Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.02.2013 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 19 februarie 2013, ora 13:04

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 263/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.104/2003 privind manipularea cadavrelor umane și prelevarea organelor și țesuturilor de la cadavre în vederea transplantului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:329 125 84 42 37 15 14 12
- voturi pentru (DA):323 124 83 42 34 15 14 11
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 2 - - -
- abțineri:3 1 - - 1 - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Boghicevici Claudia PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest ND DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Canacheu Costică PDL DA
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cernea Remus-Florinel PSD DA
48. Chebac Eugen ND DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Cioată Cezar ND DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND NU
63. Coman Gheorghe ND DA
64. Comșa Cornel-George ND DA
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
66. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
67. Costin Gheorghe PNL DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
75. Cupă Ion PDL DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND DA
79. Dascălu Constantin PDL DA
80. Deaconu Mihai ND DA
81. Delureanu Virgil PSD DA
82. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
83. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
93. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
94. Dragomir Gheorghe PNL DA
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
101. Dumitru Georgică ALDE DA
102. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
103. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu ND DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel PDL DA
119. Gerea Andrei Dominic PNL DA
120. Gheorghe Florin PDL DA
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
124. Ghiveciu Marian PSD DA
125. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
126. Giurescu Dinu ALDE DA
127. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
128. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
129. Grama Horia PSD DA
130. Grecea Maria ND DA
131. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
132. Grosaru Mircea Minoritati DA
133. Gudu Vasile PDL DA
134. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
135. Guran Virgil PNL DA
136. Gurzău Adrian PDL DA
137. Gust Băloșin Florentin PSD DA
138. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
139. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
140. Hellvig Eduard Raul PNL DA
141. Holban Titi PNL DA
142. Hrebenciuc Viorel PSD DA
143. Hulea Ioan ND DA
144. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
145. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
146. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
147. Iancu Iulian PSD DA
148. Iane Daniel PNL DA
149. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
150. Ibram Iusein Minoritati DA
151. Ignat Miron Minoritati DA
152. Intotero Natalia-Elena PSD DA
153. Ionescu Aurelian ALDE DA
154. Ionescu George PDL DA
155. Iordache Florin PSD DA
156. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
157. Iriza Scarlat PSD DA
158. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
159. Itu Cornel PSD DA
160. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
161. Kelemen Hunor UDMR DA
162. Kerekes Károly UDMR DA
163. Khraibani Camelia PSD DA
164. Korodi Attila UDMR DA
165. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
166. Lubanovici Mircea PDL DA
167. Man Mircea PDL DA
168. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
169. Marcoci Vlad PSD DA
170. Marcu Nicu PNL DA
171. Marcu Viorica PNL DA
172. Marian Ion Cristinel ND DA
173. Marin Gheorghe PSD DA
174. Markó Attila-Gabor UDMR DA
175. Martin Eduard-Stelian PSD DA
176. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
177. Máté András-Levente UDMR DA
178. Mazilu Constantin PSD DA
179. Melinte Ion ND DA
180. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
181. Mihai Aurelian ND DA
182. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
184. Mincă Liliana ND DA
185. Mircovici Niculae Minoritati DA
186. Mîrza Gavril PSD DA
187. Mocanu Vasile PSD DA
188. Mocioalcă Ion PSD DA
189. Mocioi Niculina ND DA
190. Moisii Constantin ND DA
191. Moldovan Ioan ALDE DA
192. Moldovan Iosif UDMR DA
193. Molnar Zsolt UDMR DA
194. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Munteanu Ioan PSD DA
197. Murgu Neagu ND DA
198. Nassar Rodica PSD DA
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Nechita Aurel PSD DA
201. Negruț Clement PDL DA
202. Negruț Cornelia ALDE DA
203. Nichita Cristina PSD DA
204. Nicoară Romeo Florin PNL -
205. Nicolae Alexandri PNL DA
206. Nicolae Florian PSD DA
207. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
208. Niculae Aurel PNL DA
209. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
210. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
211. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
212. Nistor Marioara ND DA
213. Niță Emil PSD DA
214. Nosa Iuliu PSD DA
215. Oajdea Daniel Vasile ND DA
216. Ochi Ion PSD DA
217. Oltean Ioan PDL DA
218. Oros Nechita-Adrian PNL DA
219. Palașcă Viorel PNL DA
220. Palăr Ionel PNL DA
221. Pambuccian Varujan Minoritati DA
222. Pardău Dumitru PNL DA
223. Paul Maria-Andreea PDL DA
224. Păun Nicolae Minoritati DA
225. Pârgaru Ion PNL DA
226. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
227. Peia Ninel PSD DA
228. Petrea Dorin Silviu PSD DA
229. Petric Octavian PSD DA
230. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
231. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
232. Pop Georgian PSD DA
233. Popa Octavian-Marius PNL DA
234. Popa Radu Mihai ND DA
235. Popeangă Vasile PSD DA
236. Popescu Florin Aurelian PDL DA
237. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
238. Potor Călin PNL DA
239. Preda Cezar-Florin PDL DA
240. Pușcaș Iacob ND DA
241. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
242. Răducanu Ion PSD DA
243. Rădulescu Constantin PSD DA
244. Rădulescu Romeo PDL DA
245. Rățoi Neculai PSD DA
246. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
247. Reuer Elena-Ramona PNL DA
248. Rizea Cristian PSD DA
249. Roman Cristian-Constantin PDL DA
250. Roman Gheorghe PSD DA
251. Roman Ioan Sorin PSD DA
252. Roman Petre PNL DA
253. Roșca Lucreția PSD DA
254. Roșca Mircea PNL DA
255. Rotaru Răzvan ND DA
256. Rușanu Dan Radu PNL DA
257. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
258. Săpunaru Nini PNL DA
259. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
260. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
261. Scutaru Adrian George PNL DA
262. Secară Florin Mihail PDL DA
263. Sefer Cristian-George ND DA
264. Seres Dénes UDMR DA
265. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
266. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
267. Smarandache Miron Alexandru ND DA
268. Solomon Adrian PSD DA
269. Stan Ioan PSD DA
270. Stan Ion PSD DA
271. Stanciu Anghel PSD DA
272. Stanciu Zisu PSD DA
273. Stativă Irinel Ioan PSD DA
274. Stănescu Alexandru PSD DA
275. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
276. Stoica Mihaela PDL DA
277. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
278. Stragea Sorin Constantin PSD DA
279. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
280. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
281. Surdu Raluca PNL DA
282. Szabó Ödön UDMR DA
283. Șimon Gheorghe PSD DA
284. Șoptică Costel PNL DA
285. Șova Lucian PSD DA
286. Ștefan Viorel PSD DA
287. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
288. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
289. Tabugan Ion PSD DA
290. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
291. Tămâian Ioan PNL DA
292. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
293. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
294. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
295. Teju Sorin PNL DA
296. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
297. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
298. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
299. Tiuch Cătălin PSD DA
300. Tîlvăr Angel PSD DA
301. Toader Mircea-Nicu PDL DA
302. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
303. Tomac Eugen PDL DA
304. Traicu Rodin PSD DA
305. Tudorache Daniel PSD DA
306. Tudorie Violeta PSD DA
307. Tudose Mihai PSD DA
308. Turcan Raluca PDL DA
309. Tușa Adriana Diana PNL DA
310. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
311. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
312. Udrea Elena Gabriela PDL DA
313. Udriște Gheorghe PDL DA
314. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
315. Uricec Eugen Constantin PSD DA
316. Ursărescu Dorinel PNL DA
317. Vainer Aurel Minoritati DA
318. Varga Vasile PNL DA
319. Vasilică Radu Costin PSD DA
320. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
321. Vladu Iulian PDL DA
322. Vlădoiu Aurel PSD DA
323. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
324. Vulpescu Ioan PSD DA
325. Weber Mihai PSD DA
326. Zaharcu Neviser PSD DA
327. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
328. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
329. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 21:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro