Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2006 > 10:41 Versiunea pentru printare
Marți, 7 martie 2006, ora 10:41

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 555/2005 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 47/2005 privind reglementări de neutralizare a deșeurilor de origine animală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:235 69 54 21 41 16 14 11 9
- voturi pentru (DA):163 1 54 19 41 16 14 11 7
- voturi împotrivă (NU):67 66 - 1 - - - - -
- abțineri:3 - - 1 - - - - 2
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD NU
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD NU
12. Antal Árpád-András UDMR DA
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Apostolache Mihai Cristian PSD -
15. Ardelean Lia PC DA
16. Asztalos Ferenc UDMR DA
17. Baban Ștefan PRM DA
18. Bara Nicolae PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Băeșu George PSD NU
21. Bănicioiu Nicolae PSD NU
22. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
23. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Bentu Dumitru PSD NU
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD NU
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
36. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
37. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Canacheu Costică PD-L DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Călian Petru PC DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD NU
44. Chiș Filonaș PSD NU
45. Cindrea Ioan PSD NU
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciontu Corneliu - DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Cliveti Minodora PSD NU
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PRM DA
52. Constantinescu Anca PD-L DA
53. Constantinescu Viorel PSD NU
54. Corlățean Titus PSD NU
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD NU
57. Diaconescu Marin PSD NU
58. Diaconescu Renică PC DA
59. Dida Corneliu Ioan PSD NU
60. Dobre Traian PNL DA
61. Dorneanu Valer PSD NU
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
64. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
65. Dumitrescu Liana Minoritati DA
66. Dumitrescu Zamfir PSD NU
67. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
68. Dumitriu Mihai PSD NU
69. Dușa Mircea PSD NU
70. Duțu Stelian PD-L DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
73. Fenechiu Relu PNL DA
74. Florea Damian PC DA
75. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
76. Furo Iuliu Ioan PRM DA
77. Gabor Gheorghe PNL DA
78. Găleteanu Monalisa PSD NU
79. Gerea Andrei Dominic PNL DA
80. Gheorghe Valeriu PNL DA
81. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
82. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
83. Ghișe Ioan PNL DA
84. Godja Petru PSD NU
85. Gonțea Ion PD-L DA
86. Grigore Dan PD-L DA
87. Grosaru Mircea Minoritati DA
88. Gușă Cozmin Horea - Abținere
89. Hellvig Eduard Raul PC DA
90. Hoban Ioan PNL DA
91. Hoinaru Marian PNL DA
92. Hrebenciuc Viorel PSD NU
93. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
94. Iancu Iulian PSD NU
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Igaș Traian Constantin PD-L DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
99. Ionescu Daniel - DA
100. Iordache Florin PSD NU
101. Iriza Marius PRM DA
102. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
103. Kerekes Károly UDMR DA
104. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
105. Kovacs Attila UDMR DA
106. Lakatos Petru UDMR DA
107. Lambrino Radu PD-L DA
108. Lari-Iorga Leonida - DA
109. Liga Dănuț PD-L DA
110. Luchian Ion PNL DA
111. Magheru Paul PRM DA
112. Man Mircea PD-L DA
113. Manolescu Oana Minoritati DA
114. Manta Pantelimon PC DA
115. Marian Dan Mihai PNL DA
116. Marin Constantin PSD NU
117. Martin Eduard-Stelian PSD NU
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Máté András-Levente UDMR DA
120. Matei Cătălin Lucian PSD NU
121. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
124. Mătușa Tudor PRM DA
125. Merce Ilie PRM DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Micula Cătălin PNL DA
128. Mihalache Sorin Dan PSD NU
129. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
130. Mircovici Niculae Minoritati DA
131. Mironescu Laurențiu PD-L DA
132. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
133. Mitrea Manuela PSD NU
134. Mitrea Miron Tudor PSD NU
135. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
136. Mînzînă Ion PRM DA
137. Mocanu Alexandru PD-L DA
138. Mocanu Vasile PSD NU
139. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
140. Mocioalcă Ion PSD NU
141. Moisoiu Adrian PRM DA
142. Momanu Corneliu PNL DA
143. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
144. Movilă Petru PD-L DA
145. Munteanu Ioan PSD NU
146. Nechita Aurel PSD NU
147. Nedelcu Gabriela PSD NU
148. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
149. Nosa Iuliu PSD NU
150. Oancea Viorel PNL DA
151. Olarean Aurel PD-L DA
152. Oprea Gabriel PSD NU
153. Ovidenie Costel - DA
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Pardău Dumitru PNL DA
157. Petrea Constantin PD-L DA
158. Pop Claudiu Adrian PSD NU
159. Popa Cornel PNL DA
160. Popa Daniela PC DA
161. Popa Nicolae PC DA
162. Popescu Florin Aurelian PNL DA
163. Popescu Ionica Constanța PC DA
164. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
165. Preda Ion PNL DA
166. Pruteanu Vasile PNL DA
167. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
168. Pupeză Viorel PSD NU
169. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
170. Pușcă Mircea Valer PNL DA
171. Radan Mihai Minoritati DA
172. Raicu Romeo Marius PD-L DA
173. Rădulescu Cristian PD-L DA
174. Rogin Marius PD-L DA
175. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
176. Rus Ioan Aurel PRM NU
177. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
178. Sanda Victor PSD NU
179. Sandu Gabriel PNL DA
180. Sandu-Capră Mihai PNL DA
181. Sasu Ion PSD NU
182. Săniuță Marian-Florian PSD NU
183. Săpunaru Nini PNL DA
184. Sârb Gheorghe PSD NU
185. Sârbu Marian PSD NU
186. Sârbu Mugurel Liviu PSD NU
187. Scutaru Adrian George PNL DA
188. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Sirețeanu Mihail PSD DA
191. Sóki Béla UDMR DA
192. Soporan Vasile Filip PSD NU
193. Stan Ion PSD NU
194. Stănescu Cristian PRM Abținere
195. Stănișoară Mihai PD-L DA
196. Stoica Ion - DA
197. Străchinaru Petre PD-L DA
198. Strungă Emil PNL DA
199. Szekely Levente Csaba UDMR DA
200. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
201. Știrbeț Cornel PNL DA
202. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
203. Știreanu Octavian PSD NU
204. Știucă Alecsandru PSD NU
205. Tabără Valeriu PD-L DA
206. Tămagă Constantin PSD NU
207. Tărniceru Petru PSD NU
208. Teodorescu George Alin PSD -
209. Timar Liviu PSD NU
210. Timiș Ioan PSD NU
211. Todoran Pavel PSD NU
212. Toma Horia-Victor PNL DA
213. Toró Tiberiu UDMR DA
214. Tudor Constantin PC DA
215. Tudose Mihai PSD NU
216. Turcan Raluca PNL DA
217. Țundrea Ioan PC DA
218. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
219. Ujeniuc Dragoș PNL DA
220. Ungureanu Petre PNL DA
221. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
222. Ursărescu Dorinel PNL DA
223. Vainer Aurel Minoritati DA
224. Varga Attila UDMR DA
225. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
226. Vălean Adina Ioana PNL DA
227. Văsioiu Horia PD-L DA
228. Vlase Petru Gabriel PSD NU
229. Vlădoiu Aurel PSD NU
230. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
231. Voinea Florea PSD NU
232. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
233. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
234. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
235. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 10:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro