Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2012 > 15:24 Versiunea pentru printare
Joi, 20 decembrie 2012, ora 15:24

Subiect vot: com. nr. vot
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:262 117 63 27 26 10 10 9
- voturi pentru (DA):257 117 60 25 26 10 10 9
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:2 - 1 1 - - - -
- nu au votat:2 - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bot Octavian PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin ND DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Caloianu Mario-Ernest ND DA
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Cioată Cezar ND DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor ND DA
54. Ciurariu Florin PNL -
55. Cocei Erland PNL DA
56. Comșa Cornel-George ND DA
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru ND DA
65. Dascălu Constantin PDL DA
66. Deaconu Mihai ND DA
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
69. Dima Toader PSD DA
70. Diniță Ion ALDE DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Dumbrăvanu Paul PNL DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
82. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
83. Emacu Gheorghe PSD DA
84. Enea Constantin-Cosmin PNL -
85. Eparu Ion PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Firczak Gheorghe Minoritati DA
88. Florea Damian ALDE DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Fonta Nuțu ND DA
91. Frăticiu Gheorghe PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Gheorghe Florin PDL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
98. Ghiveciu Marian PSD DA
99. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
100. Giurescu Dinu ALDE DA
101. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
102. Grama Horia PSD DA
103. Grapini Maria ALDE DA
104. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
105. Grosaru Mircea Minoritati DA
106. Gudu Vasile PDL DA
107. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
108. Guran Virgil PNL DA
109. Gurzău Adrian PDL DA
110. Harbuz Liviu PSD DA
111. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
112. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
113. Iane Daniel PNL DA
114. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Iordache Florin PSD DA
117. Irimie Vicențiu-Mircea PDL DA
118. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
119. Itu Cornel PSD DA
120. Kereskényi Gábor UDMR DA
121. Khraibani Camelia PSD DA
122. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lupu Mihai PNL DA
125. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
126. Manolache Marius PSD DA
127. Marcoci Vlad PSD DA
128. Marcu Nicu PNL DA
129. Marin Gheorghe PSD DA
130. Markó Attila-Gabor UDMR DA
131. Martin Eduard-Stelian PSD DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
133. Máté András-Levente UDMR DA
134. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
135. Mazilu Constantin PSD DA
136. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
137. Melinte Ion ND DA
138. Mihai Aurelian ND DA
139. Mihăilă Ioan PDL DA
140. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Mincă Liliana ND DA
143. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
144. Mitrea Manuela PSD DA
145. Mitrea Miron Tudor PSD DA
146. Mîrza Gavril PSD DA
147. Mocanu Vasile PSD DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Mocioi Niculina ND DA
150. Moisii Constantin ND DA
151. Molnar Zsolt UDMR DA
152. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
153. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Murgu Neagu ND DA
156. Neacșu Marian PSD DA
157. Nechita Aurel PSD DA
158. Necula Cosmin PSD DA
159. Negruț Cornelia ALDE DA
160. Nica Dan PSD DA
161. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
162. Nichita Cristina PSD DA
163. Nicoară Romeo Florin ND DA
164. Nicolae Alexandri PNL DA
165. Nicolae Florian PSD DA
166. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
167. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
168. Niculae Aurel PNL DA
169. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
170. Niță Emil PSD DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Ochi Ion PSD DA
173. Orban Ludovic PNL Abținere
174. Oros Nechita-Adrian PNL DA
175. Palașcă Viorel PNL DA
176. Paleologu Theodor PDL DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Pardău Dumitru PNL DA
179. Paul Maria-Andreea PDL DA
180. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
181. Peia Ninel PSD DA
182. Petrache Adrian-Alin PSD DA
183. Petrea Dorin Silviu PSD DA
184. Petrescu Petre PSD DA
185. Petric Octavian PSD DA
186. Plumb Rovana PSD DA
187. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
188. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
189. Pop Georgian PSD DA
190. Popa Octavian-Marius PNL DA
191. Popa Radu Mihai ND DA
192. Popeangă Vasile PSD DA
193. Popescu Dan-Cristian PDL DA
194. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
195. Potor Călin PNL DA
196. Pușcaș Iacob ND DA
197. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
198. Răducanu Ion PSD DA
199. Rădulescu Constantin PSD DA
200. Rădulescu Romeo PDL DA
201. Rățoi Neculai PSD DA
202. Reuer Elena-Ramona PNL DA
203. Roman Cristian-Constantin PDL DA
204. Roman Gheorghe PSD DA
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Roman Victor PSD DA
207. Roșca Mircea PNL DA
208. Sava Andrei-Valentin PSD DA
209. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
210. Scarlat George PNL DA
211. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
212. Secară Florin Mihail PDL DA
213. Sefer Cristian-George ND DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
216. Smarandache Miron Alexandru ND DA
217. Solomon Adrian PSD DA
218. Stan Ioan PSD DA
219. Stanciu Anghel PSD DA
220. Stanciu Zisu PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
225. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
226. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
227. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Surdu Raluca PNL DA
230. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șoptică Costel PNL DA
233. Șova Lucian PSD DA
234. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
236. Tabugan Ion PSD DA
237. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
238. Tămâian Ioan PNL DA
239. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
240. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
241. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
242. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
243. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
244. Tiuch Cătălin PSD DA
245. Tîlvăr Angel PSD DA
246. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
247. Tomac Eugen PDL DA
248. Traicu Rodin PSD DA
249. Tudorache Daniel PSD DA
250. Tudorie Violeta PSD DA
251. Udriște Gheorghe PDL NU
252. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
253. Uricec Eugen Constantin PSD DA
254. Ursărescu Dorinel PNL DA
255. Varga Vasile PNL DA
256. Vasilică Radu Costin PSD DA
257. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
258. Vlase Petru Gabriel PSD DA
259. Vlădoiu Aurel PSD DA
260. Zaharcu Neviser PSD DA
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
262. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 4:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro