Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2012 > 13:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2012, ora 13:41

Subiect vot: Propunere 1
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:284 108 77 32 33 11 12 11
- voturi pentru (DA):255 101 73 26 25 8 11 11
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:27 6 4 6 7 3 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD NU
15. Babuș Radu PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD -
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Becali George PNL DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin ND -
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
28. Boghicevici Claudia PDL DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest ND DA
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cernea Remus-Florinel PSD DA
41. Chebac Eugen ND DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Cioată Cezar ND DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD -
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciuhodaru Tudor ND NU
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL -
54. Codîrlă Liviu ND DA
55. Comșa Cornel-George ND DA
56. Constantin Daniel ALDE DA
57. Costin Gheorghe PNL -
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Culețu Dănuț PDL -
64. Dalca Ștefan-Petru ND DA
65. Dascălu Constantin PDL DA
66. Deaconu Mihai ND DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
68. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
69. Dima Toader PSD DA
70. Diniță Ion ALDE DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu ND DA
95. Galan Constantin PNL DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic PNL DA
100. Gheorghe Florin PDL DA
101. Gheorghe Tinel PDL DA
102. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
105. Grapini Maria ALDE DA
106. Grecea Maria ND -
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Grosaru Mircea Minoritati DA
109. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
110. Gurzău Adrian PDL DA
111. Holban Titi PNL DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
114. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
115. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
116. Iane Daniel PNL DA
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Iliuță Vasile PDL DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu George PDL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Irimie Vicențiu-Mircea PDL -
124. Iriza Scarlat PSD DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
127. Kereskényi Gábor UDMR -
128. Khraibani Camelia PSD -
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lubanovici Mircea PDL DA
132. Lupu Mihai PNL DA
133. Man Mircea PDL -
134. Manda Iulian Claudiu PSD DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
136. Manolescu Oana Minoritati DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Nicu PNL DA
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marian Ion Cristinel ND DA
141. Markó Attila-Gabor UDMR -
142. Martin Eduard-Stelian PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Máté András-Levente UDMR DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD -
146. Melinte Ion ND DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian ND DA
149. Mihăilă Ioan PDL -
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mitrea Manuela PSD DA
155. Mitrea Miron Tudor PSD DA
156. Mîrza Gavril PSD DA
157. Mocanu Adrian PSD DA
158. Mocanu Vasile PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina ND -
161. Moisii Constantin ND DA
162. Moldovan Ioan ND DA
163. Moldovan Iosif UDMR DA
164. Molnar Zsolt UDMR -
165. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
166. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Murgu Neagu ND -
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Nazare Alexandru PDL DA
171. Neacșu Marian PSD DA
172. Nechita Aurel PSD DA
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nica Dan PSD DA
175. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
176. Nichita Cristina PSD DA
177. Nicoară Romeo Florin ND DA
178. Nicolae Alexandri PNL DA
179. Nicolae Florian PSD DA
180. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
181. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
182. Niculae Aurel PNL DA
183. Niculescu Dumitru ND DA
184. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
185. Nistor Laurențiu PSD DA
186. Nistor Marioara ND -
187. Niță Emil PSD DA
188. Nosa Iuliu PSD DA
189. Ochi Ion PSD DA
190. Oltean Ioan PDL DA
191. Palașcă Viorel PNL DA
192. Palăr Ionel PNL DA
193. Paleologu Theodor PDL DA
194. Pambuccian Varujan Minoritati DA
195. Pardău Dumitru PNL DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petrescu Petre PSD DA
198. Plumb Rovana PSD DA
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Popa Octavian-Marius PNL DA
202. Popeangă Vasile PSD DA
203. Popescu Dan-Cristian PDL -
204. Popescu Florin Aurelian PDL DA
205. Potor Călin PNL DA
206. Preda Cezar-Florin PDL DA
207. Pușcaș Iacob ND DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
209. Răducanu Ion PSD -
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rățoi Neculai PSD DA
213. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
214. Reuer Elena-Ramona PNL DA
215. Rizea Cristian PSD DA
216. Roman Cristian-Constantin PDL DA
217. Roman Gheorghe PSD DA
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Rotaru Răzvan ND -
220. Rusu Valentin PNL DA
221. Rușanu Dan Radu PNL DA
222. Sava Andrei-Valentin PSD DA
223. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
224. Săpunaru Nini PNL DA
225. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
226. Scarlat George PNL DA
227. Scutaru Adrian George PNL DA
228. Secară Florin Mihail PDL DA
229. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
230. Simedru Dan Coriolan PNL DA
231. Smarandache Miron Alexandru ND DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Stan Ioan PSD DA
234. Stan Ion PSD DA
235. Stanciu Anghel PSD DA
236. Stanciu Zisu PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati -
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PSD -
241. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
242. Stragea Sorin Constantin PSD DA
243. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
244. Stroe Radu PNL DA
245. Surdu Raluca PNL DA
246. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
247. Szabó Ödön UDMR DA
248. Șcheau Ion ND -
249. Șoptică Costel PNL DA
250. Șova Lucian PSD DA
251. Ștefan Viorel PSD DA
252. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
253. Tabugan Ion PSD DA
254. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
255. Tararache Mihai ND DA
256. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
257. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
258. Teju Sorin PNL DA
259. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
260. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
261. Tiuch Cătălin PSD DA
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Toader Mircea-Nicu PDL DA
264. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
265. Tudorie Violeta PSD DA
266. Tudose Mihai PSD DA
267. Tușa Adriana Diana PNL DA
268. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
269. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
270. Udrea Elena Gabriela PDL DA
271. Urcan Ionaș-Florin PDL -
272. Vainer Aurel Minoritati DA
273. Varga Lucia-Ana PNL -
274. Varga Vasile PNL DA
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Vlădoiu Aurel PSD DA
277. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
278. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
279. Vreme Valerian PDL DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
282. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
284. Zlati Radu PNL -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 5:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro