Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.02.2013 > 13:47 Versiunea pentru printare
Marți, 26 februarie 2013, ora 13:47

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 22/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.5/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.144/2007 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:287 133 51 35 32 14 12 10
- voturi pentru (DA):219 125 43 35 2 - 6 8
- voturi împotrivă (NU):50 6 4 - 25 14 - 1
- abțineri:13 2 3 - 3 - 4 1
- nu au votat:5 - 1 - 2 - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PDL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PDL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
25. Boghicevici Claudia PDL DA
26. Bónis István UDMR NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burlacu Ștefan ND DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest ND NU
34. Calotă Florică Ică PNL DA
35. Canacheu Costică PDL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Chebac Eugen ND DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel PNL DA
43. Cioată Cezar ND NU
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana ND NU
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu ND -
51. Coman Gheorghe ND NU
52. Comșa Cornel-George ND NU
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
61. Culețu Dănuț PDL DA
62. Cupă Ion PDL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru ND NU
65. Deaconu Mihai ND NU
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
68. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
69. Dima Toader PSD DA
70. Diniță Ion ALDE DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dolha Mircea PNL DA
76. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Maria ND NU
81. Dragomir Viorel Marian PSD Abținere
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
89. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
90. Dușa Mircea PSD DA
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR NU
94. Fejér László-Ődőn UDMR NU
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
96. Firczak Gheorghe Minoritati -
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Fonta Nuțu ND Abținere
100. Frăticiu Gheorghe PSD NU
101. Galan Constantin PNL DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Geantă Florian Daniel PDL DA
104. Gerea Andrei Dominic PNL DA
105. Gheorghe Florin PDL DA
106. Gheorghe Tinel PDL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grapini Maria ALDE DA
113. Grecea Maria ND NU
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Grosaru Mircea Minoritati Abținere
116. Gudu Vasile PDL DA
117. Guran Virgil PNL DA
118. Gurzău Adrian PDL DA
119. Gust Băloșin Florentin PSD DA
120. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
121. Hellvig Eduard Raul PNL DA
122. Holban Titi PNL DA
123. Horga Vasile PNL NU
124. Hrebenciuc Viorel PSD DA
125. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
126. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati Abținere
131. Ignat Miron Minoritati -
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu George PDL DA
134. Iordache Florin PSD DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kerekes Károly UDMR NU
140. Kereskényi Gábor UDMR NU
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Korodi Attila UDMR NU
143. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
144. Manda Iulian Claudiu PSD DA
145. Marcoci Vlad PSD DA
146. Marcu Nicu PNL DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marin Gheorghe PSD DA
149. Markó Attila-Gabor UDMR NU
150. Martin Eduard-Stelian PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
152. Máté András-Levente UDMR NU
153. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
154. Mazilu Constantin PSD DA
155. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
156. Melinte Ion ND NU
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Mihai Aurelian ND NU
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Militaru Lucian PDL DA
162. Mincă Liliana ND NU
163. Mitrea Manuela PSD DA
164. Mitrea Miron Tudor PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Vasile PSD DA
167. Mocioi Niculina ND NU
168. Moldovan Ioan ALDE DA
169. Moldovan Iosif UDMR NU
170. Molnar Zsolt UDMR NU
171. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Movilă Petru PDL DA
174. Munteanu Ioan PSD DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Nazare Alexandru PDL DA
177. Neacșu Marian PSD DA
178. Nechita Aurel PSD DA
179. Nica Dan PSD DA
180. Nichita Cristina PSD NU
181. Nicolae Alexandri PNL Abținere
182. Nicolae Florian PSD DA
183. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
184. Nistor Laurențiu PSD DA
185. Nistor Marioara ND NU
186. Niță Constantin PSD DA
187. Niță Emil PSD DA
188. Nosa Iuliu PSD DA
189. Ochi Ion PSD DA
190. Oros Nechita-Adrian PNL DA
191. Palașcă Viorel PNL DA
192. Pardău Dumitru PNL DA
193. Paul Maria-Andreea PDL DA
194. Păun Nicolae Minoritati DA
195. Pârgaru Ion PNL NU
196. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
197. Peia Ninel PSD DA
198. Petrea Dorin Silviu PSD DA
199. Petrescu Petre PSD DA
200. Petric Octavian PSD DA
201. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
202. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
203. Pop Georgian PSD DA
204. Popeangă Vasile PSD DA
205. Popescu Dan-Cristian PDL DA
206. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
207. Popescu Florin Aurelian PDL DA
208. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
209. Pușcaș Iacob ND NU
210. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
211. Răducanu Ion PSD DA
212. Rădulescu Constantin PSD DA
213. Rădulescu Romeo PDL DA
214. Rățoi Neculai PSD DA
215. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
216. Rizea Cristian PSD DA
217. Roman Cristian-Constantin PDL DA
218. Roman Ioan Sorin PSD DA
219. Roman Petre PNL DA
220. Roman Victor PSD DA
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Roșca Mircea PNL DA
223. Rotaru Răzvan ND NU
224. Sava Andrei-Valentin PSD DA
225. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
226. Scarlat George PNL DA
227. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
228. Secară Florin Mihail PDL DA
229. Sefer Cristian-George ND NU
230. Seres Dénes UDMR NU
231. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
232. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
233. Smarandache Miron Alexandru ND NU
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Stan Ioan PSD DA
236. Stan Ion PSD DA
237. Stanciu Anghel PSD NU
238. Stanciu Zisu PSD DA
239. Stancu Ionel Minoritati DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
243. Stragea Sorin Constantin PSD DA
244. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
245. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
246. Surdu Raluca PNL DA
247. Szabó Ödön UDMR NU
248. Șcheau Ion ND -
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șova Lucian PSD DA
251. Ștefan Viorel PSD DA
252. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
253. Tabugan Ion PSD DA
254. Taloș Gheorghe-Mirel PNL -
255. Tararache Mihai ND NU
256. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
257. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
258. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
259. Teju Sorin PNL Abținere
260. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
261. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
262. Tiuch Cătălin PSD DA
263. Tîlvăr Angel PSD DA
264. Toader Mircea-Nicu PDL DA
265. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
266. Traicu Rodin PSD DA
267. Tudorache Daniel PSD DA
268. Tudorie Violeta PSD DA
269. Tudose Mihai PSD DA
270. Turcan Raluca PDL DA
271. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
272. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
273. Udriște Gheorghe PDL DA
274. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
275. Uricec Eugen Constantin PSD DA
276. Vainer Aurel Minoritati DA
277. Vasilică Radu Costin PSD NU
278. Vladu Iulian PDL DA
279. Vlase Petru Gabriel PSD DA
280. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
281. Vulpescu Ioan PSD DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zaharcu Neviser PSD DA
284. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
285. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
286. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
287. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 13:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro