Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.02.2013 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 12 februarie 2013, ora 12:48

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 2/2013 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.48/2012 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:289 124 80 21 27 16 10 11
- voturi pentru (DA):283 124 80 19 23 16 10 11
- voturi împotrivă (NU):4 - - 1 3 - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 - - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Anton Marin PNL DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Blănariu Valentin ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Borbély László UDMR DA
26. Bordeianu Dan PNL DA
27. Bot Octavian PNL DA
28. Bucur Constantin-Alin ND DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND DA
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Cernea Remus-Florinel PSD DA
39. Chebac Eugen ND DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel PNL DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciuhodaru Tudor ND DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu ND -
54. Coman Gheorghe ND DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
56. Constantin Daniel ALDE DA
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion PDL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Deaconu Mihai ND NU
71. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria ND DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fejér László-Ődőn UDMR DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin PNL DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic PNL DA
102. Gheorghe Florin PDL DA
103. Gheorghe Tinel PDL DA
104. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
105. Giurescu Dinu ALDE DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
110. Grosaru Mircea Minoritati DA
111. Gudu Vasile PDL DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gust Băloșin Florentin PSD DA
114. Hellvig Eduard Raul PNL DA
115. Holban Titi PNL DA
116. Horga Vasile PNL DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu Aurelian ALDE DA
125. Ionescu George PDL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Iriza Scarlat PSD DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Kereskényi Gábor UDMR DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Korodi Attila UDMR DA
135. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
136. Lubanovici Mircea PDL DA
137. Man Mircea PDL DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Nicu PNL DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Markó Attila-Gabor UDMR DA
145. Marocico Ion Minoritati DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Máté András-Levente UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mazilu Constantin PSD DA
150. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
151. Melinte Ion ND DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Mihai Aurelian ND DA
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
155. Mincă Liliana ND DA
156. Mircovici Niculae Minoritati DA
157. Mitrea Manuela PSD DA
158. Mitrea Miron Tudor PSD DA
159. Mîrza Gavril PSD DA
160. Mocanu Vasile PSD DA
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Moisii Constantin ND NU
163. Moldovan Ioan ALDE DA
164. Moldovan Iosif UDMR DA
165. Molnar Zsolt UDMR DA
166. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
167. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
168. Movilă Petru PDL DA
169. Munteanu Ioan PSD DA
170. Murgu Neagu ND NU
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Neacșu Marian PSD DA
173. Nechita Aurel PSD DA
174. Necula Cosmin PSD DA
175. Negruț Clement PDL NU
176. Negruț Cornelia ALDE DA
177. Nica Dan PSD DA
178. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
179. Nichita Cristina PSD DA
180. Nicolae Alexandri PNL DA
181. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
182. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
183. Nicolicea Eugen PSD DA
184. Niculae Aurel PNL DA
185. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
186. Nistor Laurențiu PSD DA
187. Nistor Marioara ND DA
188. Niță Emil PSD DA
189. Nosa Iuliu PSD DA
190. Oajdea Daniel Vasile ND DA
191. Ochi Ion PSD DA
192. Oros Nechita-Adrian PNL DA
193. Palașcă Viorel PNL DA
194. Palăr Ionel PNL DA
195. Paleologu Theodor PDL DA
196. Pardău Dumitru PNL DA
197. Pârgaru Ion PNL DA
198. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
199. Peia Ninel PSD DA
200. Petrea Dorin Silviu PSD DA
201. Petrescu Petre PSD DA
202. Petric Octavian PSD DA
203. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Popa Octavian-Marius PNL DA
206. Popeangă Vasile PSD DA
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
208. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL -
209. Preda Cezar-Florin PDL DA
210. Răducanu Ion PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
213. Reuer Elena-Ramona PNL DA
214. Rizea Cristian PSD DA
215. Roman Cristian-Constantin PDL DA
216. Roman Gheorghe PSD DA
217. Roman Ioan Sorin PSD DA
218. Roman Petre PNL DA
219. Roman Victor PSD DA
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Roșca Mircea PNL DA
222. Rotaru Răzvan ND DA
223. Sava Andrei-Valentin PSD DA
224. Scarlat George PNL DA
225. Scutaru Adrian George PNL DA
226. Secară Florin Mihail PDL DA
227. Sefer Cristian-George ND DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Simedru Dan Coriolan PNL DA
230. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
231. Smarandache Miron Alexandru ND DA
232. Stan Ioan PSD DA
233. Stan Ion PSD DA
234. Stanciu Anghel PSD DA
235. Stanciu Zisu PSD DA
236. Stancu Ionel Minoritati DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
239. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
240. Stragea Sorin Constantin PSD DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
242. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Surdu Raluca PNL DA
245. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
246. Szabó Ödön UDMR DA
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Șova Lucian PSD DA
250. Ștefan Viorel PSD DA
251. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
252. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
253. Tabugan Ion PSD DA
254. Tararache Mihai ND DA
255. Tămâian Ioan PNL DA
256. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
257. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
258. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
259. Teju Sorin PNL DA
260. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
261. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
262. Tiuch Cătălin PSD DA
263. Toader Mircea-Nicu PDL DA
264. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
265. Traicu Rodin PSD DA
266. Tudorache Daniel PSD DA
267. Tudorie Violeta PSD DA
268. Tușa Adriana Diana PNL DA
269. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
270. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
271. Uricec Eugen Constantin PSD DA
272. Ursărescu Dorinel PNL DA
273. Vainer Aurel Minoritati DA
274. Varga Lucia-Ana PNL DA
275. Varga Vasile PNL DA
276. Vasilescu Nicolae PSD DA
277. Vasilică Radu Costin PSD DA
278. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
279. Vlase Petru Gabriel PSD DA
280. Vlădoiu Aurel PSD DA
281. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
282. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
283. Vulpescu Ioan PSD DA
284. Weber Mihai PSD DA
285. Zaharcu Neviser PSD DA
286. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
287. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
289. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 8:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro