Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.02.2013 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 12 februarie 2013, ora 12:53

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 469/2012 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Republicii Moldova în domeniul militar, semnat la Chișinău, la 20 aprilie 2012
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:311 127 82 32 31 17 11 11
- voturi pentru (DA):307 127 81 31 31 16 10 11
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 - - 1 -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Blănariu Valentin ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
27. Boghicevici Claudia PDL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucur Constantin-Alin ND DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Caloianu Mario-Ernest ND DA
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Canacheu Costică PDL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cernea Remus-Florinel PSD DA
43. Chebac Eugen ND DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel PNL DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor ND DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu ND DA
59. Coman Gheorghe ND DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
61. Constantin Daniel ALDE DA
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Cupă Ion PDL DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL DA
76. Deaconu Mihai ND DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
78. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Mircea PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria ND DA
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fejér László-Ődőn UDMR DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin PNL DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic PNL DA
111. Gheorghe Florin PDL DA
112. Gheorghe Tinel PDL DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Giurescu Dinu ALDE DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Grosaru Mircea Minoritati DA
121. Gudu Vasile PDL DA
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gust Băloșin Florentin PSD DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Hellvig Eduard Raul PNL DA
127. Holban Titi PNL DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ignat Miron Minoritati NU
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Ionescu George PDL DA
138. Iordache Florin PSD DA
139. Iriza Scarlat PSD DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Kerekes Károly UDMR DA
145. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Korodi Attila UDMR DA
148. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
149. Lubanovici Mircea PDL DA
150. Lupu Mihai PNL DA
151. Man Mircea PDL DA
152. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
153. Manolescu Oana Minoritati DA
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Nicu PNL DA
156. Marcu Viorica PNL DA
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Markó Attila-Gabor UDMR DA
159. Marocico Ion Minoritati DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
163. Mazilu Constantin PSD DA
164. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
165. Melinte Ion ND DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Mihai Aurelian ND DA
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mincă Liliana ND DA
170. Mircovici Niculae Minoritati DA
171. Mitrea Manuela PSD DA
172. Mitrea Miron Tudor PSD DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocanu Vasile PSD DA
176. Mocioalcă Ion PSD DA
177. Mocioi Niculina ND DA
178. Moisii Constantin ND DA
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Moldovan Iosif UDMR DA
181. Molnar Zsolt UDMR DA
182. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
183. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
184. Movilă Petru PDL DA
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu ND DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Neacșu Marian PSD DA
189. Nechita Aurel PSD DA
190. Necula Cosmin PSD DA
191. Negruț Clement PDL DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nica Dan PSD DA
194. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
195. Nichita Cristina PSD DA
196. Nicolae Alexandri PNL DA
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
199. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
200. Niculae Aurel PNL DA
201. Niculescu Dumitru ND DA
202. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
203. Nistor Laurențiu PSD DA
204. Nistor Marioara ND DA
205. Niță Emil PSD DA
206. Nosa Iuliu PSD DA
207. Oajdea Daniel Vasile ND DA
208. Ochi Ion PSD DA
209. Oltean Ioan PDL DA
210. Oros Nechita-Adrian PNL DA
211. Palașcă Viorel PNL DA
212. Palăr Ionel PNL DA
213. Paleologu Theodor PDL DA
214. Pardău Dumitru PNL DA
215. Paul Maria-Andreea PDL DA
216. Pârgaru Ion PNL DA
217. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
218. Peia Ninel PSD DA
219. Petrea Dorin Silviu PSD DA
220. Petrescu Petre PSD DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
223. Pop Georgian PSD DA
224. Popa Octavian-Marius PNL DA
225. Popeangă Vasile PSD DA
226. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
227. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
228. Preda Cezar-Florin PDL DA
229. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
230. Răducanu Ion PSD DA
231. Rădulescu Constantin PSD DA
232. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
233. Reuer Elena-Ramona PNL DA
234. Rizea Cristian PSD DA
235. Roman Cristian-Constantin PDL DA
236. Roman Gheorghe PSD DA
237. Roman Ioan Sorin PSD DA
238. Roman Victor PSD DA
239. Roșca Lucreția PSD DA
240. Roșca Mircea PNL DA
241. Rotaru Răzvan ND DA
242. Rușanu Dan Radu PNL DA
243. Sava Andrei-Valentin PSD DA
244. Scarlat George PNL DA
245. Scutaru Adrian George PNL DA
246. Secară Florin Mihail PDL DA
247. Sefer Cristian-George ND DA
248. Seres Dénes UDMR DA
249. Simedru Dan Coriolan PNL DA
250. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
251. Smarandache Miron Alexandru ND DA
252. Stan Ioan PSD DA
253. Stan Ion PSD DA
254. Stanciu Anghel PSD DA
255. Stanciu Zisu PSD DA
256. Stancu Ionel Minoritati DA
257. Stativă Irinel Ioan PSD DA
258. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
259. Stoica Mihaela PDL DA
260. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
261. Stragea Sorin Constantin PSD DA
262. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
263. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
264. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
265. Surdu Raluca PNL DA
266. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
267. Szabó Ödön UDMR DA
268. Șimon Gheorghe PSD DA
269. Șoptică Costel PNL DA
270. Șova Lucian PSD DA
271. Ștefan Viorel PSD DA
272. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
273. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
274. Tabugan Ion PSD DA
275. Tararache Mihai ND DA
276. Tămâian Ioan PNL DA
277. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
278. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
279. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
280. Teju Sorin PNL Abținere
281. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
282. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
283. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
284. Tiuch Cătălin PSD DA
285. Toader Mircea-Nicu PDL DA
286. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
287. Traicu Rodin PSD DA
288. Tudorache Daniel PSD DA
289. Tudorie Violeta PSD DA
290. Tușa Adriana Diana PNL DA
291. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
292. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
293. Uricec Eugen Constantin PSD DA
294. Ursărescu Dorinel PNL DA
295. Vainer Aurel Minoritati DA
296. Varga Lucia-Ana PNL DA
297. Varga Vasile PNL DA
298. Vasilică Radu Costin PSD DA
299. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
300. Vladu Iulian PDL DA
301. Vlase Petru Gabriel PSD DA
302. Vlădoiu Aurel PSD DA
303. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
304. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
305. Vulpescu Ioan PSD DA
306. Weber Mihai PSD DA
307. Zaharcu Neviser PSD DA
308. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
309. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
310. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
311. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 2:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro