Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.02.2013 > 13:06 Versiunea pentru printare
Marți, 19 februarie 2013, ora 13:06

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 462/2012 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.45/2012 pentru completarea art.1 al Ordonanței de urgență a Guvernului nr.88/2001 privind înființarea Oficiului Participațiilor Statului și Privatizării în Industrie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:329 125 84 42 36 16 13 13
- voturi pentru (DA):255 125 84 3 4 14 12 13
- voturi împotrivă (NU):69 - - 39 28 1 1 -
- abțineri:5 - - - 4 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL NU
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL NU
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blănariu Valentin ND NU
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL NU
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
31. Boghicevici Claudia PDL NU
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND Abținere
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest ND NU
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Canacheu Costică PDL NU
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cernea Remus-Florinel PSD DA
48. Chebac Eugen ND DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Cioată Cezar ND NU
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND NU
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciuhodaru Tudor ND NU
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND Abținere
64. Coman Gheorghe ND NU
65. Comșa Cornel-George ND NU
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Cupă Ion PDL NU
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND NU
80. Dascălu Constantin PDL NU
81. Deaconu Mihai ND NU
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Viorel Marian PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
104. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
105. Emacu Gheorghe PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu ND DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel PDL NU
119. Gerea Andrei Dominic PNL DA
120. Gheorghe Florin PDL NU
121. Gheorghe Tinel PDL NU
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
124. Ghiveciu Marian PSD DA
125. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
126. Giurescu Dinu ALDE DA
127. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
128. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
129. Grama Horia PSD DA
130. Grecea Maria ND NU
131. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
132. Grosaru Mircea Minoritati DA
133. Gudu Vasile PDL NU
134. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
135. Guran Virgil PNL DA
136. Gurzău Adrian PDL DA
137. Gust Băloșin Florentin PSD DA
138. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
139. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
140. Hellvig Eduard Raul PNL DA
141. Holban Titi PNL DA
142. Horga Vasile PNL DA
143. Hrebenciuc Viorel PSD DA
144. Hulea Ioan ND NU
145. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
146. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
147. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
148. Iancu Iulian PSD DA
149. Iane Daniel PNL DA
150. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
151. Ibram Iusein Minoritati DA
152. Ignat Miron Minoritati DA
153. Intotero Natalia-Elena PSD DA
154. Ionescu Aurelian ALDE DA
155. Ionescu George PDL NU
156. Iordache Florin PSD DA
157. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
158. Iriza Scarlat PSD DA
159. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
160. Itu Cornel PSD DA
161. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
162. Kelemen Hunor UDMR DA
163. Kerekes Károly UDMR DA
164. Khraibani Camelia PSD DA
165. Korodi Attila UDMR Abținere
166. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
167. Lubanovici Mircea PDL NU
168. Man Mircea PDL NU
169. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
170. Marcoci Vlad PSD DA
171. Marcu Nicu PNL DA
172. Marcu Viorica PNL DA
173. Marian Ion Cristinel ND NU
174. Marin Gheorghe PSD DA
175. Markó Attila-Gabor UDMR DA
176. Martin Eduard-Stelian PSD DA
177. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
178. Máté András-Levente UDMR DA
179. Mazilu Constantin PSD DA
180. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
181. Mihai Aurelian ND NU
182. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
184. Mincă Liliana ND NU
185. Mircovici Niculae Minoritati DA
186. Mîrza Gavril PSD DA
187. Mocanu Vasile PSD DA
188. Mocioalcă Ion PSD DA
189. Mocioi Niculina ND NU
190. Moisii Constantin ND NU
191. Moldovan Ioan ALDE DA
192. Moldovan Iosif UDMR DA
193. Molnar Zsolt UDMR DA
194. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Munteanu Ioan PSD DA
197. Murgu Neagu ND NU
198. Nassar Rodica PSD DA
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Nechita Aurel PSD DA
201. Necula Cosmin PSD DA
202. Negruț Clement PDL NU
203. Negruț Cornelia ALDE DA
204. Nichita Cristina PSD DA
205. Nicoară Romeo Florin PNL DA
206. Nicolae Alexandri PNL DA
207. Nicolae Florian PSD DA
208. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
209. Niculae Aurel PNL DA
210. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
211. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
212. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
213. Nistor Marioara ND NU
214. Niță Emil PSD DA
215. Nosa Iuliu PSD DA
216. Oajdea Daniel Vasile ND NU
217. Ochi Ion PSD DA
218. Oltean Ioan PDL NU
219. Oros Nechita-Adrian PNL DA
220. Palașcă Viorel PNL DA
221. Palăr Ionel PNL DA
222. Pambuccian Varujan Minoritati DA
223. Pardău Dumitru PNL DA
224. Paul Maria-Andreea PDL NU
225. Păun Nicolae Minoritati DA
226. Pârgaru Ion PNL DA
227. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
228. Peia Ninel PSD DA
229. Petrea Dorin Silviu PSD DA
230. Petric Octavian PSD DA
231. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
232. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
233. Pop Georgian PSD DA
234. Popa Octavian-Marius PNL DA
235. Popa Radu Mihai ND NU
236. Popeangă Vasile PSD DA
237. Popescu Florin Aurelian PDL DA
238. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
239. Potor Călin PNL DA
240. Preda Cezar-Florin PDL NU
241. Pușcaș Iacob ND NU
242. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
243. Răducanu Ion PSD DA
244. Rădulescu Constantin PSD DA
245. Rădulescu Romeo PDL NU
246. Rățoi Neculai PSD DA
247. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
248. Reuer Elena-Ramona PNL DA
249. Rizea Cristian PSD DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL NU
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Ioan Sorin PSD DA
253. Roman Petre PNL DA
254. Roșca Lucreția PSD DA
255. Roșca Mircea PNL DA
256. Rotaru Răzvan ND NU
257. Rușanu Dan Radu PNL DA
258. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
259. Săpunaru Nini PNL DA
260. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
261. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
262. Scutaru Adrian George PNL DA
263. Secară Florin Mihail PDL NU
264. Sefer Cristian-George ND NU
265. Seres Dénes UDMR DA
266. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
267. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
268. Smarandache Miron Alexandru ND DA
269. Solomon Adrian PSD DA
270. Stan Ioan PSD DA
271. Stan Ion PSD DA
272. Stanciu Anghel PSD DA
273. Stanciu Zisu PSD DA
274. Stativă Irinel Ioan PSD DA
275. Stănescu Alexandru PSD DA
276. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
277. Stoica Mihaela PDL NU
278. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
279. Stragea Sorin Constantin PSD DA
280. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
281. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
282. Surdu Raluca PNL DA
283. Szabó Ödön UDMR DA
284. Șimon Gheorghe PSD DA
285. Șoptică Costel PNL DA
286. Șova Lucian PSD DA
287. Ștefan Viorel PSD DA
288. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
289. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
290. Tabugan Ion PSD DA
291. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
292. Tămâian Ioan PNL DA
293. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
294. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
295. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
296. Teju Sorin PNL DA
297. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
298. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
299. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
300. Tiuch Cătălin PSD DA
301. Tîlvăr Angel PSD DA
302. Toader Mircea-Nicu PDL NU
303. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
304. Tomac Eugen PDL NU
305. Traicu Rodin PSD DA
306. Tudorache Daniel PSD DA
307. Tudorie Violeta PSD DA
308. Tudose Mihai PSD DA
309. Turcan Raluca PDL NU
310. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
311. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
312. Udrea Elena Gabriela PDL NU
313. Udriște Gheorghe PDL NU
314. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
315. Uricec Eugen Constantin PSD DA
316. Ursărescu Dorinel PNL DA
317. Vainer Aurel Minoritati NU
318. Varga Vasile PNL DA
319. Vasilică Radu Costin PSD DA
320. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
321. Vladu Iulian PDL NU
322. Vlădoiu Aurel PSD DA
323. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
324. Vulpescu Ioan PSD DA
325. Weber Mihai PSD DA
326. Zaharcu Neviser PSD DA
327. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
328. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
329. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 14:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro