Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2006 > 10:40 Versiunea pentru printare
Marți, 7 martie 2006, ora 10:40

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 48/2006 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Uniunea Latină, privind înființarea unui Birou al Uniunii Latine la București și privilegiile și imunitățile Biroului Uniunii Latine pe teritoriul României, semnat la București la 14 octombrie 2005
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:226 68 51 20 42 16 11 10 8
- voturi pentru (DA):217 65 49 19 42 16 11 9 6
- voturi împotrivă (NU):3 3 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:5 - 2 1 - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PD-L DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
34. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
35. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Constantinescu Viorel PSD DA
50. Corlățean Titus PSD DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Diaconescu Marin PSD DA
54. Diaconescu Renică PC DA
55. Dida Corneliu Ioan PSD DA
56. Dobre Traian PNL DA
57. Dorneanu Valer PSD DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
61. Dumitrescu Liana Minoritati DA
62. Dumitrescu Zamfir PSD DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dușa Mircea PSD DA
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Florea Damian PC DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghe Valeriu PNL DA
76. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
77. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
78. Godja Petru PSD DA
79. Gonțea Ion PD-L DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gușă Cozmin Horea - DA
83. Hellvig Eduard Raul PC DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Hoinaru Marian PNL DA
86. Hrebenciuc Viorel PSD DA
87. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Ionescu Daniel - Abținere
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iriza Marius PRM DA
95. Iustian Mircea Teodor PNL DA
96. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kovacs Attila UDMR DA
100. Lakatos Petru UDMR DA
101. Lambrino Radu PD-L DA
102. Lari-Iorga Leonida - DA
103. Liga Dănuț PD-L DA
104. Luchian Ion PNL DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Man Mircea PD-L DA
107. Manolescu Oana Minoritati DA
108. Manta Pantelimon PC DA
109. Marian Dan Mihai PNL DA
110. Marin Constantin PSD NU
111. Martin Eduard-Stelian PSD DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Máté András-Levente UDMR DA
114. Matei Cătălin Lucian PSD DA
115. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
118. Mătușa Tudor PRM DA
119. Merce Ilie PRM DA
120. Merka Adrian-Miroslav Minoritati -
121. Micula Cătălin PNL DA
122. Mihalache Sorin Dan PSD DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Mitrea Manuela PSD DA
126. Mitrea Miron Tudor PSD DA
127. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
128. Mînzînă Ion PRM DA
129. Mocanu Alexandru PD-L DA
130. Mocanu Vasile PSD DA
131. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
132. Moisoiu Adrian PRM DA
133. Moldovan Emil Radu PSD DA
134. Momanu Corneliu PNL DA
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
136. Movilă Petru PD-L DA
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
141. Niță Constantin PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Olarean Aurel PD-L DA
144. Oltean Ioan PD-L DA
145. Ovidenie Costel - DA
146. Palăr Ionel PNL DA
147. Pambuccian Varujan Minoritati DA
148. Pardău Dumitru PNL DA
149. Petrea Constantin PD-L DA
150. Pop Claudiu Adrian PSD DA
151. Popa Cornel PNL DA
152. Popa Daniela PC DA
153. Popa Nicolae PC DA
154. Popescu Florin Aurelian PNL DA
155. Popescu Ionica Constanța PC DA
156. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
157. Preda Ion PNL DA
158. Pruteanu Vasile PNL DA
159. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
160. Pupeză Viorel PSD DA
161. Purceld Octavian-Mircea PRM -
162. Pușcă Mircea Valer PNL DA
163. Radan Mihai Minoritati DA
164. Raicu Romeo Marius PD-L DA
165. Rădulescu Cristian PD-L DA
166. Rogin Marius PD-L DA
167. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
168. Rus Ioan Aurel PRM DA
169. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
170. Sanda Victor PSD DA
171. Sandu Gabriel PNL -
172. Sandu-Capră Mihai PNL DA
173. Sasu Ion PSD DA
174. Săniuță Marian-Florian PSD NU
175. Săpunaru Nini PNL -
176. Sârb Gheorghe PSD DA
177. Sârbu Marian PSD DA
178. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
179. Scutaru Adrian George PNL DA
180. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Sirețeanu Mihail PSD DA
183. Sóki Béla UDMR DA
184. Soporan Vasile Filip PSD DA
185. Stan Ion PSD NU
186. Stănescu Cristian PRM DA
187. Stănișoară Mihai PD-L DA
188. Stoica Ion - DA
189. Străchinaru Petre PD-L DA
190. Strungă Emil PNL DA
191. Szekely Levente Csaba UDMR DA
192. Șandru Marcela Lavinia - -
193. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
194. Știreanu Octavian PSD DA
195. Știucă Alecsandru PSD DA
196. Tabără Valeriu PD-L DA
197. Tămagă Constantin PSD DA
198. Tărniceru Petru PSD DA
199. Teodorescu George Alin PSD DA
200. Timar Liviu PSD DA
201. Timiș Ioan PSD DA
202. Todoran Pavel PSD DA
203. Toma Horia-Victor PNL DA
204. Toró Tiberiu UDMR DA
205. Tudor Constantin PC DA
206. Tudose Mihai PSD DA
207. Turcan Raluca PNL DA
208. Țundrea Ioan PC DA
209. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
210. Ujeniuc Dragoș PNL DA
211. Ungureanu Petre PNL DA
212. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
213. Ursărescu Dorinel PNL DA
214. Vainer Aurel Minoritati DA
215. Varga Attila UDMR DA
216. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
217. Vălean Adina Ioana PNL DA
218. Văsioiu Horia PD-L DA
219. Vlase Petru Gabriel PSD DA
220. Vlădoiu Aurel PSD DA
221. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
222. Voinea Florea PSD DA
223. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
224. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
225. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
226. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 4:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro