Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2012 > 18:39 Versiunea pentru printare
Joi, 20 decembrie 2012, ora 18:39

Subiect vot: Comp.nomin.comisiiCD
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:310 120 80 36 38 12 14 10
- voturi pentru (DA):300 118 76 34 37 12 13 10
- voturi împotrivă (NU):6 1 2 2 1 - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:3 1 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL DA
11. Anghel Gabriela-Lola ND DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Becali George PNL DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bot Octavian PNL NU
36. Bucur Constantin-Alin ND DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Canacheu Costică PDL DA
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Cernea Remus-Florinel PSD DA
49. Chebac Eugen ND DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Cioată Cezar ND DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciuhodaru Tudor ND DA
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND DA
63. Comșa Cornel-George ND DA
64. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Culețu Dănuț PDL DA
72. Cupă Ion PDL DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Daea Petre PSD DA
75. Dalca Ștefan-Petru ND DA
76. Dascălu Constantin PDL DA
77. Deaconu Mihai ND DA
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrinescu Traian PNL DA
87. Dolha Mircea PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Dolineaschi Andrei PSD DA
90. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Maria ND DA
93. Dragomir Viorel Marian PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
96. Dumbrăvanu Paul PNL DA
97. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
98. Dumitru Georgică ALDE DA
99. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
100. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enache Marian PSD NU
103. Enea Constantin-Cosmin PNL -
104. Eparu Ion PSD DA
105. Erdei Dolóczki István UDMR DA
106. Fejér László-Ődőn UDMR DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Fonta Nuțu ND NU
109. Frăticiu Gheorghe PSD DA
110. Galan Constantin PNL DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic PNL DA
114. Gheorghe Florin PDL NU
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grapini Maria ALDE DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Grosaru Mircea Minoritati DA
124. Gudu Vasile PDL DA
125. Guran Virgil PNL DA
126. Gurzău Adrian PDL DA
127. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
128. Harbuz Liviu PSD DA
129. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
130. Horga Vasile PNL DA
131. Hulea Ioan ND DA
132. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
133. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
134. Iancu Iulian PSD DA
135. Iane Daniel PNL DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PDL DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea PDL DA
142. Iriza Scarlat PSD DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Korodi Attila UDMR DA
147. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lubanovici Mircea PDL DA
150. Lupu Mihai PNL DA
151. Man Mircea PDL DA
152. Manda Iulian Claudiu PSD DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
154. Manolache Marius PSD DA
155. Manolescu Oana Minoritati DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu PNL DA
158. Marcu Viorica PNL NU
159. Marian Ion Cristinel ND DA
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Markó Attila-Gabor UDMR DA
162. Marocico Ion Minoritati DA
163. Martin Eduard-Stelian PSD DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Mazilu Constantin PSD DA
167. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
168. Melinte Ion ND DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Mihai Aurelian ND DA
171. Mihăilă Ioan PDL DA
172. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
173. Militaru Lucian PDL DA
174. Mincă Liliana ND DA
175. Mircovici Niculae Minoritati DA
176. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocioi Niculina ND DA
179. Moisii Constantin ND DA
180. Moldovan Iosif UDMR DA
181. Molnar Zsolt UDMR DA
182. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
183. Movilă Petru PDL DA
184. Munteanu Ioan PSD DA
185. Murgu Neagu ND DA
186. Nassar Rodica PSD DA
187. Nechita Aurel PSD DA
188. Necula Cosmin PSD DA
189. Negruț Clement PDL DA
190. Negruț Cornelia ALDE DA
191. Nichita Cristina PSD DA
192. Nicoară Romeo Florin ND DA
193. Nicolae Alexandri PNL DA
194. Nicolae Florian PSD DA
195. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
196. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
197. Nicolicea Eugen PSD DA
198. Niculae Aurel PNL DA
199. Niculescu Dumitru ND DA
200. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
201. Nistor Laurențiu PSD DA
202. Nistor Marioara ND DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND DA
206. Ochi Ion PSD DA
207. Oros Nechita-Adrian PNL DA
208. Palașcă Viorel PNL DA
209. Pambuccian Varujan Minoritati DA
210. Pană Adriana-Doina PSD DA
211. Pardău Dumitru PNL DA
212. Paul Maria-Andreea PDL DA
213. Pârgaru Ion PNL DA
214. Petrache Adrian-Alin PSD DA
215. Petrea Dorin Silviu PSD DA
216. Petrescu Petre PSD DA
217. Petric Octavian PSD DA
218. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
219. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
220. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
221. Popa Octavian-Marius PNL DA
222. Popa Radu Mihai ND DA
223. Popeangă Vasile PSD DA
224. Popescu Dan-Cristian PDL DA
225. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
226. Popescu Florin Aurelian PDL DA
227. Potor Călin PNL DA
228. Pușcaș Iacob ND DA
229. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
230. Răducanu Ion PSD DA
231. Rădulescu Constantin PSD DA
232. Rădulescu Romeo PDL DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
234. Reuer Elena-Ramona PNL DA
235. Roman Cristian-Constantin PDL DA
236. Roman Gheorghe PSD DA
237. Roman Ioan Sorin PSD DA
238. Roșca Lucreția PSD DA
239. Roșca Mircea PNL DA
240. Rotaru Răzvan ND DA
241. Rusu Valentin PNL DA
242. Rușanu Dan Radu PNL DA
243. Sava Andrei-Valentin PSD DA
244. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
245. Săpunaru Nini PNL DA
246. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
247. Scarlat George PNL DA
248. Secară Florin Mihail PDL DA
249. Sefer Cristian-George ND DA
250. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
251. Simedru Dan Coriolan PNL DA
252. Smarandache Miron Alexandru ND DA
253. Solomon Adrian PSD DA
254. Stan Ioan PSD DA
255. Stanciu Anghel PSD DA
256. Stancu Ionel Minoritati DA
257. Stativă Irinel Ioan PSD DA
258. Stănescu Alexandru PSD DA
259. Stănișoară Mihai PDL DA
260. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
261. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
262. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
263. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
264. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
265. Surdu Raluca PNL DA
266. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
267. Szabó Ödön UDMR DA
268. Șcheau Ion ND DA
269. Șimon Gheorghe PSD DA
270. Șoptică Costel PNL DA
271. Șova Lucian PSD DA
272. Ștefan Viorel PSD DA
273. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
274. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
275. Tabugan Ion PSD DA
276. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
277. Tararache Mihai ND DA
278. Tămâian Ioan PNL DA
279. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
280. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
281. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
282. Teju Sorin PNL Abținere
283. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
284. Tiuch Cătălin PSD DA
285. Tîlvăr Angel PSD DA
286. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
287. Tomac Eugen PDL NU
288. Traicu Rodin PSD DA
289. Tudorache Daniel PSD DA
290. Tudorie Violeta PSD DA
291. Tudose Mihai PSD -
292. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
293. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
294. Udriște Gheorghe PDL DA
295. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
296. Uricec Eugen Constantin PSD DA
297. Ursărescu Dorinel PNL DA
298. Vainer Aurel Minoritati -
299. Varga Vasile PNL DA
300. Vasilescu Nicolae PSD DA
301. Vasilică Radu Costin PSD DA
302. Vladu Iulian PDL DA
303. Vlase Petru Gabriel PSD DA
304. Vlădoiu Aurel PSD DA
305. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
306. Vulpescu Ioan PSD DA
307. Weber Mihai PSD DA
308. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
309. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
310. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 5:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro