Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:06 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:06

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 21/2013 pentru ratificarea Protocolului de încetare a Convenției Consulare dintre Republica Socialistă România și Republica Austria din 24 septembrie 1970, semnat la București la 13 septembrie 2012
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:302 119 78 32 33 15 13 12
- voturi pentru (DA):299 119 78 31 32 14 13 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucur Constantin-Alin ND DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest ND DA
39. Canacheu Costică PDL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
44. Cernea Remus-Florinel PSD DA
45. Chebac Eugen ND DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel PNL DA
51. Cioată Cezar ND DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND DA
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND DA
63. Coman Gheorghe ND DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Culețu Dănuț PDL DA
72. Cupă Ion PDL DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
78. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Mircea PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
98. Dușa Mircea PSD DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fonta Nuțu ND DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin PNL DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic PNL DA
113. Gheorghe Florin PDL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
117. Giurescu Dinu ALDE DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grecea Maria ND DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Grosaru Mircea Minoritati DA
124. Gudu Vasile PDL DA
125. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
126. Guran Virgil PNL DA
127. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
128. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
129. Holban Titi PNL DA
130. Horga Vasile PNL DA
131. Hrebenciuc Viorel PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Iliuță Vasile PDL DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PDL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
145. Kelemen Hunor UDMR Abținere
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Korodi Attila UDMR DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
151. Lubanovici Mircea PDL DA
152. Lupu Mihai PNL DA
153. Man Mircea PDL DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Manolescu Oana Minoritati DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu PNL DA
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR DA
160. Marocico Ion Minoritati DA
161. Martin Eduard-Stelian PSD DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
163. Máté András-Levente UDMR DA
164. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
165. Mazilu Constantin PSD DA
166. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
167. Melinte Ion ND DA
168. Mihai Aurelian ND DA
169. Mihăilă Ioan PDL DA
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Militaru Lucian PDL DA
173. Mincă Liliana ND DA
174. Mircovici Niculae Minoritati DA
175. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
176. Mîrza Gavril PSD DA
177. Mocanu Adrian PSD DA
178. Mocanu Vasile PSD DA
179. Mocioalcă Ion PSD DA
180. Mocioi Niculina ND DA
181. Moisii Constantin ND DA
182. Moldovan Ioan ALDE DA
183. Moldovan Iosif UDMR DA
184. Molnar Zsolt UDMR DA
185. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
186. Movilă Petru PDL DA
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Nazare Alexandru PDL DA
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Nechita Aurel PSD DA
191. Negruț Clement PDL DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nichita Cristina PSD DA
194. Nicoară Romeo Florin PNL DA
195. Nicolae Florian PSD DA
196. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
197. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
198. Nicolicea Eugen PSD DA
199. Niculae Aurel PNL DA
200. Niculescu Dumitru ND DA
201. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
202. Nistor Laurențiu PSD DA
203. Nistor Marioara ND DA
204. Niță Emil PSD DA
205. Nosa Iuliu PSD DA
206. Oajdea Daniel Vasile ND DA
207. Ochi Ion PSD DA
208. Orban Ludovic PNL DA
209. Palașcă Viorel PNL DA
210. Păun Nicolae Minoritati DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petrea Dorin Silviu PSD DA
213. Petrescu Petre PSD DA
214. Petric Octavian PSD DA
215. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
216. Plumb Rovana PSD DA
217. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
218. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
219. Pop Georgian PSD DA
220. Popa Octavian-Marius PNL DA
221. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
222. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
223. Potor Călin PNL DA
224. Preda Cezar-Florin PDL DA
225. Pușcaș Iacob ND DA
226. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Constantin PSD DA
229. Rățoi Neculai PSD DA
230. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
231. Reuer Elena-Ramona PNL DA
232. Rizea Cristian PSD DA
233. Roman Cristian-Constantin PDL DA
234. Roman Ioan Sorin PSD DA
235. Roman Victor PSD DA
236. Roșca Lucreția PSD DA
237. Roșca Mircea PNL DA
238. Rotaru Răzvan ND -
239. Rușanu Dan Radu PNL DA
240. Sava Andrei-Valentin PSD DA
241. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
242. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
243. Scarlat George PNL DA
244. Scutaru Adrian George PNL DA
245. Secară Florin Mihail PDL DA
246. Sefer Cristian-George ND DA
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Simedru Dan Coriolan PNL DA
249. Smarandache Miron Alexandru ND DA
250. Solomon Adrian PSD DA
251. Stan Ioan PSD DA
252. Stan Ion PSD DA
253. Stanciu Anghel PSD DA
254. Stativă Irinel Ioan PSD DA
255. Stănescu Alexandru PSD DA
256. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
257. Stoica Mihaela PDL DA
258. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
259. Stragea Sorin Constantin PSD DA
260. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
263. Szabó Ödön UDMR DA
264. Șcheau Ion ND DA
265. Șimon Gheorghe PSD DA
266. Șoptică Costel PNL DA
267. Șova Lucian PSD DA
268. Ștefan Viorel PSD DA
269. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
270. Tabugan Ion PSD DA
271. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
272. Tararache Mihai ND DA
273. Tămâian Ioan PNL DA
274. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
275. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
276. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
277. Teju Sorin PNL DA
278. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
279. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
280. Tiuch Cătălin PSD DA
281. Tîlvăr Angel PSD DA
282. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
283. Traicu Rodin PSD DA
284. Tudorache Daniel PSD DA
285. Tudose Mihai PSD DA
286. Tușa Adriana Diana PNL DA
287. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
288. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
289. Uricec Eugen Constantin PSD DA
290. Ursărescu Dorinel PNL DA
291. Vainer Aurel Minoritati DA
292. Vladu Iulian PDL DA
293. Vlase Petru Gabriel PSD DA
294. Vlădoiu Aurel PSD DA
295. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zaharcu Neviser PSD DA
299. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
300. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
301. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
302. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 1:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro