Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.02.2013 > 13:02 Versiunea pentru printare
Marți, 19 februarie 2013, ora 13:02

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 56/2012 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.120/2011 privind prorogarea unor termene
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:323 123 82 40 36 15 14 13
- voturi pentru (DA):305 123 82 40 33 1 14 12
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 2 - - -
- abțineri:16 - - - 1 14 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR Abținere
31. Borbély László UDMR Abținere
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bot Octavian PNL DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cernea Remus-Florinel PSD DA
46. Chebac Eugen ND DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar ND DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Ciuhodaru Tudor ND DA
59. Ciurariu Florin PNL DA
60. Cocei Erland PNL DA
61. Codîrlă Liviu ND DA
62. Coman Gheorghe ND DA
63. Comșa Cornel-George ND DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
65. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
74. Cupă Ion PDL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND DA
78. Dascălu Constantin PDL DA
79. Deaconu Mihai ND DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
82. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
83. Dima Toader PSD DA
84. Diniță Ion ALDE DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Doboș Anton PNL DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrinescu Traian PNL DA
90. Dolha Mircea PNL DA
91. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
93. Dragomir Gheorghe PNL DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
98. Dumbrăvanu Paul PNL DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
108. Firczak Gheorghe Minoritati DA
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu ND Abținere
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Geantă Florian Daniel PDL DA
117. Gerea Andrei Dominic PNL DA
118. Gheorghe Florin PDL DA
119. Gheorghe Tinel PDL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Giurescu Dinu ALDE DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria ND DA
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Grosaru Mircea Minoritati DA
131. Gudu Vasile PDL DA
132. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
133. Guran Virgil PNL DA
134. Gurzău Adrian PDL DA
135. Gust Băloșin Florentin PSD DA
136. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
137. Hellvig Eduard Raul PNL DA
138. Holban Titi PNL DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hulea Ioan ND DA
141. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
142. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
143. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL DA
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ibram Iusein Minoritati DA
148. Ignat Miron Minoritati DA
149. Intotero Natalia-Elena PSD DA
150. Ionescu Aurelian ALDE DA
151. Ionescu George PDL DA
152. Iordache Florin PSD DA
153. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
154. Iriza Scarlat PSD DA
155. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
156. Itu Cornel PSD DA
157. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
158. Kelemen Hunor UDMR Abținere
159. Kerekes Károly UDMR Abținere
160. Khraibani Camelia PSD DA
161. Korodi Attila UDMR Abținere
162. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
163. Lubanovici Mircea PDL DA
164. Man Mircea PDL DA
165. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
166. Marcoci Vlad PSD DA
167. Marcu Nicu PNL DA
168. Marcu Viorica PNL DA
169. Marian Ion Cristinel ND DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
172. Martin Eduard-Stelian PSD DA
173. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
174. Máté András-Levente UDMR Abținere
175. Mazilu Constantin PSD DA
176. Melinte Ion ND DA
177. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
178. Mihai Aurelian ND DA
179. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
180. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
181. Mincă Liliana ND DA
182. Mircovici Niculae Minoritati DA
183. Mîrza Gavril PSD DA
184. Mocanu Vasile PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina ND DA
187. Moisii Constantin ND NU
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Moldovan Iosif UDMR Abținere
190. Molnar Zsolt UDMR Abținere
191. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
192. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Murgu Neagu ND DA
195. Nassar Rodica PSD DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Nechita Aurel PSD DA
198. Negruț Clement PDL DA
199. Negruț Cornelia ALDE DA
200. Nichita Cristina PSD DA
201. Nicoară Romeo Florin PNL DA
202. Nicolae Alexandri PNL DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
205. Niculae Aurel PNL DA
206. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
207. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
208. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
209. Nistor Marioara ND DA
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND DA
213. Ochi Ion PSD DA
214. Oltean Ioan PDL DA
215. Oros Nechita-Adrian PNL DA
216. Palașcă Viorel PNL DA
217. Palăr Ionel PNL DA
218. Pambuccian Varujan Minoritati DA
219. Pardău Dumitru PNL DA
220. Paul Maria-Andreea PDL DA
221. Păun Nicolae Minoritati DA
222. Pârgaru Ion PNL DA
223. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
224. Peia Ninel PSD DA
225. Petrea Dorin Silviu PSD DA
226. Petric Octavian PSD DA
227. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
228. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
229. Pop Georgian PSD DA
230. Popa Octavian-Marius PNL DA
231. Popa Radu Mihai ND DA
232. Popeangă Vasile PSD DA
233. Popescu Florin Aurelian PDL DA
234. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
235. Potor Călin PNL DA
236. Preda Cezar-Florin PDL DA
237. Pușcaș Iacob ND DA
238. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
239. Răducanu Ion PSD DA
240. Rădulescu Constantin PSD DA
241. Rățoi Neculai PSD DA
242. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
243. Reuer Elena-Ramona PNL DA
244. Rizea Cristian PSD DA
245. Roman Cristian-Constantin PDL DA
246. Roman Gheorghe PSD DA
247. Roman Ioan Sorin PSD DA
248. Roman Petre PNL DA
249. Roșca Lucreția PSD DA
250. Roșca Mircea PNL DA
251. Rotaru Răzvan ND DA
252. Rușanu Dan Radu PNL DA
253. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
254. Săpunaru Nini PNL DA
255. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
256. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
257. Scutaru Adrian George PNL DA
258. Secară Florin Mihail PDL DA
259. Sefer Cristian-George ND DA
260. Seres Dénes UDMR Abținere
261. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
262. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
263. Smarandache Miron Alexandru ND DA
264. Solomon Adrian PSD DA
265. Stan Ioan PSD DA
266. Stan Ion PSD DA
267. Stanciu Anghel PSD DA
268. Stanciu Zisu PSD DA
269. Stativă Irinel Ioan PSD DA
270. Stănescu Alexandru PSD DA
271. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
272. Stoica Mihaela PDL DA
273. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
274. Stragea Sorin Constantin PSD DA
275. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
276. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
277. Surdu Raluca PNL DA
278. Szabó Ödön UDMR Abținere
279. Șimon Gheorghe PSD DA
280. Șoptică Costel PNL DA
281. Ștefan Viorel PSD DA
282. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
283. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
284. Tabugan Ion PSD DA
285. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
286. Tămâian Ioan PNL DA
287. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
288. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
289. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
290. Teju Sorin PNL DA
291. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
292. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
293. Tiuch Cătălin PSD DA
294. Tîlvăr Angel PSD DA
295. Toader Mircea-Nicu PDL DA
296. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
297. Tomac Eugen PDL DA
298. Traicu Rodin PSD DA
299. Tudorache Daniel PSD DA
300. Tudorie Violeta PSD DA
301. Tudose Mihai PSD DA
302. Turcan Raluca PDL DA
303. Tușa Adriana Diana PNL DA
304. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
305. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
306. Udrea Elena Gabriela PDL DA
307. Udriște Gheorghe PDL DA
308. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
309. Uricec Eugen Constantin PSD DA
310. Ursărescu Dorinel PNL DA
311. Vainer Aurel Minoritati DA
312. Varga Vasile PNL DA
313. Vasilică Radu Costin PSD DA
314. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
315. Vladu Iulian PDL DA
316. Vlădoiu Aurel PSD DA
317. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
318. Vulpescu Ioan PSD DA
319. Weber Mihai PSD DA
320. Zaharcu Neviser PSD DA
321. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
322. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
323. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 3:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro