Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 14:46 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 14:46

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 122/2012 pentru modificarea Ordonanței de urgență nr.111 din 8/2010 privind concediul și indemnizația lunară pentru creșterea copiilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:305 119 74 41 30 17 13 11
- voturi pentru (DA):232 118 73 - 3 15 13 10
- voturi împotrivă (NU):64 - - 38 25 1 - -
- abțineri:6 1 - 2 1 1 - 1
- nu au votat:3 - 1 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Anton Marin PNL -
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PDL NU
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Becali George PNL DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
22. Blănariu Valentin ND NU
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
27. Boghicevici Claudia PDL NU
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Canacheu Costică PDL -
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel PSD DA
41. Chebac Eugen ND Abținere
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel PNL DA
47. Cioată Cezar ND NU
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND NU
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu ND NU
57. Coman Gheorghe ND NU
58. Comșa Cornel-George ND NU
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Culețu Dănuț PDL NU
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dascălu Constantin PDL NU
70. Deaconu Mihai ND NU
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
73. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Diniță Ion ALDE DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fejér László-Ődőn UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
98. Fenechiu Relu PNL DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Fonta Nuțu ND DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin PNL DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic PNL DA
108. Gheorghe Florin PDL NU
109. Gheorghe Tinel PDL Abținere
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Giurescu Dinu ALDE DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria ND NU
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PDL NU
120. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
121. Guran Virgil PNL DA
122. Gust Băloșin Florentin PSD DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Holban Titi PNL DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
128. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL DA
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PDL NU
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat PSD DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Kerekes Károly UDMR NU
145. Kereskényi Gábor UDMR DA
146. Korodi Attila UDMR DA
147. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lubanovici Mircea PDL NU
150. Lupu Mihai PNL DA
151. Man Mircea PDL NU
152. Manda Iulian Claudiu PSD DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
154. Manolache Marius PSD DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Nicu PNL DA
157. Marcu Viorica PNL DA
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR DA
160. Marocico Ion Minoritati DA
161. Martin Eduard-Stelian PSD DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
163. Máté András-Levente UDMR DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion ND NU
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihai Aurelian ND NU
169. Mihăilă Ioan PDL NU
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Militaru Lucian PDL NU
173. Mincă Liliana ND NU
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mitrea Manuela PSD DA
176. Mitrea Miron Tudor PSD DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocanu Vasile PSD DA
180. Mocioalcă Ion PSD DA
181. Mocioi Niculina ND NU
182. Moldovan Ioan ALDE DA
183. Moldovan Iosif UDMR DA
184. Molnar Zsolt UDMR DA
185. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
186. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
187. Movilă Petru PDL NU
188. Munteanu Ioan PSD DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Nazare Alexandru PDL NU
191. Neacșu Marian PSD DA
192. Nechita Aurel PSD DA
193. Negruț Cornelia ALDE DA
194. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
195. Nicoară Romeo Florin PNL DA
196. Nicolae Florian PSD DA
197. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
198. Nicolicea Eugen PSD DA
199. Niculae Aurel PNL DA
200. Niculescu Dumitru ND NU
201. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
202. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
203. Nistor Marioara ND -
204. Niță Emil PSD DA
205. Nosa Iuliu PSD DA
206. Oajdea Daniel Vasile ND NU
207. Ochi Ion PSD DA
208. Oltean Ioan PDL NU
209. Orban Ludovic PNL DA
210. Oros Nechita-Adrian PNL DA
211. Palașcă Viorel PNL DA
212. Palăr Ionel PNL DA
213. Paleologu Theodor PDL NU
214. Pambuccian Varujan Minoritati DA
215. Paul Maria-Andreea PDL NU
216. Păun Nicolae Minoritati DA
217. Pârgaru Ion PNL DA
218. Petrache Adrian-Alin PSD DA
219. Petrea Dorin Silviu PSD DA
220. Petrescu Petre PSD DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
223. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
224. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
225. Pop Georgian PSD DA
226. Popa Octavian-Marius PNL DA
227. Popeangă Vasile PSD DA
228. Popescu Dan-Cristian PDL NU
229. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
230. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
231. Potor Călin PNL DA
232. Preda Cezar-Florin PDL NU
233. Pușcaș Iacob ND NU
234. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Constantin PSD DA
237. Rădulescu Romeo PDL NU
238. Rățoi Neculai PSD DA
239. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
240. Reuer Elena-Ramona PNL DA
241. Rizea Cristian PSD DA
242. Roman Cristian-Constantin PDL NU
243. Roman Gheorghe PSD DA
244. Roman Victor PSD DA
245. Roșca Mircea PNL DA
246. Rotaru Răzvan ND NU
247. Sava Andrei-Valentin PSD DA
248. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
249. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
250. Scarlat George PNL DA
251. Scutaru Adrian George PNL DA
252. Secară Florin Mihail PDL NU
253. Sefer Cristian-George ND NU
254. Seres Dénes UDMR DA
255. Simedru Dan Coriolan PNL DA
256. Smarandache Miron Alexandru ND NU
257. Solomon Adrian PSD DA
258. Stan Ioan PSD DA
259. Stanciu Zisu PSD DA
260. Stancu Ionel Minoritati DA
261. Stănescu Alexandru PSD DA
262. Stoica Mihaela PDL NU
263. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
264. Stragea Sorin Constantin PSD DA
265. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
266. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
267. Surdu Raluca PNL DA
268. Szabó Ödön UDMR DA
269. Șoptică Costel PNL DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Tabugan Ion PSD DA
272. Tămâian Ioan PNL DA
273. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
274. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
275. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
276. Teju Sorin PNL DA
277. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
278. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
279. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
280. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
281. Tomac Eugen PDL NU
282. Traicu Rodin PSD DA
283. Tudorache Daniel PSD DA
284. Tudorie Violeta PSD DA
285. Tudose Mihai PSD DA
286. Tușa Adriana Diana PNL DA
287. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
288. Udrea Elena Gabriela PDL NU
289. Udriște Gheorghe PDL NU
290. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
291. Uricec Eugen Constantin PSD DA
292. Ursărescu Dorinel PNL DA
293. Varga Vasile PNL DA
294. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
295. Vladu Iulian PDL NU
296. Vlase Petru Gabriel PSD DA
297. Vlădoiu Aurel PSD DA
298. Vreme Valerian PDL NU
299. Vulpescu Ioan PSD DA
300. Weber Mihai PSD DA
301. Zaharcu Neviser PSD DA
302. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
303. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
304. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
305. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 5:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro