA
10. Baban Ștefan PRM Abținere
11. Bara Nicolae PD-L -
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Brînză William Gabriel PD-L DA
21. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Canacheu Costică PD-L DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Chiș Filonaș PSD DA
29. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
30. Ciontu Corneliu - DA
31. Ciopraga Mircea PNL DA
32. Constantinescu Viorel PSD DA
33. Crăciunescu Grigore PNL DA
34. Crețu Gabriela PSD DA
35. Cutean Vasile Emilian PSD DA
36. Dan Iosif PSD Abținere
37. Diaconescu Marin PSD DA
38. Dorneanu Valer PSD DA
39. Dragomir Gheorghe PNL DA
40. Dumitrescu Zamfir PSD DA
41. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
42. Dușa Mircea PSD DA
43. Duțu Stelian PD-L DA
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Faina Constantin PC DA
46. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
47. Fenechiu Relu PNL DA
48. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
49. Furo Iuliu Ioan PRM DA
50. Gabor Gheorghe PNL DA
51. Găleteanu Monalisa PSD DA
52. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
53. Ghișe Ioan PNL DA
54. Hanganu Romeo Octavian PC DA
55. Hellvig Eduard Raul PC DA
56. Hoban Ioan PNL DA
57. Hoinaru Marian PNL DA
58. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
59. Iancu Iulian PSD DA
60. Igaș Traian Constantin PD-L DA
61. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
62. Iriza Marius PRM DA
63. Kelemen Hunor UDMR DA
64. Kerekes Károly UDMR DA
65. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
66. Kovacs Attila UDMR DA
67. Lakatos Petru UDMR DA
68. Lambrino Radu PD-L DA
69. Manta Pantelimon PC DA
70. Marin Constantin PSD NU
71. Máté András-Levente UDMR DA
72. Matei Cătălin Lucian PSD DA
73. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
74. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
75. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
76. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
77. Mircea Costache PRM DA
78. Mironescu Laurențiu PD-L DA
79. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
80. Mocanu Alexandru PD-L DA
81. Mocanu Vasile PSD DA
82. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
83. Moisoiu Adrian PRM DA
84. Momanu Corneliu PNL DA
85. Movilă Petru PD-L DA
86. Munteanu Ioan PSD DA
87. Nassar Rodica PSD DA
88. Nedelcu Gabriela PSD DA
89. Nosa Iuliu PSD DA
90. Ovidenie Costel - DA
91. Pardău Dumitru PNL DA
92. Pavelescu Aurelian - DA
93. Paveliu Marian Sorin PNL DA
94. Petrea Constantin PD-L DA
95. Plumb Rovana PSD DA
96. Ponta Victor-Viorel PSD DA
97. Popa Cornel PNL DA
98. Popa Daniela PC DA
99. Popescu Ionica Constanța PC DA
100. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
101. Preda Cezar-Florin PD-L DA
102. Preda Ion PNL DA
103. Pruteanu Vasile PNL DA
104. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
105. Pupeză Viorel PSD DA
106. Pușcă Mircea Valer PNL DA
107. Rogin Marius PD-L DA
108. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
109. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
110. Sandu Gabriel PNL DA
111. Sasu Ion PSD DA
112. Săniuță Marian-Florian PSD -
113. Săpunaru Nini PNL DA
114. Scutaru Adrian George PNL DA
115. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
116. Seres Dénes UDMR DA
117. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
118. Sóki Béla UDMR DA
119. Străchinaru Petre PD-L DA
120. Strungă Emil PNL DA
121. Szekely Levente Csaba UDMR DA
122. Știrbeț Cornel PNL DA
123. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
124. Tabără Valeriu PD-L DA
125. Tamás Sándor UDMR DA
126. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
127. Timar Liviu PSD DA
128. Toma Horia-Victor PNL DA
129. Toró Tiberiu UDMR DA
130. Turcan Raluca PNL DA
131. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
132. Ujeniuc Dragoș PNL -
133. Ungureanu Petre PNL DA
134. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
135. Ursărescu Dorinel PNL DA
136. Vainer Aurel Minoritati DA
137. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
138. Vlădoiu Aurel PSD DA
139. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
140. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
141. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
142. Zegrean Augustin PD-L DA
143. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 17:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro