Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.02.2013 > 11:41 Versiunea pentru printare
Marți, 19 februarie 2013, ora 11:41

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 760/2010 pentru completarea art.42 din Legea 329/2009 privind reorganizarea unor autorități și instituții publice, raționalizarea cheltuielilor publice, susținerea mediului de afaceri și respectarea acordurilor-cadru cu Comisia Europeană și Fondul Monetar Internațional
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:177 60 42 21 24 10 10 10
- voturi pentru (DA):117 56 42 - 1 - 8 10
- voturi împotrivă (NU):56 3 - 21 22 9 1 -
- abțineri:4 1 - - 1 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Bălan Ion PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Berci Vasile PNL DA
15. Birchall Ana PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bónis István UDMR NU
19. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
20. Burlacu Ștefan ND NU
21. Calotă Florică Ică PNL DA
22. Canacheu Costică PDL NU
23. Cernea Remus-Florinel PSD DA
24. Chebac Eugen ND NU
25. Cherecheș Florica PNL DA
26. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
27. Ciobanu Gheorghe PSD DA
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
30. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
31. Ciuhodaru Tudor ND NU
32. Ciurariu Florin PNL DA
33. Cocei Erland PNL DA
34. Codîrlă Liviu ND NU
35. Comșa Cornel-George ND NU
36. Covaci Dorel PSD DA
37. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
38. Cristea Aurelia PSD DA
39. Cristea Victor PSD DA
40. Cristian Horia PNL DA
41. Cupă Ion PDL NU
42. Cupșa Ioan PNL DA
43. Dalca Ștefan-Petru ND NU
44. Dascălu Constantin PDL NU
45. Deaconu Mihai ND NU
46. Delureanu Virgil PSD DA
47. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
48. Dima Toader PSD DA
49. Diniță Ion ALDE DA
50. Doboș Anton PNL DA
51. Dobre Victor Paul PNL DA
52. Dobrinescu Traian PNL DA
53. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
54. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Dragomir Maria ND NU
57. Dragomir Viorel Marian PSD DA
58. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
59. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
60. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
61. Enache Marian PSD DA
62. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
63. Eparu Ion PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR NU
65. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
66. Frăticiu Gheorghe PSD DA
67. Galan Constantin PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
70. Gheorghe Florin PDL NU
71. Gheorghe Tinel PDL NU
72. Giurescu Dinu ALDE DA
73. Grecea Maria ND NU
74. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gudu Vasile PDL NU
77. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
78. Horga Vasile PNL DA
79. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
80. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
81. Iancu Iulian PSD DA
82. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
83. Ibram Iusein Minoritati DA
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Ionescu Aurelian ALDE DA
86. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
87. Iriza Scarlat PSD DA
88. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
89. Itu Cornel PSD DA
90. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
91. Korodi Attila UDMR NU
92. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
93. Lubanovici Mircea PDL NU
94. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
95. Marcu Viorica PNL DA
96. Marin Gheorghe PSD DA
97. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
98. Marocico Ion Minoritati Abținere
99. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
100. Melinte Ion ND NU
101. Mihai Aurelian ND NU
102. Mincă Liliana ND NU
103. Mircovici Niculae Minoritati NU
104. Mocioi Niculina ND NU
105. Moldovan Ioan ALDE DA
106. Moldovan Iosif UDMR NU
107. Molnar Zsolt UDMR NU
108. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
109. Nassar Rodica PSD DA
110. Nechita Aurel PSD DA
111. Negruț Cornelia ALDE DA
112. Nichita Cristina PSD DA
113. Nicolae Florian PSD DA
114. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
115. Niculae Aurel PNL DA
116. Nistor Marioara ND NU
117. Niță Emil PSD DA
118. Nosa Iuliu PSD DA
119. Oltean Ioan PDL NU
120. Oros Nechita-Adrian PNL DA
121. Palașcă Viorel PNL DA
122. Palăr Ionel PNL DA
123. Păun Nicolae Minoritati DA
124. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
125. Peia Ninel PSD DA
126. Petrea Dorin Silviu PSD DA
127. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
128. Pop Georgian PSD DA
129. Popa Octavian-Marius PNL DA
130. Popa Radu Mihai ND NU
131. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
132. Preda Cezar-Florin PDL NU
133. Răducanu Ion PSD DA
134. Rădulescu Constantin PSD DA
135. Roman Cristian-Constantin PDL NU
136. Roman Gheorghe PSD Abținere
137. Roșca Mircea PNL DA
138. Rotaru Răzvan ND NU
139. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
140. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
141. Secară Florin Mihail PDL NU
142. Sefer Cristian-George ND NU
143. Seres Dénes UDMR NU
144. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
145. Smarandache Miron Alexandru ND NU
146. Stan Ioan PSD DA
147. Stan Ion PSD DA
148. Stanciu Zisu PSD DA
149. Stănescu Alexandru PSD DA
150. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
151. Stragea Sorin Constantin PSD DA
152. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
153. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
154. Szabó Ödön UDMR NU
155. Șova Lucian PSD DA
156. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
157. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
158. Tabugan Ion PSD DA
159. Tămâian Ioan PNL DA
160. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
161. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
162. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
163. Teju Sorin PNL DA
164. Tîlvăr Angel PSD DA
165. Toader Mircea-Nicu PDL NU
166. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
167. Traicu Rodin PSD DA
168. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
169. Udrea Elena Gabriela PDL NU
170. Vainer Aurel Minoritati DA
171. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
172. Vladu Iulian PDL NU
173. Vulpescu Ioan PSD DA
174. Weber Mihai PSD DA
175. Zaharcu Neviser PSD NU
176. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
177. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 12:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro