Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.02.2013 > 12:55 Versiunea pentru printare
Marți, 12 februarie 2013, ora 12:55

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 384/2012 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.12/2012 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.10/2004 privind falimentul instituțiilor de credit
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:313 127 83 34 30 17 10 12
- voturi pentru (DA):311 127 83 34 28 17 10 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - - 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andronache Gabriel PDL DA
7. Anton Marin PNL DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Blănariu Valentin ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
27. Boghicevici Claudia PDL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bot Octavian PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin ND DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cernea Remus-Florinel PSD DA
44. Chebac Eugen ND DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel PNL DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu ND DA
60. Coman Gheorghe ND DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
62. Constantin Daniel ALDE DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Costin Gheorghe PNL DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Crăciunescu Grigore PNL DA
68. Cristea Aurelia PSD DA
69. Cristea Victor PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
72. Cupă Ion PDL DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Daea Petre PSD DA
75. Dalca Ștefan-Petru ND DA
76. Dascălu Constantin PDL DA
77. Deaconu Mihai ND DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
79. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Mircea PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Dolineaschi Andrei PSD DA
89. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
90. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Maria ND DA
93. Dragomir Viorel Marian PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
96. Dumbrăvanu Paul PNL DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
99. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fejér László-Ődőn UDMR DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin PNL DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic PNL DA
113. Gheorghe Florin PDL DA
114. Gheorghe Tinel PDL DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
117. Giurescu Dinu ALDE DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Grosaru Mircea Minoritati DA
123. Gudu Vasile PDL DA
124. Guran Virgil PNL DA
125. Gust Băloșin Florentin PSD DA
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
127. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
128. Hellvig Eduard Raul PNL DA
129. Holban Titi PNL DA
130. Horga Vasile PNL DA
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PDL DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
145. Kelemen Hunor UDMR DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Korodi Attila UDMR DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
151. Lubanovici Mircea PDL DA
152. Lupu Mihai PNL DA
153. Man Mircea PDL DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Manolescu Oana Minoritati DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu PNL DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Markó Attila-Gabor UDMR DA
161. Marocico Ion Minoritati DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
163. Máté András-Levente UDMR DA
164. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
165. Mazilu Constantin PSD DA
166. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihai Aurelian ND DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mincă Liliana ND Abținere
171. Mircovici Niculae Minoritati DA
172. Mitrea Manuela PSD DA
173. Mitrea Miron Tudor PSD DA
174. Mîrza Gavril PSD DA
175. Mocanu Adrian PSD DA
176. Mocanu Vasile PSD DA
177. Mocioalcă Ion PSD DA
178. Mocioi Niculina ND DA
179. Moisii Constantin ND DA
180. Moldovan Ioan ALDE DA
181. Moldovan Iosif UDMR DA
182. Molnar Zsolt UDMR DA
183. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Movilă Petru PDL DA
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Murgu Neagu ND DA
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Nechita Aurel PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Clement PDL DA
193. Negruț Cornelia ALDE DA
194. Nica Dan PSD DA
195. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
196. Nichita Cristina PSD DA
197. Nicolae Alexandri PNL DA
198. Nicolae Florian PSD DA
199. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
200. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
201. Nicolicea Eugen PSD DA
202. Niculae Aurel PNL DA
203. Niculescu Dumitru ND DA
204. Nistor Laurențiu PSD DA
205. Nistor Marioara ND DA
206. Niță Emil PSD DA
207. Nosa Iuliu PSD DA
208. Oajdea Daniel Vasile ND DA
209. Ochi Ion PSD DA
210. Oltean Ioan PDL DA
211. Oros Nechita-Adrian PNL DA
212. Palașcă Viorel PNL DA
213. Palăr Ionel PNL DA
214. Pardău Dumitru PNL DA
215. Paul Maria-Andreea PDL DA
216. Pârgaru Ion PNL DA
217. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
218. Peia Ninel PSD DA
219. Petrea Dorin Silviu PSD DA
220. Petrescu Petre PSD DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Pop Georgian PSD DA
225. Popa Octavian-Marius PNL DA
226. Popeangă Vasile PSD DA
227. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
228. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
229. Preda Cezar-Florin PDL DA
230. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
231. Răducanu Ion PSD DA
232. Rădulescu Constantin PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
234. Reuer Elena-Ramona PNL DA
235. Rizea Cristian PSD DA
236. Roman Cristian-Constantin PDL DA
237. Roman Gheorghe PSD DA
238. Roman Ioan Sorin PSD DA
239. Roman Petre PNL DA
240. Roman Victor PSD DA
241. Roșca Lucreția PSD DA
242. Roșca Mircea PNL DA
243. Rotaru Răzvan ND DA
244. Rușanu Dan Radu PNL DA
245. Sava Andrei-Valentin PSD DA
246. Scarlat George PNL DA
247. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
248. Scutaru Adrian George PNL DA
249. Secară Florin Mihail PDL DA
250. Sefer Cristian-George ND DA
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Simedru Dan Coriolan PNL DA
253. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
254. Smarandache Miron Alexandru ND DA
255. Stan Ion PSD DA
256. Stanciu Anghel PSD DA
257. Stanciu Zisu PSD DA
258. Stancu Ionel Minoritati DA
259. Stativă Irinel Ioan PSD DA
260. Stănișoară Mihai PDL DA
261. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
262. Stoica Mihaela PDL DA
263. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
264. Stragea Sorin Constantin PSD DA
265. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
266. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
267. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
268. Surdu Raluca PNL DA
269. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
270. Szabó Ödön UDMR DA
271. Șimon Gheorghe PSD DA
272. Șoptică Costel PNL DA
273. Șova Lucian PSD DA
274. Ștefan Viorel PSD DA
275. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
276. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
277. Tabugan Ion PSD DA
278. Tararache Mihai ND DA
279. Tămâian Ioan PNL DA
280. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
281. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
282. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
283. Teju Sorin PNL DA
284. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
285. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
286. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
287. Tiuch Cătălin PSD DA
288. Toader Mircea-Nicu PDL DA
289. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
290. Traicu Rodin PSD DA
291. Tudorache Daniel PSD DA
292. Tudorie Violeta PSD DA
293. Tușa Adriana Diana PNL DA
294. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
295. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
296. Uricec Eugen Constantin PSD DA
297. Ursărescu Dorinel PNL DA
298. Vainer Aurel Minoritati DA
299. Varga Lucia-Ana PNL DA
300. Varga Vasile PNL DA
301. Vasilică Radu Costin PSD DA
302. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
303. Vladu Iulian PDL DA
304. Vlase Petru Gabriel PSD DA
305. Vlădoiu Aurel PSD DA
306. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
307. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
308. Vulpescu Ioan PSD DA
309. Weber Mihai PSD DA
310. Zaharcu Neviser PSD DA
311. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
312. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
313. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 12:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro