Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.02.2013 > 11:05 Versiunea pentru printare
Marți, 12 februarie 2013, ora 11:05

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 872/2010 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.97/2010 privind reglementarea unor măsuri în sistemul de asigurări sociale de sănătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:189 71 40 28 23 10 8 9
- voturi pentru (DA):159 69 40 4 22 9 7 8
- voturi împotrivă (NU):15 1 - 14 - - - -
- abțineri:13 - - 10 1 1 1 -
- nu au votat:2 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Anton Marin PNL DA
4. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
5. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Baltă Mihai PSD DA
10. Bălan Ion PSD DA
11. Berci Vasile PNL DA
12. Blănariu Valentin ND DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
15. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
16. Boghicevici Claudia PDL Abținere
17. Bónis István UDMR DA
18. Bot Octavian PNL DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Burlacu Ștefan ND DA
24. Caloianu Mario-Ernest ND DA
25. Canacheu Costică PDL Abținere
26. Călin Ion PSD DA
27. Cernea Remus-Florinel PSD DA
28. Chebac Eugen ND DA
29. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
30. Ciobanu Gheorghe PSD DA
31. Ciobanu Liliana ND DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
35. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE -
36. Ciuhodaru Tudor ND DA
37. Ciurariu Florin PNL DA
38. Costin Gheorghe PNL DA
39. Crăciunescu Grigore PNL DA
40. Cristea Aurelia PSD DA
41. Cristian Horia PNL DA
42. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
43. Culețu Dănuț PDL DA
44. Cupșa Ioan PNL DA
45. Dalca Ștefan-Petru ND DA
46. Dascălu Constantin PDL NU
47. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
48. Dima Toader PSD DA
49. Diniță Ion ALDE DA
50. Doboș Anton PNL DA
51. Dobre Mircea-Titus PSD DA
52. Dobre Victor Paul PNL DA
53. Dolha Mircea PNL DA
54. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Dragomir Maria ND DA
57. Dragomir Viorel Marian PSD DA
58. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
59. Dumbrăvanu Paul PNL DA
60. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
61. Emacu Gheorghe PSD DA
62. Eparu Ion PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Fejér László-Ődőn UDMR DA
65. Frăticiu Gheorghe PSD DA
66. Galan Constantin PNL DA
67. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Gheorghe Tinel PDL NU
70. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
71. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
72. Giurescu Dinu ALDE DA
73. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
74. Grama Horia PSD DA
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gudu Vasile PDL DA
77. Guran Virgil PNL DA
78. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
79. Horga Vasile PNL DA
80. Hulea Ioan ND Abținere
81. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
82. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Intotero Natalia-Elena PSD DA
85. Ionescu Aurelian ALDE DA
86. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
87. Itu Cornel PSD DA
88. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Khraibani Camelia PSD DA
91. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
92. Lubanovici Mircea PDL NU
93. Manolescu Oana Minoritati DA
94. Marcoci Vlad PSD DA
95. Markó Attila-Gabor UDMR DA
96. Marocico Ion Minoritati DA
97. Martin Eduard-Stelian PSD DA
98. Máté András-Levente UDMR DA
99. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
100. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
101. Mihai Aurelian ND DA
102. Mihăilă Ioan PDL Abținere
103. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
104. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
105. Mincă Liliana ND DA
106. Mitrea Manuela PSD DA
107. Mitrea Miron Tudor PSD DA
108. Mîrza Gavril PSD DA
109. Mocioi Niculina ND DA
110. Moisii Constantin ND DA
111. Moldovan Ioan ALDE DA
112. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
113. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
114. Munteanu Ioan PSD DA
115. Nassar Rodica PSD DA
116. Neacșu Marian PSD DA
117. Nechita Aurel PSD DA
118. Necula Cosmin PSD DA
119. Negruț Clement PDL NU
120. Negruț Cornelia ALDE DA
121. Nichita Cristina PSD NU
122. Nicolae Alexandri PNL DA
123. Nicolae Florian PSD DA
124. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
125. Nicolicea Eugen PSD DA
126. Niculae Aurel PNL DA
127. Niculescu Dumitru ND DA
128. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
129. Nistor Marioara ND DA
130. Niță Emil PSD DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Ochi Ion PSD DA
133. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
134. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
135. Peia Ninel PSD DA
136. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
137. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
138. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
139. Popescu Florin Aurelian PDL DA
140. Pușcaș Iacob ND DA
141. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
142. Răducanu Ion PSD DA
143. Rădulescu Constantin PSD DA
144. Rădulescu Romeo PDL NU
145. Reuer Elena-Ramona PNL DA
146. Roman Cristian-Constantin PDL NU
147. Roman Petre PNL DA
148. Roșca Lucreția PSD DA
149. Rotaru Răzvan ND DA
150. Scarlat George PNL DA
151. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
152. Sefer Cristian-George ND DA
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Smarandache Miron Alexandru ND DA
155. Stan Ion PSD DA
156. Stanciu Zisu PSD DA
157. Stoica Mihaela PDL Abținere
158. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
159. Stragea Sorin Constantin PSD DA
160. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
161. Surdu Raluca PNL DA
162. Szabó Ödön UDMR DA
163. Șimon Gheorghe PSD DA
164. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
165. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
166. Tabugan Ion PSD DA
167. Tămâian Ioan PNL DA
168. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
169. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
170. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
171. Teju Sorin PNL DA
172. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
173. Tiuch Cătălin PSD -
174. Toader Mircea-Nicu PDL NU
175. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
176. Tomac Eugen PDL Abținere
177. Tudorache Daniel PSD DA
178. Tudose Mihai PSD DA
179. Udrea Elena Gabriela PDL NU
180. Udriște Gheorghe PDL Abținere
181. Vainer Aurel Minoritati DA
182. Vladu Iulian PDL NU
183. Vlase Petru Gabriel PSD DA
184. Vlădoiu Aurel PSD DA
185. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
186. Weber Mihai PSD DA
187. Zaharcu Neviser PSD DA
188. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
189. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 13:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro