Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.02.2013 > 13:02 Versiunea pentru printare
Marți, 12 februarie 2013, ora 13:02

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 199/2009 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.151/2008 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.15/2008 privind creșterile salariale ce se vor acorda în anul 2008 personalului din învățământ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:329 132 84 40 30 17 14 12
- voturi pentru (DA):277 131 82 35 1 2 14 12
- voturi împotrivă (NU):9 1 1 2 5 - - -
- abțineri:43 - 1 3 24 15 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Blănariu Valentin ND Abținere
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
28. Boghicevici Claudia PDL DA
29. Bónis István UDMR Abținere
30. Borbély László UDMR Abținere
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bot Octavian PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND NU
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cernea Remus-Florinel PSD DA
44. Chebac Eugen ND Abținere
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel PNL DA
50. Cioată Cezar ND Abținere
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND Abținere
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Coman Gheorghe ND NU
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
62. Constantin Daniel ALDE DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Costin Gheorghe PNL DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Crăciunescu Grigore PNL DA
68. Cristea Aurelia PSD DA
69. Cristea Victor PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
72. Culețu Dănuț PDL DA
73. Cupă Ion PDL DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND Abținere
79. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
80. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Mircea PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
93. Dragomir Gheorghe PNL DA
94. Dragomir Maria ND Abținere
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Dumbrăvanu Paul PNL DA
99. Dumitru Georgică ALDE DA
100. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
101. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Galan Constantin PNL DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Gerea Andrei Dominic PNL DA
116. Gheorghe Florin PDL DA
117. Gheorghe Tinel PDL DA
118. Ghiveciu Marian PSD DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
120. Giurescu Dinu ALDE DA
121. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
123. Grama Horia PSD DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Mircea Minoritati DA
126. Gudu Vasile PDL DA
127. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
128. Guran Virgil PNL DA
129. Gurzău Adrian PDL DA
130. Gust Băloșin Florentin PSD DA
131. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
133. Hellvig Eduard Raul PNL DA
134. Holban Titi PNL DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
137. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
138. Iancu Iulian PSD DA
139. Iane Daniel PNL DA
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
141. Ibram Iusein Minoritati DA
142. Ignat Miron Minoritati DA
143. Intotero Natalia-Elena PSD DA
144. Ionescu Aurelian ALDE DA
145. Ionescu George PDL DA
146. Iriza Scarlat PSD DA
147. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
148. Itu Cornel PSD DA
149. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
150. Kelemen Hunor UDMR Abținere
151. Kerekes Károly UDMR Abținere
152. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
153. Khraibani Camelia PSD DA
154. Korodi Attila UDMR Abținere
155. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
156. Lubanovici Mircea PDL DA
157. Lupu Mihai PNL DA
158. Man Mircea PDL DA
159. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
160. Manolescu Oana Minoritati DA
161. Marcoci Vlad PSD DA
162. Marcu Nicu PNL DA
163. Marcu Viorica PNL DA
164. Marin Gheorghe PSD DA
165. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
166. Marocico Ion Minoritati DA
167. Martin Eduard-Stelian PSD DA
168. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
169. Máté András-Levente UDMR Abținere
170. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
171. Mazilu Constantin PSD DA
172. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
173. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
174. Mihai Aurelian ND Abținere
175. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
177. Mincă Liliana ND Abținere
178. Mircovici Niculae Minoritati DA
179. Mitrea Manuela PSD DA
180. Mitrea Miron Tudor PSD DA
181. Mîrza Gavril PSD DA
182. Mocanu Adrian PSD DA
183. Mocanu Vasile PSD DA
184. Mocioalcă Ion PSD DA
185. Mocioi Niculina ND Abținere
186. Moisii Constantin ND Abținere
187. Moldovan Ioan ALDE DA
188. Moldovan Iosif UDMR Abținere
189. Molnar Zsolt UDMR Abținere
190. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
191. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
192. Movilă Petru PDL DA
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Murgu Neagu ND Abținere
195. Nassar Rodica PSD DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Nechita Aurel PSD DA
198. Necula Cosmin PSD DA
199. Negruț Clement PDL Abținere
200. Negruț Cornelia ALDE DA
201. Nica Dan PSD DA
202. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
203. Nichita Cristina PSD DA
204. Nicolae Alexandri PNL DA
205. Nicolae Florian PSD DA
206. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
207. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
208. Nicolicea Eugen PSD DA
209. Niculae Aurel PNL DA
210. Niculescu Dumitru ND Abținere
211. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
212. Nistor Laurențiu PSD DA
213. Nistor Marioara ND Abținere
214. Niță Emil PSD DA
215. Nosa Iuliu PSD DA
216. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
217. Ochi Ion PSD DA
218. Oltean Ioan PDL DA
219. Oros Nechita-Adrian PNL DA
220. Palașcă Viorel PNL DA
221. Palăr Ionel PNL DA
222. Paleologu Theodor PDL DA
223. Pambuccian Varujan Minoritati DA
224. Pardău Dumitru PNL DA
225. Paul Maria-Andreea PDL DA
226. Păun Nicolae Minoritati DA
227. Pârgaru Ion PNL DA
228. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
229. Peia Ninel PSD DA
230. Petrea Dorin Silviu PSD DA
231. Petrescu Petre PSD DA
232. Petric Octavian PSD DA
233. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
234. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
235. Ponta Victor-Viorel PSD DA
236. Pop Georgian PSD DA
237. Popa Octavian-Marius PNL DA
238. Popa Radu Mihai ND Abținere
239. Popeangă Vasile PSD DA
240. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
241. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
242. Preda Cezar-Florin PDL DA
243. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
244. Răducanu Ion PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rădulescu Romeo PDL DA
247. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
248. Reuer Elena-Ramona PNL DA
249. Rizea Cristian PSD DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL DA
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Ioan Sorin PSD DA
253. Roman Petre PNL DA
254. Roman Victor PSD DA
255. Roșca Lucreția PSD DA
256. Roșca Mircea PNL DA
257. Rotaru Răzvan ND Abținere
258. Rușanu Dan Radu PNL DA
259. Sava Andrei-Valentin PSD DA
260. Scarlat George PNL DA
261. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
262. Scutaru Adrian George PNL DA
263. Secară Florin Mihail PDL DA
264. Sefer Cristian-George ND NU
265. Seres Dénes UDMR Abținere
266. Simedru Dan Coriolan PNL DA
267. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
268. Smarandache Miron Alexandru ND NU
269. Stan Ioan PSD DA
270. Stan Ion PSD DA
271. Stanciu Anghel PSD DA
272. Stanciu Zisu PSD DA
273. Stancu Ionel Minoritati DA
274. Stativă Irinel Ioan PSD DA
275. Stănișoară Mihai PDL DA
276. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
277. Stoica Mihaela PDL DA
278. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
279. Stragea Sorin Constantin PSD DA
280. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
281. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
282. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
283. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
284. Szabó Ödön UDMR Abținere
285. Șimon Gheorghe PSD DA
286. Șoptică Costel PNL DA
287. Șova Lucian PSD DA
288. Ștefan Viorel PSD DA
289. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
290. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
291. Tabugan Ion PSD NU
292. Tararache Mihai ND DA
293. Tămâian Ioan PNL DA
294. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
295. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
296. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
297. Teju Sorin PNL NU
298. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
299. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
300. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
301. Tiuch Cătălin PSD DA
302. Toader Mircea-Nicu PDL NU
303. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
304. Traicu Rodin PSD DA
305. Tudorache Daniel PSD DA
306. Tudorie Violeta PSD DA
307. Tușa Adriana Diana PNL DA
308. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
309. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
310. Udrea Elena Gabriela PDL DA
311. Uricec Eugen Constantin PSD DA
312. Ursărescu Dorinel PNL DA
313. Vainer Aurel Minoritati DA
314. Varga Lucia-Ana PNL DA
315. Varga Vasile PNL DA
316. Vasilică Radu Costin PSD DA
317. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL Abținere
318. Vladu Iulian PDL Abținere
319. Vlase Petru Gabriel PSD DA
320. Vlădoiu Aurel PSD DA
321. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
322. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
323. Vulpescu Ioan PSD DA
324. Weber Mihai PSD DA
325. Zaharcu Neviser PSD DA
326. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
327. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
328. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
329. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 20:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro