Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.02.2013 > 13:12 Versiunea pentru printare
Marți, 19 februarie 2013, ora 13:12

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 470/2012 pentru modificarea art.3 din Legea nr.133/2010 pentru aprobarea Contractului de finanțare dintre România și Banca Europeană de Investiții aferent Proiectului de modernizare a metroului din București - etapa a IV-a, Magistrala 5 Drumul Taberei - Pantelimon, tronsonul Drumul Taberei-Universitate, semnat la București la 12 noiembrie 2009
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:328 127 81 42 37 15 13 13
- voturi pentru (DA):323 127 80 41 34 15 13 13
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 1 - - -
- abțineri:2 - - - 2 - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Boghicevici Claudia PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Canacheu Costică PDL DA
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cernea Remus-Florinel PSD DA
47. Chebac Eugen ND DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar ND DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND DA
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND DA
63. Coman Gheorghe ND DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
65. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL -
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Cupă Ion PDL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND DA
78. Dascălu Constantin PDL DA
79. Deaconu Mihai ND DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
82. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
83. Dima Toader PSD DA
84. Diniță Ion ALDE DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Doboș Anton PNL DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrinescu Traian PNL DA
90. Dolha Mircea PNL DA
91. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
93. Dragomir Gheorghe PNL DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul PNL DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
108. Firczak Gheorghe Minoritati DA
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu ND DA
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Geantă Florian Daniel PDL DA
117. Gerea Andrei Dominic PNL DA
118. Gheorghe Florin PDL DA
119. Gheorghe Tinel PDL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Giurescu Dinu ALDE DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria ND DA
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Grosaru Mircea Minoritati DA
131. Gudu Vasile PDL DA
132. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
133. Guran Virgil PNL DA
134. Gurzău Adrian PDL DA
135. Gust Băloșin Florentin PSD DA
136. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
137. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
138. Hellvig Eduard Raul PNL DA
139. Holban Titi PNL DA
140. Hulea Ioan ND DA
141. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
142. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
143. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL DA
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ibram Iusein Minoritati DA
148. Ignat Miron Minoritati DA
149. Intotero Natalia-Elena PSD DA
150. Ionescu Aurelian ALDE DA
151. Ionescu George PDL DA
152. Iordache Florin PSD DA
153. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
154. Iriza Scarlat PSD DA
155. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
156. Itu Cornel PSD DA
157. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
158. Kelemen Hunor UDMR DA
159. Kerekes Károly UDMR DA
160. Khraibani Camelia PSD DA
161. Korodi Attila UDMR DA
162. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
163. Lubanovici Mircea PDL DA
164. Man Mircea PDL DA
165. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
166. Marcoci Vlad PSD DA
167. Marcu Nicu PNL DA
168. Marcu Viorica PNL DA
169. Marian Ion Cristinel ND DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR DA
172. Martin Eduard-Stelian PSD DA
173. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
174. Máté András-Levente UDMR DA
175. Mazilu Constantin PSD DA
176. Melinte Ion ND DA
177. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
178. Mihai Aurelian ND DA
179. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
180. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
181. Mincă Liliana ND DA
182. Mircovici Niculae Minoritati DA
183. Mîrza Gavril PSD DA
184. Mocanu Vasile PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina ND DA
187. Moisii Constantin ND DA
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Moldovan Iosif UDMR DA
190. Molnar Zsolt UDMR DA
191. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
192. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Murgu Neagu ND DA
195. Nassar Rodica PSD DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Nechita Aurel PSD DA
198. Necula Cosmin PSD DA
199. Negruț Clement PDL NU
200. Negruț Cornelia ALDE DA
201. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
202. Nichita Cristina PSD DA
203. Nicolae Alexandri PNL DA
204. Nicolae Florian PSD DA
205. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
206. Nicolicea Eugen PSD DA
207. Niculae Aurel PNL DA
208. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
209. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
210. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
211. Nistor Marioara ND DA
212. Niță Emil PSD DA
213. Nosa Iuliu PSD DA
214. Oajdea Daniel Vasile ND DA
215. Ochi Ion PSD DA
216. Oltean Ioan PDL DA
217. Oros Nechita-Adrian PNL DA
218. Palașcă Viorel PNL DA
219. Palăr Ionel PNL DA
220. Pambuccian Varujan Minoritati DA
221. Pardău Dumitru PNL DA
222. Paul Maria-Andreea PDL DA
223. Pârgaru Ion PNL DA
224. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
225. Peia Ninel PSD DA
226. Petrea Dorin Silviu PSD DA
227. Petric Octavian PSD DA
228. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
229. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
230. Pop Georgian PSD DA
231. Popa Octavian-Marius PNL DA
232. Popa Radu Mihai ND DA
233. Popeangă Vasile PSD DA
234. Popescu Florin Aurelian PDL DA
235. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
236. Potor Călin PNL DA
237. Preda Cezar-Florin PDL DA
238. Pușcaș Iacob ND DA
239. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
240. Răducanu Ion PSD DA
241. Rădulescu Constantin PSD DA
242. Rădulescu Romeo PDL DA
243. Rățoi Neculai PSD DA
244. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
245. Reuer Elena-Ramona PNL DA
246. Rizea Cristian PSD DA
247. Roman Cristian-Constantin PDL DA
248. Roman Gheorghe PSD DA
249. Roman Ioan Sorin PSD DA
250. Roman Petre PNL DA
251. Roșca Lucreția PSD DA
252. Roșca Mircea PNL DA
253. Rotaru Răzvan ND DA
254. Rușanu Dan Radu PNL DA
255. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
256. Săpunaru Nini PNL DA
257. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
258. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
259. Scutaru Adrian George PNL DA
260. Secară Florin Mihail PDL DA
261. Sefer Cristian-George ND DA
262. Seres Dénes UDMR DA
263. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
264. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
265. Smarandache Miron Alexandru ND DA
266. Solomon Adrian PSD DA
267. Stan Ioan PSD DA
268. Stan Ion PSD DA
269. Stanciu Anghel PSD DA
270. Stanciu Zisu PSD DA
271. Stativă Irinel Ioan PSD DA
272. Stănescu Alexandru PSD DA
273. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
274. Stoica Mihaela PDL DA
275. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
276. Stragea Sorin Constantin PSD DA
277. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
278. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
279. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
280. Surdu Raluca PNL DA
281. Szabó Ödön UDMR DA
282. Șimon Gheorghe PSD DA
283. Șoptică Costel PNL DA
284. Șova Lucian PSD DA
285. Ștefan Viorel PSD DA
286. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
287. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
288. Tabugan Ion PSD DA
289. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
290. Tararache Mihai ND Abținere
291. Tămâian Ioan PNL DA
292. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
293. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
294. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
295. Teju Sorin PNL DA
296. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
297. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
298. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
299. Tiuch Cătălin PSD DA
300. Tîlvăr Angel PSD DA
301. Toader Mircea-Nicu PDL DA
302. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
303. Tomac Eugen PDL DA
304. Traicu Rodin PSD DA
305. Tudorache Daniel PSD DA
306. Tudorie Violeta PSD DA
307. Tudose Mihai PSD DA
308. Turcan Raluca PDL DA
309. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
310. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
311. Udrea Elena Gabriela PDL DA
312. Udriște Gheorghe PDL DA
313. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
314. Uricec Eugen Constantin PSD DA
315. Ursărescu Dorinel PNL DA
316. Vainer Aurel Minoritati DA
317. Varga Vasile PNL DA
318. Vasilică Radu Costin PSD DA
319. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
320. Vladu Iulian PDL DA
321. Vlădoiu Aurel PSD DA
322. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
323. Vulpescu Ioan PSD DA
324. Weber Mihai PSD DA
325. Zaharcu Neviser PSD DA
326. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
327. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
328. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 20:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro