Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2012 > 16:51 Versiunea pentru printare
Joi, 20 decembrie 2012, ora 16:51

Subiect vot: Com. numarare voturi
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:334 136 83 38 37 16 16 8
- voturi pentru (DA):330 135 83 37 36 16 16 7
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 1 - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL DA
11. Anghel Gabriela-Lola ND DA
12. Antal István UDMR DA
13. Anton Marin PNL DA
14. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
15. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
16. Arsene Ionel PSD DA
17. Avram Constantin ALDE DA
18. Avram Marian PSD DA
19. Axente Ioan PSD DA
20. Babuș Radu PSD DA
21. Balan Ioan PDL DA
22. Baltă Mihai PSD DA
23. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
24. Bălan Ion PSD DA
25. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
26. Becali George PNL DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benga Ioan PSD DA
29. Berci Vasile PNL DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Blănariu Valentin ND DA
32. Bleotu Vasile PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PDL DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
36. Bónis István UDMR DA
37. Borbély László UDMR DA
38. Bordeianu Dan PNL DA
39. Bot Octavian PNL DA
40. Bucur Constantin-Alin ND NU
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Burlacu Ștefan ND DA
45. Calimente Mihăiță PNL DA
46. Caloianu Mario-Ernest ND DA
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
52. Cernea Remus-Florinel PSD DA
53. Chebac Eugen ND DA
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
57. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
58. Cioată Cezar ND DA
59. Ciobanu Gheorghe PSD DA
60. Ciobanu Liliana ND DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
65. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
66. Ciuhodaru Tudor ND DA
67. Ciurariu Florin PNL DA
68. Cocei Erland PNL DA
69. Codîrlă Liviu ND DA
70. Comșa Cornel-George ND DA
71. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
72. Covaci Dorel PSD DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Crăciunescu Grigore PNL DA
75. Cristea Aurelia PSD DA
76. Cristea Victor PSD DA
77. Cristian Horia PNL DA
78. Culețu Dănuț PDL DA
79. Cupă Ion PDL DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Daea Petre PSD DA
82. Dalca Ștefan-Petru ND DA
83. Dascălu Constantin PDL DA
84. Deaconu Mihai ND DA
85. Delureanu Virgil PSD DA
86. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
87. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
88. Dima Toader PSD DA
89. Diniță Ion ALDE DA
90. Dîrzu Ioan PSD DA
91. Dobre Mircea-Titus PSD DA
92. Dobre Victor Paul PNL DA
93. Dobrinescu Traian PNL DA
94. Dolha Mircea PNL DA
95. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
96. Dolineaschi Andrei PSD DA
97. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
98. Dragomir Maria ND DA
99. Dragomir Viorel Marian PSD DA
100. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
101. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
102. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
103. Dumbrăvanu Paul PNL DA
104. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
105. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
106. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
107. Emacu Gheorghe PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
109. Eparu Ion PSD DA
110. Erdei Dolóczki István UDMR DA
111. Fejér László-Ődőn UDMR DA
112. Firczak Gheorghe Minoritati DA
113. Florea Damian ALDE DA
114. Florea Daniel PSD DA
115. Fonta Nuțu ND DA
116. Frăticiu Gheorghe PSD DA
117. Galan Constantin PNL DA
118. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
119. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
120. Găină Mihăiță PSD DA
121. Gerea Andrei Dominic PNL DA
122. Gheorghe Florin PDL DA
123. Gheorghe Tinel PDL DA
124. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
125. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
126. Ghiveciu Marian PSD DA
127. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grapini Maria ALDE DA
130. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
131. Grosaru Mircea Minoritati DA
132. Gudu Vasile PDL DA
133. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
134. Guran Virgil PNL DA
135. Gurzău Adrian PDL DA
136. Gust Băloșin Florentin PSD DA
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
138. Harbuz Liviu PSD DA
139. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
140. Horga Vasile PNL DA
141. Hrebenciuc Viorel PSD DA
142. Hulea Ioan ND DA
143. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
144. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
145. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
146. Iancu Iulian PSD DA
147. Iane Daniel PNL DA
148. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
149. Intotero Natalia-Elena PSD DA
150. Ionescu Aurelian ALDE -
151. Ionescu George PDL DA
152. Iordache Florin PSD DA
153. Irimie Vicențiu-Mircea PDL DA
154. Iriza Scarlat PSD DA
155. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
156. Itu Cornel PSD DA
157. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
158. Kelemen Hunor UDMR DA
159. Kerekes Károly UDMR DA
160. Kereskényi Gábor UDMR DA
161. Khraibani Camelia PSD DA
162. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
163. Longher Ghervazen Minoritati DA
164. Lubanovici Mircea PDL DA
165. Lupu Mihai PNL DA
166. Man Mircea PDL DA
167. Manda Iulian Claudiu PSD DA
168. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
169. Manolache Marius PSD DA
170. Manolescu Oana Minoritati DA
171. Marcoci Vlad PSD DA
172. Marcu Nicu PNL DA
173. Marcu Viorica PNL DA
174. Marin Gheorghe PSD DA
175. Markó Attila-Gabor UDMR DA
176. Marocico Ion Minoritati DA
177. Martin Eduard-Stelian PSD DA
178. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
179. Máté András-Levente UDMR DA
180. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
181. Mazilu Constantin PSD DA
182. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
183. Melinte Ion ND DA
184. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
185. Mihai Aurelian ND DA
186. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
187. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
188. Militaru Lucian PDL DA
189. Mincă Liliana ND DA
190. Mircovici Niculae Minoritati DA
191. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
192. Mitrea Miron Tudor PSD DA
193. Mîrza Gavril PSD DA
194. Mocanu Vasile PSD DA
195. Mocioalcă Ion PSD DA
196. Mocioi Niculina ND DA
197. Moisii Constantin ND DA
198. Moldovan Iosif UDMR DA
199. Molnar Zsolt UDMR DA
200. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
201. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
202. Munteanu Ioan PSD DA
203. Murgu Neagu ND DA
204. Neacșu Marian PSD DA
205. Nechita Aurel PSD DA
206. Necula Cosmin PSD DA
207. Negruț Clement PDL DA
208. Nica Dan PSD DA
209. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
210. Nichita Cristina PSD DA
211. Nicolae Alexandri PNL DA
212. Nicolae Florian PSD DA
213. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
214. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
215. Nicolicea Eugen PSD DA
216. Niculae Aurel PNL DA
217. Niculescu Dumitru ND DA
218. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
219. Nistor Marioara ND DA
220. Niță Emil PSD DA
221. Nosa Iuliu PSD DA
222. Oajdea Daniel Vasile ND DA
223. Ochi Ion PSD DA
224. Oltean Ioan PDL DA
225. Oros Nechita-Adrian PNL DA
226. Palașcă Viorel PNL DA
227. Palăr Ionel PNL DA
228. Pambuccian Varujan Minoritati DA
229. Pană Adriana-Doina PSD DA
230. Pardău Dumitru PNL DA
231. Paul Maria-Andreea PDL DA
232. Păun Nicolae Minoritati DA
233. Pârgaru Ion PNL DA
234. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
235. Peia Ninel PSD DA
236. Petrache Adrian-Alin PSD DA
237. Petrea Dorin Silviu PSD DA
238. Petrescu Petre PSD DA
239. Petric Octavian PSD DA
240. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
241. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
242. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
243. Popa Octavian-Marius PNL DA
244. Popa Radu Mihai ND DA
245. Popeangă Vasile PSD DA
246. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
247. Potor Călin PNL DA
248. Preda Cezar-Florin PDL DA
249. Pușcaș Iacob ND DA
250. Răducanu Ion PSD DA
251. Rădulescu Constantin PSD DA
252. Rădulescu Romeo PDL DA
253. Rățoi Neculai PSD DA
254. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
255. Reuer Elena-Ramona PNL DA
256. Rizea Cristian PSD DA
257. Roman Cristian-Constantin PDL DA
258. Roman Ioan Sorin PSD DA
259. Roman Victor PSD DA
260. Roșca Lucreția PSD DA
261. Roșca Mircea PNL DA
262. Rotaru Răzvan ND DA
263. Rusu Valentin PNL DA
264. Rușanu Dan Radu PNL DA
265. Sava Andrei-Valentin PSD DA
266. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
267. Săpunaru Nini PNL DA
268. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
269. Scarlat George PNL DA
270. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
271. Secară Florin Mihail PDL DA
272. Sefer Cristian-George ND DA
273. Seres Dénes UDMR DA
274. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
275. Simedru Dan Coriolan PNL DA
276. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
277. Smarandache Miron Alexandru ND DA
278. Solomon Adrian PSD DA
279. Stanciu Anghel PSD DA
280. Stanciu Zisu PSD DA
281. Stancu Ionel Minoritati DA
282. Stativă Irinel Ioan PSD DA
283. Stănescu Alexandru PSD DA
284. Stănișoară Mihai PDL DA
285. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
286. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
287. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
288. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
289. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
290. Surdu Raluca PNL DA
291. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
292. Szabó Ödön UDMR DA
293. Șimon Gheorghe PSD DA
294. Șoptică Costel PNL DA
295. Șova Lucian PSD DA
296. Ștefan Viorel PSD DA
297. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
298. Tabugan Ion PSD DA
299. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
300. Tararache Mihai ND DA
301. Tămâian Ioan PNL DA
302. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
303. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
304. Teju Sorin PNL DA
305. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
306. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
307. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
308. Tiuch Cătălin PSD DA
309. Tîlvăr Angel PSD DA
310. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
311. Traicu Rodin PSD DA
312. Tudorache Daniel PSD DA
313. Tudorie Violeta PSD DA
314. Turcan Raluca PDL DA
315. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
316. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
317. Udriște Gheorghe PDL DA
318. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
319. Ursărescu Dorinel PNL DA
320. Vainer Aurel Minoritati DA
321. Varga Vasile PNL DA
322. Vasilescu Nicolae PSD DA
323. Vasilică Radu Costin PSD DA
324. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
325. Vlase Petru Gabriel PSD DA
326. Vlădoiu Aurel PSD DA
327. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
328. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
329. Vulpescu Ioan PSD DA
330. Weber Mihai PSD DA
331. Zaharcu Neviser PSD DA
332. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
333. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
334. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 14:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro