Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2012 > 18:08 Versiunea pentru printare
Joi, 20 decembrie 2012, ora 18:08

Subiect vot: Comp.numerica com.CD
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:287 123 68 24 35 12 14 11
- voturi pentru (DA):280 123 67 21 32 12 14 11
- voturi împotrivă (NU):4 - 1 2 1 - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:2 - - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Becali George PNL DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Bleotu Vasile PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin ND NU
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel PSD DA
48. Chebac Eugen ND Abținere
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ND DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Culețu Dănuț PDL DA
68. Cupă Ion PDL DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PDL DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria ND DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul PNL DA
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
94. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND -
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Fonta Nuțu ND DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin PNL DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic PNL DA
110. Gheorghe Florin PDL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
116. Grapini Maria ALDE DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Grosaru Mircea Minoritati DA
119. Gudu Vasile PDL NU
120. Guran Virgil PNL DA
121. Gust Băloșin Florentin PSD DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
124. Holban Titi PNL DA
125. Horga Vasile PNL DA
126. Hrebenciuc Viorel PSD DA
127. Hulea Ioan ND DA
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea PDL DA
137. Iriza Scarlat PSD DA
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
143. Lubanovici Mircea PDL DA
144. Lupu Mihai PNL DA
145. Man Mircea PDL DA
146. Manda Iulian Claudiu PSD DA
147. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
148. Manolache Marius PSD DA
149. Manolescu Oana Minoritati DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Nicu PNL DA
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marian Ion Cristinel ND DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Markó Attila-Gabor UDMR DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Mazilu Constantin PSD DA
161. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
162. Melinte Ion ND DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Mihai Aurelian ND DA
165. Mihăilă Ioan PDL DA
166. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
167. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
168. Mincă Liliana ND DA
169. Mircovici Niculae Minoritati DA
170. Mitrea Miron Tudor PSD DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Vasile PSD DA
173. Mocioi Niculina ND DA
174. Moisii Constantin ND DA
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Munteanu Ioan PSD DA
177. Murgu Neagu ND DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Nechita Aurel PSD DA
181. Negruț Clement PDL NU
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicolae Alexandri PNL DA
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
188. Nicolicea Eugen PSD DA
189. Niculescu Dumitru ND DA
190. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
191. Nistor Laurențiu PSD DA
192. Nistor Marioara ND DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Ochi Ion PSD DA
195. Oltean Ioan PDL DA
196. Oros Nechita-Adrian PNL DA
197. Palașcă Viorel PNL DA
198. Palăr Ionel PNL DA
199. Pambuccian Varujan Minoritati DA
200. Pană Adriana-Doina PSD DA
201. Pardău Dumitru PNL DA
202. Pârgaru Ion PNL DA
203. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
204. Peia Ninel PSD DA
205. Petrea Dorin Silviu PSD DA
206. Petric Octavian PSD DA
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
208. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
209. Pop Georgian PSD DA
210. Popa Octavian-Marius PNL DA
211. Popa Radu Mihai ND DA
212. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
213. Potor Călin PNL DA
214. Pușcaș Iacob ND DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
216. Răducanu Ion PSD DA
217. Rădulescu Constantin PSD DA
218. Rădulescu Romeo PDL DA
219. Rățoi Neculai PSD DA
220. Reuer Elena-Ramona PNL DA
221. Roman Cristian-Constantin PDL DA
222. Roman Gheorghe PSD DA
223. Roman Ioan Sorin PSD DA
224. Roman Victor PSD DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Roșca Mircea PNL DA
227. Rotaru Răzvan ND DA
228. Rusu Valentin PNL DA
229. Rușanu Dan Radu PNL DA
230. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL -
231. Săpunaru Nini PNL DA
232. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
233. Scarlat George PNL DA
234. Scutaru Adrian George PNL DA
235. Secară Florin Mihail PDL DA
236. Sefer Cristian-George ND DA
237. Seres Dénes UDMR DA
238. Simedru Dan Coriolan PNL DA
239. Smarandache Miron Alexandru ND DA
240. Solomon Adrian PSD DA
241. Stan Ioan PSD DA
242. Stanciu Anghel PSD DA
243. Stancu Ionel Minoritati DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Stănișoară Mihai PDL DA
247. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
248. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
249. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Szabó Ödön UDMR DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șova Lucian PSD DA
254. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
255. Tabugan Ion PSD DA
256. Tararache Mihai ND DA
257. Tămâian Ioan PNL DA
258. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
259. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
260. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
261. Teju Sorin PNL NU
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Toader Mircea-Nicu PDL DA
264. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
265. Traicu Rodin PSD DA
266. Tudorache Daniel PSD DA
267. Tudorie Violeta PSD DA
268. Tudose Mihai PSD DA
269. Tușa Adriana Diana PNL DA
270. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
271. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
272. Uricec Eugen Constantin PSD DA
273. Ursărescu Dorinel PNL DA
274. Vainer Aurel Minoritati DA
275. Varga Vasile PNL DA
276. Vasilescu Nicolae PSD DA
277. Vasilică Radu Costin PSD DA
278. Vlase Petru Gabriel PSD DA
279. Vlădoiu Aurel PSD DA
280. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
281. Vulpescu Ioan PSD DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zaharcu Neviser PSD DA
284. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
285. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
286. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
287. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 17:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro