Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.02.2013 > 13:03 Versiunea pentru printare
Marți, 19 februarie 2013, ora 13:03

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 15/2012 pentru modificarea și completarea Legii cetățeniei române nr.21/1991, republicată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:325 121 83 42 36 16 14 13
- voturi pentru (DA):320 120 83 42 34 14 14 13
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - -
- abțineri:4 1 - - 1 2 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
32. Boghicevici Claudia PDL DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND DA
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Caloianu Mario-Ernest ND DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL DA
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
49. Chebac Eugen ND DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ND DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciuhodaru Tudor ND DA
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND DA
65. Coman Gheorghe ND DA
66. Comșa Cornel-George ND DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
68. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Cupă Ion PDL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Dascălu Constantin PDL DA
82. Deaconu Mihai ND DA
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
104. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
105. Emacu Gheorghe PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
111. Firczak Gheorghe Minoritati DA
112. Florea Damian ALDE DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Fonta Nuțu ND Abținere
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel PDL DA
120. Gerea Andrei Dominic PNL DA
121. Gheorghe Florin PDL DA
122. Gheorghe Tinel PDL DA
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Giurescu Dinu ALDE DA
128. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
129. Grama Horia PSD DA
130. Grecea Maria ND DA
131. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
132. Grosaru Mircea Minoritati DA
133. Gudu Vasile PDL DA
134. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
135. Guran Virgil PNL DA
136. Gurzău Adrian PDL DA
137. Gust Băloșin Florentin PSD DA
138. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
139. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
140. Hellvig Eduard Raul PNL DA
141. Holban Titi PNL DA
142. Horga Vasile PNL DA
143. Hulea Ioan ND DA
144. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
145. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
146. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
147. Iancu Iulian PSD DA
148. Iane Daniel PNL DA
149. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
150. Ibram Iusein Minoritati DA
151. Ignat Miron Minoritati DA
152. Intotero Natalia-Elena PSD DA
153. Ionescu Aurelian ALDE DA
154. Ionescu George PDL DA
155. Iordache Florin PSD DA
156. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
157. Iriza Scarlat PSD DA
158. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
159. Itu Cornel PSD DA
160. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
161. Kelemen Hunor UDMR Abținere
162. Kerekes Károly UDMR DA
163. Khraibani Camelia PSD DA
164. Korodi Attila UDMR DA
165. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
166. Lubanovici Mircea PDL DA
167. Man Mircea PDL DA
168. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
169. Marcoci Vlad PSD DA
170. Marcu Nicu PNL DA
171. Marcu Viorica PNL DA
172. Marian Ion Cristinel ND DA
173. Marin Gheorghe PSD DA
174. Markó Attila-Gabor UDMR DA
175. Martin Eduard-Stelian PSD DA
176. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
177. Máté András-Levente UDMR DA
178. Mazilu Constantin PSD DA
179. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
180. Mihai Aurelian ND DA
181. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
182. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
183. Mincă Liliana ND DA
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mîrza Gavril PSD DA
186. Mocanu Vasile PSD DA
187. Mocioalcă Ion PSD DA
188. Mocioi Niculina ND DA
189. Moisii Constantin ND DA
190. Moldovan Ioan ALDE DA
191. Moldovan Iosif UDMR DA
192. Molnar Zsolt UDMR DA
193. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
194. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
195. Munteanu Ioan PSD DA
196. Murgu Neagu ND DA
197. Nassar Rodica PSD DA
198. Neacșu Marian PSD DA
199. Nechita Aurel PSD DA
200. Negruț Clement PDL DA
201. Negruț Cornelia ALDE DA
202. Nichita Cristina PSD DA
203. Nicolae Alexandri PNL DA
204. Nicolae Florian PSD DA
205. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
206. Niculae Aurel PNL DA
207. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
208. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
209. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
210. Nistor Marioara ND DA
211. Niță Emil PSD DA
212. Nosa Iuliu PSD DA
213. Oajdea Daniel Vasile ND DA
214. Ochi Ion PSD DA
215. Oltean Ioan PDL DA
216. Oros Nechita-Adrian PNL DA
217. Palașcă Viorel PNL DA
218. Palăr Ionel PNL DA
219. Pambuccian Varujan Minoritati DA
220. Pardău Dumitru PNL DA
221. Paul Maria-Andreea PDL DA
222. Păun Nicolae Minoritati DA
223. Pârgaru Ion PNL DA
224. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
225. Peia Ninel PSD DA
226. Petrea Dorin Silviu PSD DA
227. Petric Octavian PSD DA
228. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
229. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
230. Pop Georgian PSD DA
231. Popa Octavian-Marius PNL DA
232. Popa Radu Mihai ND DA
233. Popeangă Vasile PSD DA
234. Popescu Florin Aurelian PDL DA
235. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
236. Potor Călin PNL DA
237. Preda Cezar-Florin PDL DA
238. Pușcaș Iacob ND DA
239. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
240. Răducanu Ion PSD DA
241. Rădulescu Constantin PSD DA
242. Rădulescu Romeo PDL DA
243. Rățoi Neculai PSD DA
244. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
245. Reuer Elena-Ramona PNL DA
246. Rizea Cristian PSD DA
247. Roman Cristian-Constantin PDL DA
248. Roman Gheorghe PSD DA
249. Roman Ioan Sorin PSD DA
250. Roman Petre PNL DA
251. Roșca Lucreția PSD DA
252. Roșca Mircea PNL DA
253. Rotaru Răzvan ND DA
254. Rușanu Dan Radu PNL DA
255. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
256. Săpunaru Nini PNL DA
257. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
258. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
259. Secară Florin Mihail PDL DA
260. Sefer Cristian-George ND DA
261. Seres Dénes UDMR DA
262. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
263. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
264. Smarandache Miron Alexandru ND DA
265. Solomon Adrian PSD DA
266. Stan Ioan PSD DA
267. Stan Ion PSD DA
268. Stanciu Anghel PSD DA
269. Stanciu Zisu PSD DA
270. Stativă Irinel Ioan PSD DA
271. Stănescu Alexandru PSD DA
272. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
273. Stoica Mihaela PDL DA
274. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
275. Stragea Sorin Constantin PSD DA
276. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
277. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
278. Surdu Raluca PNL DA
279. Szabó Ödön UDMR DA
280. Șimon Gheorghe PSD DA
281. Șoptică Costel PNL DA
282. Ștefan Viorel PSD DA
283. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
284. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
285. Tabugan Ion PSD DA
286. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
287. Tămâian Ioan PNL DA
288. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
289. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
290. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
291. Teju Sorin PNL DA
292. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
293. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
294. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
295. Tiuch Cătălin PSD DA
296. Tîlvăr Angel PSD DA
297. Toader Mircea-Nicu PDL DA
298. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
299. Tomac Eugen PDL DA
300. Traicu Rodin PSD DA
301. Tudorache Daniel PSD DA
302. Tudorie Violeta PSD DA
303. Tudose Mihai PSD DA
304. Turcan Raluca PDL DA
305. Tușa Adriana Diana PNL DA
306. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
307. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
308. Udrea Elena Gabriela PDL DA
309. Udriște Gheorghe PDL DA
310. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
311. Uricec Eugen Constantin PSD DA
312. Ursărescu Dorinel PNL DA
313. Vainer Aurel Minoritati DA
314. Varga Vasile PNL DA
315. Vasilică Radu Costin PSD DA
316. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
317. Vladu Iulian PDL DA
318. Vlădoiu Aurel PSD DA
319. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
320. Vulpescu Ioan PSD DA
321. Weber Mihai PSD DA
322. Zaharcu Neviser PSD DA
323. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
324. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
325. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 8:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro