Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2012 > 13:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2012, ora 13:47

Subiect vot: Com. validare
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:324 122 84 42 36 16 11 13
- voturi pentru (DA):318 119 84 41 34 16 11 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:5 3 - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD -
21. Bănicioiu Nicolae PSD -
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Becali George PNL DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
32. Boghicevici Claudia PDL DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucur Constantin-Alin ND DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel PSD DA
47. Chebac Eugen ND DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel PNL DA
52. Cioată Cezar ND DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Ciuhodaru Tudor ND DA
59. Ciurariu Florin PNL DA
60. Cocei Erland PNL DA
61. Codîrlă Liviu ND DA
62. Constantin Daniel ALDE DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Culețu Dănuț PDL DA
72. Cupă Ion PDL -
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL DA
76. Deaconu Mihai ND DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dragomir Maria ND DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumbrăvanu Paul PNL DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Fonta Nuțu ND DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin PNL DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic PNL DA
114. Gheorghe Florin PDL DA
115. Gheorghe Tinel PDL DA
116. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Giurescu Dinu ALDE DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
121. Grapini Maria ALDE DA
122. Grecea Maria ND DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Mircea Minoritati DA
125. Gudu Vasile PDL DA
126. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
127. Guran Virgil PNL DA
128. Gurzău Adrian PDL DA
129. Harbuz Liviu PSD DA
130. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
131. Holban Titi PNL DA
132. Horga Vasile PNL DA
133. Hrebenciuc Viorel PSD DA
134. Hulea Ioan ND DA
135. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
136. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
137. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
138. Iane Daniel PNL DA
139. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
140. Ibram Iusein Minoritati DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ionescu Aurelian ALDE DA
143. Ionescu George PDL DA
144. Iordache Florin PSD DA
145. Irimie Vicențiu-Mircea PDL DA
146. Iriza Scarlat PSD DA
147. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
148. Itu Cornel PSD DA
149. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
150. Kelemen Hunor UDMR DA
151. Kereskényi Gábor UDMR DA
152. Khraibani Camelia PSD DA
153. Korodi Attila UDMR DA
154. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
155. Longher Ghervazen Minoritati DA
156. Lubanovici Mircea PDL DA
157. Lupu Mihai PNL DA
158. Man Mircea PDL DA
159. Manda Iulian Claudiu PSD DA
160. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
161. Manolescu Oana Minoritati DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu PNL DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marian Ion Cristinel ND DA
166. Marin Gheorghe PSD DA
167. Markó Attila-Gabor UDMR DA
168. Martin Eduard-Stelian PSD DA
169. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
170. Máté András-Levente UDMR DA
171. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
172. Mazilu Constantin PSD DA
173. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
174. Melinte Ion ND DA
175. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
176. Mihai Aurelian ND DA
177. Mihăilă Ioan PDL DA
178. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
179. Militaru Lucian PDL DA
180. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
181. Mitrea Manuela PSD DA
182. Mitrea Miron Tudor PSD DA
183. Mîrza Gavril PSD DA
184. Mocanu Adrian PSD DA
185. Mocanu Vasile PSD DA
186. Mocioalcă Ion PSD DA
187. Mocioi Niculina ND Abținere
188. Moisii Constantin ND DA
189. Moldovan Ioan ND DA
190. Moldovan Iosif UDMR DA
191. Molnar Zsolt UDMR DA
192. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
193. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
194. Munteanu Ioan PSD DA
195. Murgu Neagu ND DA
196. Nassar Rodica PSD DA
197. Nazare Alexandru PDL DA
198. Neacșu Marian PSD DA
199. Nechita Aurel PSD DA
200. Necula Cosmin PSD -
201. Negruț Clement PDL DA
202. Negruț Cornelia ALDE DA
203. Nica Dan PSD DA
204. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
205. Nichita Cristina PSD DA
206. Nicoară Romeo Florin ND DA
207. Nicolae Alexandri PNL DA
208. Nicolae Florian PSD DA
209. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
210. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
211. Niculae Aurel PNL DA
212. Niculescu Dumitru ND DA
213. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
214. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
215. Nistor Laurențiu PSD DA
216. Nistor Marioara ND DA
217. Niță Emil PSD DA
218. Nosa Iuliu PSD DA
219. Ochi Ion PSD DA
220. Oltean Ioan PDL DA
221. Palașcă Viorel PNL DA
222. Palăr Ionel PNL DA
223. Paleologu Theodor PDL DA
224. Pambuccian Varujan Minoritati DA
225. Paul Maria-Andreea PDL DA
226. Peia Ninel PSD DA
227. Petrea Dorin Silviu PSD DA
228. Petrescu Petre PSD DA
229. Petric Octavian PSD DA
230. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
231. Plumb Rovana PSD DA
232. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
233. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
234. Popa Octavian-Marius PNL DA
235. Popeangă Vasile PSD DA
236. Popescu Dan-Cristian PDL DA
237. Popescu Florin Aurelian PDL DA
238. Potor Călin PNL DA
239. Preda Cezar-Florin PDL DA
240. Pușcaș Iacob ND DA
241. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
242. Răducanu Ion PSD DA
243. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
244. Rădulescu Constantin PSD DA
245. Rățoi Neculai PSD DA
246. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
247. Rizea Cristian PSD DA
248. Roman Cristian-Constantin PDL DA
249. Roman Gheorghe PSD DA
250. Roman Ioan Sorin PSD DA
251. Roșca Lucreția PSD DA
252. Roșca Mircea PNL DA
253. Rotaru Răzvan ND DA
254. Rusu Valentin PNL DA
255. Rușanu Dan Radu PNL DA
256. Sava Andrei-Valentin PSD DA
257. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
258. Săpunaru Nini PNL DA
259. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
260. Scarlat George PNL DA
261. Scutaru Adrian George PNL DA
262. Secară Florin Mihail PDL DA
263. Sefer Cristian-George ND -
264. Seres Dénes UDMR DA
265. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
266. Simedru Dan Coriolan PNL DA
267. Smarandache Miron Alexandru ND DA
268. Solomon Adrian PSD DA
269. Stan Ioan PSD DA
270. Stan Ion PSD DA
271. Stanciu Anghel PSD DA
272. Stanciu Zisu PSD DA
273. Stancu Ionel Minoritati DA
274. Stănescu Alexandru PSD DA
275. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
276. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
277. Stragea Sorin Constantin PSD DA
278. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
279. Surdu Raluca PNL DA
280. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
281. Szabó Ödön UDMR DA
282. Șcheau Ion ND DA
283. Șimon Gheorghe PSD DA
284. Șoptică Costel PNL DA
285. Șova Lucian PSD DA
286. Ștefan Viorel PSD DA
287. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
288. Tabugan Ion PSD DA
289. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
290. Tămâian Ioan PNL DA
291. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
292. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
293. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
294. Teju Sorin PNL DA
295. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
296. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
297. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
298. Tiuch Cătălin PSD DA
299. Tîlvăr Angel PSD DA
300. Toader Mircea-Nicu PDL DA
301. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
302. Traicu Rodin PSD DA
303. Tudorie Violeta PSD DA
304. Tudose Mihai PSD DA
305. Turcan Raluca PDL DA
306. Tușa Adriana Diana PNL DA
307. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
308. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
309. Udrea Elena Gabriela PDL DA
310. Udriște Gheorghe PDL DA
311. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
312. Vainer Aurel Minoritati DA
313. Varga Lucia-Ana PNL DA
314. Vlase Petru Gabriel PSD DA
315. Vlădoiu Aurel PSD DA
316. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
317. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
318. Vreme Valerian PDL DA
319. Weber Mihai PSD DA
320. Zaharcu Neviser PSD DA
321. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
322. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
323. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
324. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 5:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro