Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.01.2013 > 13:08 Versiunea pentru printare
Marți, 29 ianuarie 2013, ora 13:08

Subiect vot: PLx 5/2013 amr.2
PL 5/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.1/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:283 114 70 38 25 12 12 12
- voturi pentru (DA):74 6 2 37 18 11 - -
- voturi împotrivă (NU):192 106 65 - 3 - 7 11
- abțineri:12 1 1 1 3 1 5 -
- nu au votat:5 1 2 - 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD NU
4. Alexe Costel PNL NU
5. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PNL NU
10. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
11. Arsene Ionel PSD NU
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Avram Marian PSD NU
14. Axente Ioan PSD NU
15. Babuș Radu PSD NU
16. Baltă Mihai PSD NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Benga Ioan PSD NU
21. Berci Vasile PNL NU
22. Bode Lucian Nicolae PDL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
25. Boghicevici Claudia PDL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Calimente Mihăiță PNL NU
32. Caloianu Mario-Ernest ND DA
33. Calotă Florică Ică PNL NU
34. Canacheu Costică PDL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
39. Cernea Remus-Florinel PSD NU
40. Chebac Eugen ND DA
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Chiriță Dumitru PSD NU
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
45. Ciobanu Gheorghe PSD NU
46. Ciobanu Liliana ND Abținere
47. Ciocan Dan PSD NU
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE -
52. Ciuhodaru Tudor ND DA
53. Ciurariu Florin PNL NU
54. Cocei Erland PNL NU
55. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
56. Covaci Dorel PSD NU
57. Cristian Horia PNL NU
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Culețu Dănuț PDL DA
60. Cupă Ion PDL DA
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Daea Petre PSD NU
63. Dalca Ștefan-Petru ND DA
64. Dascălu Constantin PDL DA
65. Delureanu Virgil PSD Abținere
66. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
67. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
68. Dima Toader PSD NU
69. Diniță Ion ALDE NU
70. Dîrzu Ioan PSD NU
71. Doboș Anton PNL NU
72. Dobre Mircea-Titus PSD NU
73. Dobre Victor Paul PNL NU
74. Dobrinescu Traian PNL Abținere
75. Dolha Mircea PNL NU
76. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
77. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
78. Dragomir Gheorghe PNL NU
79. Dragomir Maria ND DA
80. Dragomir Viorel Marian PSD NU
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
82. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
84. Dumbrăvanu Paul PNL NU
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitru Georgică ALDE NU
87. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
88. Emacu Gheorghe PSD NU
89. Eparu Ion PSD NU
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati NU
92. Florea Daniel PSD NU
93. Fonta Nuțu ND DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD NU
95. Galan Constantin PNL DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
98. Găină Mihăiță PSD NU
99. Geantă Florian Daniel PDL DA
100. Gerea Andrei Dominic PNL NU
101. Gheorghe Florin PDL DA
102. Gheorghe Tinel PDL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
104. Ghiveciu Marian PSD NU
105. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
106. Giurescu Dinu ALDE NU
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
108. Grama Horia PSD NU
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
110. Grosaru Mircea Minoritati NU
111. Gudu Vasile PDL DA
112. Guran Virgil PNL NU
113. Gust Băloșin Florentin PSD NU
114. Harbuz Liviu PSD NU
115. Hellvig Eduard Raul PNL NU
116. Horga Vasile PNL NU
117. Hrebenciuc Viorel PSD NU
118. Hulea Ioan ND DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
120. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
121. Iancu Iulian PSD NU
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
123. Ignat Miron Minoritati NU
124. Iliuță Vasile PDL DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD NU
126. Ionescu Aurelian ALDE NU
127. Ionescu George PDL DA
128. Iordache Florin PSD NU
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
130. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
131. Itu Cornel PSD NU
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kerekes Károly UDMR DA
134. Kereskényi Gábor UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD NU
136. Korodi Attila UDMR DA
137. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
138. Man Mircea PDL DA
139. Manda Iulian Claudiu PSD DA
140. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
141. Manolache Marius PSD NU
142. Manolescu Oana Minoritati NU
143. Marcoci Vlad PSD NU
144. Marcu Nicu PNL NU
145. Marin Gheorghe PSD NU
146. Marocico Ion Minoritati Abținere
147. Martin Eduard-Stelian PSD NU
148. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
149. Máté András-Levente UDMR DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Mazilu Constantin PSD NU
152. Melinte Ion ND DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
154. Mihai Aurelian ND Abținere
155. Mihăilă Ioan PDL DA
156. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
157. Mincă Liliana ND DA
158. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
159. Mitrea Miron Tudor PSD NU
160. Mîrza Gavril PSD NU
161. Mocanu Vasile PSD NU
162. Mocioalcă Ion PSD NU
163. Moisii Constantin ND DA
164. Moldovan Ioan ALDE NU
165. Molnar Zsolt UDMR DA
166. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
167. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
168. Movilă Petru PDL DA
169. Muntean Mircia PDL Abținere
170. Munteanu Ioan PSD NU
171. Murgu Neagu ND NU
172. Nassar Rodica PSD NU
173. Neacșu Marian PSD NU
174. Nechita Aurel PSD -
175. Necula Cosmin PSD NU
176. Negruț Clement PDL DA
177. Negruț Cornelia ALDE NU
178. Nichita Cristina PSD DA
179. Nicolae Alexandri PNL NU
180. Nicolae Florian PSD NU
181. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
182. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
183. Nicolicea Eugen PSD NU
184. Niculae Aurel PNL NU
185. Niculescu Dumitru ND NU
186. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
187. Nistor Laurențiu PSD NU
188. Nistor Marioara ND DA
189. Niță Emil PSD NU
190. Nosa Iuliu PSD NU
191. Oajdea Daniel Vasile ND DA
192. Ochi Ion PSD NU
193. Oltean Ioan PDL DA
194. Oros Nechita-Adrian PNL -
195. Palașcă Viorel PNL NU
196. Pardău Dumitru PNL NU
197. Paul Maria-Andreea PDL DA
198. Păun Nicolae Minoritati NU
199. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
200. Peia Ninel PSD NU
201. Petrache Adrian-Alin PSD DA
202. Petrea Dorin Silviu PSD NU
203. Petrescu Petre PSD NU
204. Petric Octavian PSD NU
205. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
206. Popa Octavian-Marius PNL NU
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
208. Popescu Florin Aurelian PDL DA
209. Potor Călin PNL NU
210. Pușcaș Iacob ND DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
212. Răducanu Ion PSD NU
213. Rădulescu Constantin PSD NU
214. Rădulescu Romeo PDL DA
215. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
216. Reuer Elena-Ramona PNL NU
217. Rizea Cristian PSD NU
218. Roman Cristian-Constantin PDL DA
219. Roman Gheorghe PSD NU
220. Roman Ioan Sorin PSD NU
221. Roman Petre PNL NU
222. Roșca Mircea PNL NU
223. Rușanu Dan Radu PNL NU
224. Scarlat George PNL NU
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
226. Scutaru Adrian George PNL NU
227. Secară Florin Mihail PDL DA
228. Sefer Cristian-George ND DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Simedru Dan Coriolan PNL NU
231. Smarandache Miron Alexandru ND DA
232. Solomon Adrian PSD NU
233. Stan Ioan PSD NU
234. Stanciu Zisu PSD NU
235. Stancu Ionel Minoritati NU
236. Stănescu Alexandru PSD NU
237. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
238. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
239. Stragea Sorin Constantin PSD NU
240. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
241. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
242. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
243. Surdu Raluca PNL NU
244. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șimon Gheorghe PSD NU
247. Ștefan Viorel PSD NU
248. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
249. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
250. Tararache Mihai ND -
251. Tămâian Ioan PNL NU
252. Tănase Răzvan-Ionuț ND NU
253. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
254. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
255. Teju Sorin PNL NU
256. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
257. Teodorescu Ioan Viorel PNL -
258. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
259. Tîlvăr Angel PSD NU
260. Toader Mircea-Nicu PDL DA
261. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
262. Tomac Eugen PDL DA
263. Traicu Rodin PSD NU
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tudorie Violeta PSD NU
266. Tudose Mihai PSD NU
267. Turcan Raluca PDL DA
268. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
269. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
270. Udriște Gheorghe PDL DA
271. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
272. Uricec Eugen Constantin PSD NU
273. Ursărescu Dorinel PNL NU
274. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
275. Vladu Iulian PDL DA
276. Vlase Petru Gabriel PSD NU
277. Vlădoiu Aurel PSD NU
278. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
279. Vulpescu Ioan PSD NU
280. Weber Mihai PSD NU
281. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
283. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 13:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro