Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.12.2012 > 10:03 Versiunea pentru printare
Vineri, 21 decembrie 2012, ora 10:03

Subiect vot: Propunere 2
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:300 116 75 34 35 17 14 9
- voturi pentru (DA):281 107 72 34 32 15 13 8
- voturi împotrivă (NU):7 4 1 - - 1 1 -
- abțineri:11 5 1 - 3 1 - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Becali George PNL DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blănariu Valentin ND Abținere
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucur Constantin-Alin ND DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest ND DA
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Canacheu Costică PDL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
43. Cernea Remus-Florinel PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD Abținere
47. Cioată Cezar ND DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciuhodaru Tudor ND DA
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Coman Gheorghe ND DA
58. Comșa Cornel-George ND DA
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion PDL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PDL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD NU
72. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
73. Diaconu Mihai-Bogdan PSD Abținere
74. Dima Toader PSD DA
75. Diniță Ion ALDE DA
76. Dîrzu Ioan PSD NU
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Mircea PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria ND Abținere
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL DA
90. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fejér László-Ődőn UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Fonta Nuțu ND DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin PNL DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic PNL DA
106. Gheorghe Tinel PDL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grapini Maria ALDE DA
113. Grecea Maria ND DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Grosaru Mircea Minoritati DA
116. Gudu Vasile PDL DA
117. Guran Virgil PNL DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
119. Hellvig Eduard Raul PNL DA
120. Holban Titi PNL DA
121. Horga Vasile PNL DA
122. Hulea Ioan ND DA
123. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea PDL DA
135. Iriza Scarlat PSD DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kerekes Károly UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR NU
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
144. Lupu Mihai PNL DA
145. Man Mircea PDL DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marian Ion Cristinel ND DA
149. Marin Gheorghe PSD DA
150. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
151. Marocico Ion Minoritati DA
152. Martin Eduard-Stelian PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
156. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
157. Melinte Ion ND DA
158. Mihai Aurelian ND DA
159. Mihăilă Ioan PDL DA
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mincă Liliana ND DA
162. Mircovici Niculae Minoritati DA
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mitrea Miron Tudor PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Vasile PSD DA
167. Mocioi Niculina ND DA
168. Moisii Constantin ND DA
169. Moldovan Iosif UDMR DA
170. Molnar Zsolt UDMR DA
171. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
172. Munteanu Ioan PSD DA
173. Murgu Neagu ND DA
174. Neacșu Marian PSD DA
175. Nechita Aurel PSD DA
176. Necula Cosmin PSD DA
177. Negruț Clement PDL DA
178. Negruț Cornelia ALDE Abținere
179. Nichita Cristina PSD DA
180. Nicolae Alexandri PNL DA
181. Nicolae Florian PSD DA
182. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
183. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
184. Nicolicea Eugen PSD DA
185. Niculae Aurel PNL DA
186. Niculescu Dumitru ND DA
187. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara ND DA
190. Niță Emil PSD DA
191. Nosa Iuliu PSD DA
192. Oajdea Daniel Vasile ND DA
193. Ochi Ion PSD DA
194. Oros Nechita-Adrian PNL DA
195. Palașcă Viorel PNL DA
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Pană Adriana-Doina PSD Abținere
198. Pardău Dumitru PNL DA
199. Paul Maria-Andreea PDL DA
200. Păun Nicolae Minoritati DA
201. Pârgaru Ion PNL DA
202. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
203. Peia Ninel PSD Abținere
204. Petrache Adrian-Alin PSD DA
205. Petrea Dorin Silviu PSD DA
206. Petrescu Petre PSD DA
207. Petric Octavian PSD DA
208. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
209. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
210. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
211. Popa Octavian-Marius PNL DA
212. Popeangă Vasile PSD DA
213. Popescu Dan-Cristian PDL DA
214. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
215. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
216. Potor Călin PNL DA
217. Preda Cezar-Florin PDL DA
218. Pușcaș Iacob ND DA
219. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
220. Răducanu Ion PSD NU
221. Rădulescu Constantin PSD DA
222. Rădulescu Romeo PDL DA
223. Rățoi Neculai PSD DA
224. Reuer Elena-Ramona PNL DA
225. Roman Cristian-Constantin PDL DA
226. Roman Gheorghe PSD DA
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Roman Victor PSD DA
229. Roșca Lucreția PSD DA
230. Rotaru Răzvan ND DA
231. Rușanu Dan Radu PNL DA
232. Sava Andrei-Valentin PSD DA
233. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
234. Săpunaru Nini PNL DA
235. Scarlat George PNL NU
236. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
237. Secară Florin Mihail PDL DA
238. Sefer Cristian-George ND DA
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
241. Simedru Dan Coriolan PNL DA
242. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
243. Smarandache Miron Alexandru ND DA
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stan Ioan PSD DA
246. Stan Ion PSD DA
247. Stanciu Anghel PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stativă Irinel Ioan PSD DA
250. Stănescu Alexandru PSD DA
251. Stănișoară Mihai PDL DA
252. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
253. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
254. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
255. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
256. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
257. Surdu Raluca PNL DA
258. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
259. Szabó Ödön UDMR DA
260. Șimon Gheorghe PSD DA
261. Șoptică Costel PNL DA
262. Șova Lucian PSD DA
263. Ștefan Viorel PSD DA
264. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
265. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
266. Tabugan Ion PSD DA
267. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
268. Tararache Mihai ND DA
269. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
270. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
271. Teju Sorin PNL DA
272. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
273. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
274. Tiuch Cătălin PSD DA
275. Tîlvăr Angel PSD DA
276. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
277. Tomac Eugen PDL DA
278. Traicu Rodin PSD DA
279. Tudorie Violeta PSD DA
280. Tudose Mihai PSD DA
281. Tușa Adriana Diana PNL DA
282. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL -
283. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
284. Udriște Gheorghe PDL DA
285. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
286. Ursărescu Dorinel PNL DA
287. Vainer Aurel Minoritati DA
288. Varga Lucia-Ana PNL DA
289. Varga Vasile PNL DA
290. Vasilică Radu Costin PSD DA
291. Vladu Iulian PDL DA
292. Vlădoiu Aurel PSD DA
293. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
294. Vulpescu Ioan PSD DA
295. Weber Mihai PSD DA
296. Zaharcu Neviser PSD DA
297. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
298. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
299. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
300. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 9:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro