Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.02.2013 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 19 februarie 2013, ora 13:05

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 414/2011 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.46/2011 pentru modificarea și completarea art.17 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.44/2008 privind desfășurarea activităților economice de către persoanele fizice autorizate, întreprinderile individuale și întreprinderile familiale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:327 125 83 42 35 15 14 13
- voturi pentru (DA):309 124 82 42 20 14 14 13
- voturi împotrivă (NU):14 - 1 - 13 - - -
- abțineri:2 - - - 1 1 - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Boghicevici Claudia PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bot Octavian PNL DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cernea Remus-Florinel PSD DA
46. Chebac Eugen ND DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar ND DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Ciuhodaru Tudor ND NU
59. Ciurariu Florin PNL DA
60. Cocei Erland PNL DA
61. Codîrlă Liviu ND DA
62. Coman Gheorghe ND -
63. Comșa Cornel-George ND NU
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
65. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Cupă Ion PDL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND NU
78. Dascălu Constantin PDL DA
79. Deaconu Mihai ND NU
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
82. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
83. Dima Toader PSD DA
84. Diniță Ion ALDE DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Doboș Anton PNL DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrinescu Traian PNL DA
90. Dolha Mircea PNL DA
91. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
93. Dragomir Gheorghe PNL DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul PNL DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu ND DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel PDL DA
118. Gerea Andrei Dominic PNL DA
119. Gheorghe Florin PDL DA
120. Gheorghe Tinel PDL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Giurescu Dinu ALDE DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria ND NU
130. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
131. Grosaru Mircea Minoritati DA
132. Gudu Vasile PDL DA
133. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
134. Guran Virgil PNL DA
135. Gurzău Adrian PDL DA
136. Gust Băloșin Florentin PSD DA
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
138. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
139. Hellvig Eduard Raul PNL DA
140. Holban Titi PNL DA
141. Horga Vasile PNL DA
142. Hrebenciuc Viorel PSD DA
143. Hulea Ioan ND DA
144. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
145. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
146. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
147. Iancu Iulian PSD DA
148. Iane Daniel PNL DA
149. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
150. Ibram Iusein Minoritati DA
151. Ignat Miron Minoritati DA
152. Intotero Natalia-Elena PSD DA
153. Ionescu Aurelian ALDE DA
154. Ionescu George PDL DA
155. Iordache Florin PSD DA
156. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
157. Iriza Scarlat PSD DA
158. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
159. Itu Cornel PSD DA
160. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
161. Kelemen Hunor UDMR Abținere
162. Kerekes Károly UDMR DA
163. Khraibani Camelia PSD DA
164. Korodi Attila UDMR DA
165. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
166. Lubanovici Mircea PDL DA
167. Man Mircea PDL DA
168. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
169. Marcoci Vlad PSD -
170. Marcu Nicu PNL DA
171. Marcu Viorica PNL DA
172. Marian Ion Cristinel ND DA
173. Marin Gheorghe PSD DA
174. Markó Attila-Gabor UDMR DA
175. Martin Eduard-Stelian PSD DA
176. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
177. Máté András-Levente UDMR DA
178. Mazilu Constantin PSD DA
179. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
180. Mihai Aurelian ND NU
181. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
182. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
183. Mincă Liliana ND NU
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mîrza Gavril PSD DA
186. Mocanu Vasile PSD DA
187. Mocioalcă Ion PSD DA
188. Mocioi Niculina ND DA
189. Moisii Constantin ND DA
190. Moldovan Ioan ALDE DA
191. Moldovan Iosif UDMR DA
192. Molnar Zsolt UDMR DA
193. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
194. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
195. Munteanu Ioan PSD DA
196. Murgu Neagu ND DA
197. Nassar Rodica PSD DA
198. Neacșu Marian PSD DA
199. Nechita Aurel PSD DA
200. Necula Cosmin PSD DA
201. Negruț Clement PDL DA
202. Negruț Cornelia ALDE DA
203. Nichita Cristina PSD DA
204. Nicoară Romeo Florin PNL DA
205. Nicolae Alexandri PNL DA
206. Nicolae Florian PSD DA
207. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
208. Niculae Aurel PNL DA
209. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
210. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
211. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
212. Nistor Marioara ND DA
213. Niță Emil PSD DA
214. Nosa Iuliu PSD DA
215. Oajdea Daniel Vasile ND NU
216. Ochi Ion PSD DA
217. Oltean Ioan PDL DA
218. Oros Nechita-Adrian PNL DA
219. Palașcă Viorel PNL DA
220. Palăr Ionel PNL DA
221. Pambuccian Varujan Minoritati DA
222. Pardău Dumitru PNL DA
223. Paul Maria-Andreea PDL DA
224. Păun Nicolae Minoritati DA
225. Pârgaru Ion PNL DA
226. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
227. Peia Ninel PSD DA
228. Petrea Dorin Silviu PSD DA
229. Petric Octavian PSD DA
230. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
231. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
232. Popa Octavian-Marius PNL DA
233. Popa Radu Mihai ND NU
234. Popeangă Vasile PSD DA
235. Popescu Florin Aurelian PDL DA
236. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
237. Potor Călin PNL DA
238. Preda Cezar-Florin PDL DA
239. Pușcaș Iacob ND NU
240. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
241. Răducanu Ion PSD DA
242. Rădulescu Constantin PSD DA
243. Rădulescu Romeo PDL DA
244. Rățoi Neculai PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Rizea Cristian PSD DA
248. Roman Cristian-Constantin PDL DA
249. Roman Gheorghe PSD DA
250. Roman Ioan Sorin PSD DA
251. Roman Petre PNL DA
252. Roșca Lucreția PSD DA
253. Roșca Mircea PNL DA
254. Rotaru Răzvan ND NU
255. Rușanu Dan Radu PNL DA
256. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
257. Săpunaru Nini PNL DA
258. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
259. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
260. Scutaru Adrian George PNL DA
261. Secară Florin Mihail PDL DA
262. Sefer Cristian-George ND DA
263. Seres Dénes UDMR DA
264. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
265. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
266. Smarandache Miron Alexandru ND DA
267. Solomon Adrian PSD DA
268. Stan Ioan PSD DA
269. Stan Ion PSD DA
270. Stanciu Anghel PSD DA
271. Stanciu Zisu PSD DA
272. Stativă Irinel Ioan PSD DA
273. Stănescu Alexandru PSD DA
274. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
275. Stoica Mihaela PDL DA
276. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
277. Stragea Sorin Constantin PSD DA
278. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
279. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
280. Surdu Raluca PNL DA
281. Szabó Ödön UDMR DA
282. Șimon Gheorghe PSD DA
283. Șoptică Costel PNL DA
284. Șova Lucian PSD DA
285. Ștefan Viorel PSD DA
286. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
287. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
288. Tabugan Ion PSD DA
289. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
290. Tămâian Ioan PNL DA
291. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
292. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
293. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
294. Teju Sorin PNL NU
295. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
296. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
297. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
298. Tiuch Cătălin PSD DA
299. Tîlvăr Angel PSD DA
300. Toader Mircea-Nicu PDL DA
301. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
302. Tomac Eugen PDL DA
303. Traicu Rodin PSD DA
304. Tudorache Daniel PSD DA
305. Tudorie Violeta PSD DA
306. Tudose Mihai PSD DA
307. Turcan Raluca PDL DA
308. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
309. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
310. Udrea Elena Gabriela PDL DA
311. Udriște Gheorghe PDL DA
312. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
313. Uricec Eugen Constantin PSD DA
314. Ursărescu Dorinel PNL DA
315. Vainer Aurel Minoritati DA
316. Varga Vasile PNL DA
317. Vasilică Radu Costin PSD DA
318. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
319. Vladu Iulian PDL DA
320. Vlădoiu Aurel PSD DA
321. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
322. Vulpescu Ioan PSD DA
323. Weber Mihai PSD DA
324. Zaharcu Neviser PSD DA
325. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
326. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
327. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 9:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro