Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.12.2012 > 10:56 Versiunea pentru printare
Vineri, 21 decembrie 2012, ora 10:56

Subiect vot: Rap. valid. mandat - Petre Roman
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:233 94 64 15 29 9 14 8
- voturi pentru (DA):225 93 64 12 27 8 13 8
- voturi împotrivă (NU):4 - - 3 1 - - -
- abțineri:2 - - - 1 - 1 -
- nu au votat:2 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Becali George PNL DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PDL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Borbély László UDMR DA
23. Bordeianu Dan PNL DA
24. Bucur Constantin-Alin ND DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
32. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chiriță Dumitru PSD DA
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
36. Chițoiu Daniel PNL DA
37. Cioată Cezar ND DA
38. Ciobanu Gheorghe PSD DA
39. Ciobanu Liliana ND DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
44. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
45. Ciurariu Florin PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Coman Gheorghe ND DA
48. Comșa Cornel-George ND DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cristea Victor PSD DA
52. Cristian Horia PNL DA
53. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
54. Culețu Dănuț PDL DA
55. Cupă Ion PDL DA
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Daea Petre PSD DA
58. Dalca Ștefan-Petru ND DA
59. Deaconu Mihai ND DA
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
62. Dima Toader PSD DA
63. Diniță Ion ALDE DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Doboș Anton PNL DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobrinescu Traian PNL DA
68. Dolha Mircea PNL DA
69. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
70. Dolineaschi Andrei PSD DA
71. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Maria ND DA
74. Dragomir Viorel Marian PSD DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
78. Dumbrăvanu Paul PNL DA
79. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
80. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
81. Emacu Gheorghe PSD DA
82. Eparu Ion PSD DA
83. Fejér László-Ődőn UDMR DA
84. Firczak Gheorghe Minoritati DA
85. Florea Damian ALDE DA
86. Fonta Nuțu ND DA
87. Frăticiu Gheorghe PSD DA
88. Galan Constantin PNL DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghiveciu Marian PSD DA
94. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
95. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
96. Grama Horia PSD DA
97. Grapini Maria ALDE DA
98. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
99. Grosaru Mircea Minoritati DA
100. Gudu Vasile PDL DA
101. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
102. Guran Virgil PNL DA
103. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
104. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
105. Hellvig Eduard Raul PNL DA
106. Holban Titi PNL DA
107. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iane Daniel PNL DA
110. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ignat Miron Minoritati DA
113. Ionescu Aurelian ALDE DA
114. Iordache Florin PSD DA
115. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Kerekes Károly UDMR DA
118. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
119. Lupu Mihai PNL DA
120. Man Mircea PDL DA
121. Marin Gheorghe PSD DA
122. Markó Attila-Gabor UDMR -
123. Marocico Ion Minoritati Abținere
124. Martin Eduard-Stelian PSD DA
125. Máté András-Levente UDMR DA
126. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
127. Melinte Ion ND DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Mihai Aurelian ND DA
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Mincă Liliana ND DA
132. Mircovici Niculae Minoritati DA
133. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
134. Mitrea Miron Tudor PSD DA
135. Mîrza Gavril PSD DA
136. Mocanu Vasile PSD DA
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Mocioi Niculina ND DA
139. Moisii Constantin ND DA
140. Moldovan Iosif UDMR DA
141. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
142. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
143. Murgu Neagu ND DA
144. Neacșu Marian PSD DA
145. Nechita Aurel PSD DA
146. Negruț Cornelia ALDE DA
147. Nichita Cristina PSD DA
148. Nicoară Romeo Florin ND DA
149. Nicolae Alexandri PNL DA
150. Nicolae Florian PSD DA
151. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
152. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
153. Nicolicea Eugen PSD DA
154. Niculescu Dumitru ND DA
155. Nistor Laurențiu PSD DA
156. Nistor Marioara ND DA
157. Niță Emil PSD DA
158. Oajdea Daniel Vasile ND DA
159. Ochi Ion PSD DA
160. Oros Nechita-Adrian PNL DA
161. Palașcă Viorel PNL DA
162. Pardău Dumitru PNL DA
163. Paul Maria-Andreea PDL DA
164. Păun Nicolae Minoritati DA
165. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
166. Peia Ninel PSD DA
167. Petrea Dorin Silviu PSD DA
168. Petrescu Petre PSD DA
169. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
170. Ponta Victor-Viorel PSD DA
171. Popa Octavian-Marius PNL DA
172. Popeangă Vasile PSD DA
173. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
174. Pușcaș Iacob ND DA
175. Răducanu Ion PSD DA
176. Rădulescu Constantin PSD DA
177. Rățoi Neculai PSD DA
178. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
179. Reuer Elena-Ramona PNL DA
180. Roman Cristian-Constantin PDL DA
181. Roman Gheorghe PSD DA
182. Roman Ioan Sorin PSD DA
183. Roman Victor PSD -
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Rotaru Răzvan ND DA
186. Rușanu Dan Radu PNL DA
187. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
188. Scutaru Adrian George PNL DA
189. Smarandache Miron Alexandru ND DA
190. Solomon Adrian PSD DA
191. Stan Ioan PSD DA
192. Stan Ion PSD DA
193. Stanciu Anghel PSD DA
194. Stanciu Zisu PSD DA
195. Stancu Ionel Minoritati DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Alexandru PSD DA
198. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
199. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
200. Szabó Ödön UDMR DA
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șoptică Costel PNL DA
203. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
204. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
205. Tabugan Ion PSD DA
206. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
207. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
208. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
209. Teju Sorin PNL DA
210. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
211. Tîlvăr Angel PSD DA
212. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
213. Tudose Mihai PSD DA
214. Turcan Raluca PDL DA
215. Tușa Adriana Diana PNL DA
216. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
217. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
218. Udriște Gheorghe PDL NU
219. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
220. Varga Lucia-Ana PNL DA
221. Varga Vasile PNL DA
222. Vasilescu Nicolae PSD DA
223. Vasilică Radu Costin PSD DA
224. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
225. Vlase Petru Gabriel PSD DA
226. Vlădoiu Aurel PSD DA
227. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
228. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
229. Zaharcu Neviser PSD DA
230. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
231. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
232. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
233. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 21:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro