Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2012 > 16:43 Versiunea pentru printare
Joi, 20 decembrie 2012, ora 16:43

Subiect vot: Stabilire nr.loc.BP
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:299 114 76 36 33 15 15 10
- voturi pentru (DA):297 114 76 35 32 15 15 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL -
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin ND DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND DA
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Caloianu Mario-Ernest ND DA
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Cernea Remus-Florinel PSD DA
49. Chebac Eugen ND DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Cioată Cezar ND DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciuhodaru Tudor ND DA
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND DA
64. Comșa Cornel-George ND DA
65. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Culețu Dănuț PDL DA
72. Cupă Ion PDL DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Daea Petre PSD DA
75. Dalca Ștefan-Petru ND DA
76. Dascălu Constantin PDL DA
77. Deaconu Mihai ND DA
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Fonta Nuțu ND DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin PNL DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic PNL DA
111. Gheorghe Florin PDL DA
112. Gheorghe Tinel PDL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grapini Maria ALDE DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Grosaru Mircea Minoritati DA
120. Gudu Vasile PDL DA
121. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gurzău Adrian PDL DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Hrebenciuc Viorel PSD DA
129. Hulea Ioan ND Abținere
130. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PDL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea PDL DA
139. Iriza Scarlat PSD DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lubanovici Mircea PDL DA
149. Lupu Mihai PNL DA
150. Man Mircea PDL DA
151. Manda Iulian Claudiu PSD DA
152. Manolescu Oana Minoritati DA
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Nicu PNL DA
155. Marcu Viorica PNL DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Markó Attila-Gabor UDMR DA
158. Marocico Ion Minoritati DA
159. Martin Eduard-Stelian PSD DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
163. Mazilu Constantin PSD DA
164. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
165. Melinte Ion ND DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Mihai Aurelian ND DA
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Militaru Lucian PDL DA
170. Mircovici Niculae Minoritati DA
171. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
172. Mitrea Miron Tudor PSD DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Vasile PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina ND DA
177. Moisii Constantin ND DA
178. Moldovan Iosif UDMR DA
179. Molnar Zsolt UDMR DA
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
181. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
182. Munteanu Ioan PSD DA
183. Murgu Neagu ND DA
184. Neacșu Marian PSD DA
185. Nechita Aurel PSD DA
186. Necula Cosmin PSD DA
187. Negruț Clement PDL DA
188. Negruț Cornelia ALDE DA
189. Nichita Cristina PSD DA
190. Nicolae Alexandri PNL DA
191. Nicolae Florian PSD DA
192. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
193. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
194. Nicolicea Eugen PSD DA
195. Niculae Aurel PNL DA
196. Niculescu Dumitru ND DA
197. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
198. Nistor Marioara ND DA
199. Niță Emil PSD DA
200. Nosa Iuliu PSD DA
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oltean Ioan PDL DA
203. Oros Nechita-Adrian PNL DA
204. Palașcă Viorel PNL DA
205. Palăr Ionel PNL DA
206. Pambuccian Varujan Minoritati DA
207. Pardău Dumitru PNL DA
208. Paul Maria-Andreea PDL DA
209. Păun Nicolae Minoritati DA
210. Pârgaru Ion PNL DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petrache Adrian-Alin PSD DA
213. Petrescu Petre PSD DA
214. Petric Octavian PSD DA
215. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
216. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
217. Popa Octavian-Marius PNL DA
218. Popa Radu Mihai ND DA
219. Popeangă Vasile PSD DA
220. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
221. Pușcaș Iacob ND DA
222. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
223. Răducanu Ion PSD DA
224. Rădulescu Constantin PSD DA
225. Rădulescu Romeo PDL DA
226. Rățoi Neculai PSD DA
227. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
228. Rizea Cristian PSD DA
229. Roman Cristian-Constantin PDL DA
230. Roman Ioan Sorin PSD DA
231. Roman Victor PSD DA
232. Roșca Mircea PNL DA
233. Rotaru Răzvan ND DA
234. Rusu Valentin PNL DA
235. Rușanu Dan Radu PNL DA
236. Sava Andrei-Valentin PSD DA
237. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
238. Scarlat George PNL DA
239. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
240. Secară Florin Mihail PDL DA
241. Sefer Cristian-George ND DA
242. Seres Dénes UDMR DA
243. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
244. Simedru Dan Coriolan PNL DA
245. Smarandache Miron Alexandru ND DA
246. Solomon Adrian PSD DA
247. Stanciu Anghel PSD DA
248. Stanciu Zisu PSD DA
249. Stancu Ionel Minoritati DA
250. Stativă Irinel Ioan PSD DA
251. Stănescu Alexandru PSD DA
252. Stănișoară Mihai PDL DA
253. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
254. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
255. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
256. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
257. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
258. Surdu Raluca PNL DA
259. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
260. Szabó Ödön UDMR DA
261. Șimon Gheorghe PSD DA
262. Șoptică Costel PNL DA
263. Șova Lucian PSD DA
264. Ștefan Viorel PSD DA
265. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
266. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
267. Tabugan Ion PSD DA
268. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
269. Tararache Mihai ND DA
270. Tămâian Ioan PNL DA
271. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
272. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
273. Teju Sorin PNL DA
274. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
275. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
276. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
277. Tîlvăr Angel PSD DA
278. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
279. Traicu Rodin PSD DA
280. Tudorache Daniel PSD DA
281. Tudorie Violeta PSD DA
282. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
283. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
284. Udriște Gheorghe PDL DA
285. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
286. Ursărescu Dorinel PNL DA
287. Vasilescu Nicolae PSD DA
288. Vasilică Radu Costin PSD DA
289. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
290. Vlase Petru Gabriel PSD DA
291. Vlădoiu Aurel PSD DA
292. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
293. Vulpescu Ioan PSD DA
294. Weber Mihai PSD DA
295. Zaharcu Neviser PSD DA
296. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
297. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
299. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 23:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro