Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.10.2010 > 16:56 Versiunea pentru printare
Luni, 25 octombrie 2010, ora 16:56

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 492/2010 pentru modificarea și completarea Legii nr.260/2008 privind asigurarea obligatorie a locuințelor împotriva cutremurelor, alunecărilor de teren sau inundațiilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PD-L PSD PNL UDMR Mino. Independenti Neafil.
- prezenți:131 57 33 25 12 - - 3
- voturi pentru (DA):100 57 27 1 12 - - 2
- voturi împotrivă (NU):27 - 3 23 - - - 1
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:3 - 2 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ana Gheorghe PSD -
2. Andronache Gabriel PD-L DA
3. Antochi Gheorghe PSD NU
4. Ardeleanu Sanda-Maria PD-L DA
5. Arion Viorel PD-L DA
6. Atanasiu Teodor PNL DA
7. Balcan Viorel PD-L DA
8. Barbu Sulfina PD-L DA
9. Bădălan Eugen PD-L DA
10. Bădulescu Adrian PD-L DA
11. Berci Vasile PNL NU
12. Boghicevici Claudia PD-L DA
13. Boiangiu Victor PD-L DA
14. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
15. Brătianu Matei Radu PSD DA
16. Bud Nicolae PD-L DA
17. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
18. Burcău Doina PSD DA
19. Canacheu Costică PD-L DA
20. Cărare Viorel PD-L DA
21. Chircu Doinița-Mariana PD-L DA
22. Chirilă Constantin PD-L DA
23. Chisăliță Ioan Narcis PSD DA
24. Cindrea Ioan PSD DA
25. Ciobanu Gheorghe PD-L DA
26. Cionca-Arghir Iustin-Marinel PD-L DA
27. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
28. Croitoru Cătălin PD-L DA
29. Damian Ioan PSD DA
30. Dascălu Constantin PD-L DA
31. Dobre Victor Paul PNL NU
32. Dragomir Gheorghe PNL NU
33. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
34. Dugulescu Marius Cristinel PD-L DA
35. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
36. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
37. Dumitrică George Ionuț PNL NU
38. Edler András György UDMR DA
39. Erdei Dolóczki István UDMR DA
40. Farkas Anna-Lili UDMR DA
41. Florescu Adrian PD-L DA
42. Frunzulică Doru-Claudian PSD DA
43. Gabor Gheorghe PNL NU
44. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
45. Geantă Florian Daniel PD-L DA
46. Gheorghe Tinel PD-L DA
47. Gherasim Vasile PD-L DA
48. Ghiță Cornel PD-L DA
49. Ghiță-Eftemie Stelian PD-L DA
50. Giurgiu Mircia PD-L DA
51. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
52. Göndör Marius-Sorin PD-L DA
53. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
54. Grama Horia PSD DA
55. Gurzău Adrian PD-L DA
56. Gust Băloșin Florentin PSD DA
57. Hogea Gheorghe PD-L DA
58. Holban Titi PNL NU
59. Holdiș Ioan PD-L DA
60. Horj Pavel PNL NU
61. Iancu Iulian PSD DA
62. Iftime Dragoș-Adrian PD-L DA
63. Irimescu Mircea - NU
64. Itu Cornel PSD NU
65. Kötő Iosif UDMR DA
66. Leșe Doru Brașoan PD-L DA
67. Liga Dănuț PD-L DA
68. Lup Silvestru Mircea PSD DA
69. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
70. Máté András-Levente UDMR DA
71. Militaru Constantin Severus PD-L DA
72. Mitrea Manuela PSD DA
73. Mocanu Vasile PSD DA
74. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
75. Munteanu Ioan - DA
76. Nassar Rodica PSD DA
77. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
78. Neculai Marius PD-L DA
79. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
80. Nicolicea Eugen Prog. DA
81. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
82. Nistor Laurențiu PSD -
83. Nițu Adrian Henorel PD-L DA
84. Olosz Gergely UDMR DA
85. Oltean Ioan PD-L DA
86. Oprișcan Mihai Doru PD-L DA
87. Pál Árpád UDMR DA
88. Palașcă Viorel PNL NU
89. Palăr Ionel PNL NU
90. Pálfi Mózes Zoltán UDMR DA
91. Panțîru Tudor PSD DA
92. Pardău Dumitru PD-L DA
93. Păduraru Nicușor PD-L DA
94. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
95. Petö Csilla-Mária UDMR DA
96. Petrescu Cristian PD-L DA
97. Pieptea Cornel PNL NU
98. Pop Virgil PNL -
99. Popa Florian PSD DA
100. Popa Octavian-Marius PNL NU
101. Popeangă Vasile PSD DA
102. Popescu Cosmin Mihai PD-L DA
103. Rățoi Neculai PSD DA
104. Rogin Marius PD-L DA
105. Rusu Valentin PD-L DA
106. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
107. Seres Dénes UDMR DA
108. Socaciu Victor PSD Abținere
109. Stavrositu Maria PD-L DA
110. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
111. Stroian Toader PD-L DA
112. Surpățeanu Mihai PD-L DA
113. Știrbeț Cornel PD-L DA
114. Tîlvăr Angel PSD DA
115. Toader Mircea-Nicu PD-L DA
116. Trandafir Teodora Virginia PD-L DA
117. Turcan Raluca PD-L DA
118. Tușa Adriana Diana PNL NU
119. Țaga Claudiu PNL NU
120. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
121. Țurcanu Florin PNL NU
122. Varga Attila UDMR DA
123. Vasile Aurelia PSD DA
124. Vasilică Radu Costin PSD DA
125. Vișan Gelu PD-L DA
126. Vîlcu Samoil PD-L DA
127. Vladu Iulian PD-L DA
128. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
129. Zamfirescu Sorin Ștefan PD-L DA
130. Zătreanu Dan-Radu PD-L DA
131. Zoicaș Gheorghe - DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 28 noiembrie 2021, 5:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro