Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2012 > 15:24 Versiunea pentru printare
Joi, 20 decembrie 2012, ora 15:24

Subiect vot: com. nr. vot
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:209 92 46 25 22 9 7 8
- voturi pentru (DA):188 87 43 19 17 8 6 8
- voturi împotrivă (NU):3 - - 3 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:18 5 3 3 5 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Balan Ioan PDL DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Borbély László UDMR DA
22. Bordeianu Dan PNL DA
23. Bot Octavian PNL DA
24. Bucur Constantin-Alin ND DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Burlacu Ștefan ND DA
28. Caloianu Mario-Ernest ND DA
29. Calotă Florică Ică PNL DA
30. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
34. Cherecheș Florica PNL -
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
36. Ciobanu Gheorghe PSD DA
37. Ciobanu Liliana ND -
38. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
39. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
40. Ciuhodaru Tudor ND DA
41. Ciurariu Florin PNL DA
42. Cocei Erland PNL DA
43. Comșa Cornel-George ND -
44. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cristea Aurelia PSD DA
47. Cristea Victor PSD DA
48. Dalca Ștefan-Petru ND DA
49. Deaconu Mihai ND DA
50. Delureanu Virgil PSD -
51. Dima Toader PSD DA
52. Diniță Ion ALDE DA
53. Dobre Mircea-Titus PSD DA
54. Dobrinescu Traian PNL DA
55. Dolha Mircea PNL DA
56. Dolha Nechita-Stelian PNL -
57. Dolineaschi Andrei PSD DA
58. Dragomir Gheorghe PNL -
59. Dragomir Viorel Marian PSD DA
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
61. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
62. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
63. Dumbrăvanu Paul PNL DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
66. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
67. Enache Marian PSD DA
68. Eparu Ion PSD DA
69. Fejér László-Ődőn UDMR -
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Fonta Nuțu ND DA
72. Frăticiu Gheorghe PSD -
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
75. Găină Mihăiță PSD DA
76. Gheorghe Florin PDL DA
77. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
78. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
79. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
80. Grapini Maria ALDE DA
81. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gudu Vasile PDL DA
84. Guran Virgil PNL DA
85. Gurzău Adrian PDL DA
86. Harbuz Liviu PSD DA
87. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
88. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
89. Iane Daniel PNL DA
90. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
91. Ionescu Aurelian ALDE DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Irimie Vicențiu-Mircea PDL DA
94. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
95. Itu Cornel PSD DA
96. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
97. Khraibani Camelia PSD DA
98. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
99. Longher Ghervazen Minoritati DA
100. Marcoci Vlad PSD DA
101. Markó Attila-Gabor UDMR DA
102. Martin Eduard-Stelian PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
106. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
107. Melinte Ion ND -
108. Mihai Aurelian ND DA
109. Mihăilă Ioan PDL DA
110. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
111. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
112. Militaru Lucian PDL DA
113. Mincă Liliana ND DA
114. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
115. Mitrea Manuela PSD DA
116. Mîrza Gavril PSD DA
117. Mocanu Vasile PSD DA
118. Mocioi Niculina ND DA
119. Molnar Zsolt UDMR DA
120. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
121. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
122. Muntean Mircia PDL NU
123. Munteanu Ioan PSD DA
124. Neacșu Marian PSD DA
125. Nechita Aurel PSD DA
126. Necula Cosmin PSD DA
127. Negruț Cornelia ALDE DA
128. Nica Dan PSD DA
129. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
130. Nichita Cristina PSD DA
131. Nicoară Romeo Florin ND DA
132. Nicolae Alexandri PNL DA
133. Nicolae Florian PSD DA
134. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
135. Niță Emil PSD -
136. Ochi Ion PSD DA
137. Oros Nechita-Adrian PNL DA
138. Pardău Dumitru PNL DA
139. Paul Maria-Andreea PDL NU
140. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
141. Peia Ninel PSD DA
142. Petrache Adrian-Alin PSD DA
143. Petrea Dorin Silviu PSD DA
144. Petric Octavian PSD DA
145. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
146. Pop Georgian PSD DA
147. Popa Octavian-Marius PNL DA
148. Popa Radu Mihai ND -
149. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
150. Pușcaș Iacob ND DA
151. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
152. Răducanu Ion PSD DA
153. Rădulescu Constantin PSD DA
154. Rădulescu Romeo PDL -
155. Rățoi Neculai PSD DA
156. Roman Cristian-Constantin PDL DA
157. Roman Gheorghe PSD DA
158. Roman Ioan Sorin PSD DA
159. Roman Victor PSD DA
160. Roșca Mircea PNL DA
161. Sava Andrei-Valentin PSD DA
162. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
163. Scarlat George PNL DA
164. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
165. Secară Florin Mihail PDL DA
166. Sefer Cristian-George ND -
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
169. Stan Ioan PSD DA
170. Stanciu Anghel PSD DA
171. Stanciu Zisu PSD DA
172. Stancu Ionel Minoritati DA
173. Stativă Irinel Ioan PSD DA
174. Stănescu Alexandru PSD -
175. Stănișoară Mihai PDL DA
176. Steriu Valeriu-Andrei PSD -
177. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
178. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
179. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
180. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
181. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
182. Șimon Gheorghe PSD DA
183. Șoptică Costel PNL DA
184. Șova Lucian PSD DA
185. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
186. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
187. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
188. Tămâian Ioan PNL DA
189. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
190. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
191. Teodorescu Cătălin-Florin PDL -
192. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
193. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
194. Tîlvăr Angel PSD DA
195. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
196. Tomac Eugen PDL NU
197. Traicu Rodin PSD DA
198. Tudorache Daniel PSD DA
199. Tudorie Violeta PSD DA
200. Udriște Gheorghe PDL -
201. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
202. Uricec Eugen Constantin PSD DA
203. Vasilică Radu Costin PSD DA
204. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
205. Vlase Petru Gabriel PSD DA
206. Vlădoiu Aurel PSD DA
207. Zaharcu Neviser PSD DA
208. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
209. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 8 aprilie 2020, 11:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro