Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.02.2013 > 11:07 Versiunea pentru printare
Marți, 12 februarie 2013, ora 11:07

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 384/2010 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.36/2010 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.158/2005 privind concediile și indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:189 74 40 27 23 9 8 8
- voturi pentru (DA):162 73 40 2 23 9 7 8
- voturi împotrivă (NU):19 - - 19 - - - -
- abțineri:8 1 - 6 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Anton Marin PNL DA
4. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
5. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Baltă Mihai PSD DA
10. Bălan Ion PSD DA
11. Benga Ioan PSD DA
12. Berci Vasile PNL DA
13. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
14. Blănariu Valentin ND DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bode Lucian Nicolae PDL NU
17. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
18. Boghicevici Claudia PDL NU
19. Bónis István UDMR DA
20. Bot Octavian PNL DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Caloianu Mario-Ernest ND DA
25. Calotă Florică Ică PNL DA
26. Canacheu Costică PDL Abținere
27. Călin Ion PSD DA
28. Cernea Remus-Florinel PSD DA
29. Chebac Eugen ND DA
30. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
31. Ciobanu Gheorghe PSD DA
32. Ciobanu Liliana ND DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
36. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
37. Ciuhodaru Tudor ND DA
38. Costin Gheorghe PNL DA
39. Crăciunescu Grigore PNL DA
40. Cristea Aurelia PSD DA
41. Cristea Victor PSD DA
42. Cristian Horia PNL DA
43. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
44. Culețu Dănuț PDL NU
45. Cupșa Ioan PNL DA
46. Dalca Ștefan-Petru ND DA
47. Dascălu Constantin PDL NU
48. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
49. Dima Toader PSD DA
50. Diniță Ion ALDE DA
51. Dîrzu Ioan PSD DA
52. Doboș Anton PNL DA
53. Dobre Victor Paul PNL DA
54. Dolha Mircea PNL DA
55. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Dragomir Maria ND DA
58. Dragomir Viorel Marian PSD DA
59. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
60. Dumbrăvanu Paul PNL DA
61. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
62. Emacu Gheorghe PSD DA
63. Eparu Ion PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Frăticiu Gheorghe PSD DA
66. Galan Constantin PNL DA
67. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Gheorghe Tinel PDL NU
70. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
71. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
72. Giurescu Dinu ALDE DA
73. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
74. Grama Horia PSD DA
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gudu Vasile PDL DA
77. Guran Virgil PNL DA
78. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
79. Horga Vasile PNL DA
80. Hulea Ioan ND DA
81. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
82. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Intotero Natalia-Elena PSD DA
85. Ionescu Aurelian ALDE DA
86. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
87. Itu Cornel PSD DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Khraibani Camelia PSD DA
90. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
91. Lubanovici Mircea PDL NU
92. Manolescu Oana Minoritati DA
93. Marcoci Vlad PSD DA
94. Marin Gheorghe PSD DA
95. Markó Attila-Gabor UDMR DA
96. Marocico Ion Minoritati DA
97. Martin Eduard-Stelian PSD DA
98. Máté András-Levente UDMR DA
99. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
100. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
101. Melinte Ion ND DA
102. Mihai Aurelian ND DA
103. Mihăilă Ioan PDL Abținere
104. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
105. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
106. Militaru Lucian PDL NU
107. Mincă Liliana ND DA
108. Mitrea Manuela PSD DA
109. Mitrea Miron Tudor PSD DA
110. Mîrza Gavril PSD DA
111. Mocioi Niculina ND DA
112. Moisii Constantin ND DA
113. Moldovan Ioan ALDE DA
114. Molnar Zsolt UDMR DA
115. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
116. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
117. Munteanu Ioan PSD DA
118. Nassar Rodica PSD DA
119. Neacșu Marian PSD DA
120. Nechita Aurel PSD DA
121. Necula Cosmin PSD DA
122. Negruț Clement PDL NU
123. Negruț Cornelia ALDE DA
124. Nichita Cristina PSD DA
125. Nicolae Alexandri PNL DA
126. Nicolae Florian PSD DA
127. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
128. Niculae Aurel PNL DA
129. Niculescu Dumitru ND DA
130. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
131. Nistor Marioara ND DA
132. Niță Emil PSD DA
133. Nosa Iuliu PSD DA
134. Ochi Ion PSD DA
135. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
136. Paul Maria-Andreea PDL NU
137. Peia Ninel PSD DA
138. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
139. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
140. Popescu Florin Aurelian PDL NU
141. Pușcaș Iacob ND DA
142. Răducanu Ion PSD DA
143. Rădulescu Constantin PSD DA
144. Rădulescu Romeo PDL NU
145. Reuer Elena-Ramona PNL DA
146. Roman Petre PNL DA
147. Roșca Lucreția PSD Abținere
148. Scarlat George PNL DA
149. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
150. Seres Dénes UDMR DA
151. Simedru Dan Coriolan PNL DA
152. Smarandache Miron Alexandru ND DA
153. Stan Ion PSD DA
154. Stanciu Anghel PSD DA
155. Stanciu Zisu PSD DA
156. Stoica Mihaela PDL NU
157. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
158. Stragea Sorin Constantin PSD DA
159. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
160. Surdu Raluca PNL DA
161. Szabó Ödön UDMR DA
162. Șcheau Ion ND DA
163. Șimon Gheorghe PSD DA
164. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
165. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
166. Tabugan Ion PSD DA
167. Tămâian Ioan PNL DA
168. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
169. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
170. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
171. Teju Sorin PNL DA
172. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
173. Tiuch Cătălin PSD DA
174. Toader Mircea-Nicu PDL NU
175. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
176. Tomac Eugen PDL NU
177. Traicu Rodin PSD DA
178. Tudorache Daniel PSD DA
179. Tudose Mihai PSD DA
180. Udrea Elena Gabriela PDL NU
181. Udriște Gheorghe PDL NU
182. Vainer Aurel Minoritati DA
183. Vladu Iulian PDL DA
184. Vlase Petru Gabriel PSD DA
185. Vlădoiu Aurel PSD DA
186. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
187. Zaharcu Neviser PSD DA
188. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
189. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 13:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro