Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:09 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 11/2013 pentru aderarea Înaltei Curți de Casație și Justiție la Asociația Internațională a Înaltelor Jurisdicții Administrative, pentru aderarea Administrației Naționale a Penitenciarelor și Corecționale - EuroPris, pentru aderarea Oficiului Național al Registrului Comerțului la Registrul European al Comerțului, pentru aprobarea plății unor contribuții ale Ministerului Justiției, ale Înaltei Curți de Casație și Justiție, ale Oficiului Național al Registrului Comerțului și ale Administrației Naționale a Penitenciarelor la organismele internaționale, perecum și pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.41/1994 privind autorizarea plății cotizațiilor la organizațiile internaționale interguvernamentale la care România este parte
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:309 122 77 34 34 14 15 13
- voturi pentru (DA):304 122 77 31 32 14 15 13
- voturi împotrivă (NU):4 - - 2 2 - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL Abținere
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin ND DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel PSD DA
48. Chebac Eugen ND DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel PNL DA
54. Cioată Cezar ND DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND DA
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND DA
66. Coman Gheorghe ND DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion PDL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
81. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrinescu Traian PNL DA
87. Dolha Mircea PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Dolineaschi Andrei PSD DA
90. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
96. Dumbrăvanu Paul PNL DA
97. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
98. Dumitru Georgică ALDE DA
99. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
100. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
101. Dușa Mircea PSD DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Fonta Nuțu ND DA
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Gerea Andrei Dominic PNL DA
116. Gheorghe Florin PDL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiveciu Marian PSD DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
120. Giurescu Dinu ALDE DA
121. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
123. Grama Horia PSD DA
124. Grecea Maria ND DA
125. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
126. Grosaru Mircea Minoritati DA
127. Gudu Vasile PDL DA
128. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
129. Guran Virgil PNL DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
132. Holban Titi PNL DA
133. Horga Vasile PNL DA
134. Hrebenciuc Viorel PSD DA
135. Iane Daniel PNL DA
136. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ignat Miron Minoritati DA
139. Iliuță Vasile PDL DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Ionescu George PDL DA
143. Iordache Florin PSD DA
144. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
145. Iriza Scarlat PSD DA
146. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
147. Itu Cornel PSD DA
148. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
149. Kelemen Hunor UDMR DA
150. Kerekes Károly UDMR DA
151. Kereskényi Gábor UDMR DA
152. Khraibani Camelia PSD DA
153. Korodi Attila UDMR DA
154. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
155. Lubanovici Mircea PDL DA
156. Lupu Mihai PNL DA
157. Man Mircea PDL DA
158. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
159. Manolescu Oana Minoritati DA
160. Marcoci Vlad PSD DA
161. Marcu Nicu PNL DA
162. Marcu Viorica PNL DA
163. Marin Gheorghe PSD DA
164. Markó Attila-Gabor UDMR DA
165. Marocico Ion Minoritati DA
166. Martin Eduard-Stelian PSD DA
167. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
168. Máté András-Levente UDMR DA
169. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
170. Mazilu Constantin PSD DA
171. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
172. Melinte Ion ND DA
173. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
174. Mihai Aurelian ND DA
175. Mihăilă Ioan PDL DA
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Militaru Lucian PDL DA
179. Mincă Liliana ND DA
180. Mircovici Niculae Minoritati DA
181. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocanu Vasile PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina ND DA
187. Moisii Constantin ND DA
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Moldovan Iosif UDMR DA
190. Molnar Zsolt UDMR DA
191. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
192. Movilă Petru PDL DA
193. Muntean Mircia PDL DA
194. Munteanu Ioan PSD DA
195. Nassar Rodica PSD DA
196. Nazare Alexandru PDL DA
197. Neacșu Marian PSD DA
198. Nechita Aurel PSD DA
199. Necula Cosmin PSD DA
200. Negruț Clement PDL DA
201. Negruț Cornelia ALDE DA
202. Nichita Cristina PSD DA
203. Nicoară Romeo Florin PNL DA
204. Nicolae Florian PSD DA
205. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
206. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
207. Nicolicea Eugen PSD DA
208. Niculae Aurel PNL DA
209. Niculescu Dumitru ND DA
210. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
211. Nistor Laurențiu PSD DA
212. Nistor Marioara ND DA
213. Niță Emil PSD DA
214. Nosa Iuliu PSD DA
215. Oajdea Daniel Vasile ND DA
216. Ochi Ion PSD DA
217. Orban Ludovic PNL DA
218. Palașcă Viorel PNL DA
219. Păun Nicolae Minoritati DA
220. Peia Ninel PSD DA
221. Petrea Dorin Silviu PSD DA
222. Petrescu Petre PSD DA
223. Petric Octavian PSD DA
224. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
225. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
226. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
227. Pop Georgian PSD DA
228. Popa Octavian-Marius PNL DA
229. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
230. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
231. Potor Călin PNL DA
232. Preda Cezar-Florin PDL DA
233. Pușcaș Iacob ND DA
234. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Constantin PSD DA
237. Rățoi Neculai PSD DA
238. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
239. Reuer Elena-Ramona PNL DA
240. Rizea Cristian PSD DA
241. Roman Cristian-Constantin PDL DA
242. Roman Ioan Sorin PSD DA
243. Roman Victor PSD DA
244. Roșca Lucreția PSD DA
245. Roșca Mircea PNL DA
246. Rotaru Răzvan ND DA
247. Sava Andrei-Valentin PSD DA
248. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
249. Săpunaru Nini PNL DA
250. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
251. Scarlat George PNL DA
252. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
253. Secară Florin Mihail PDL DA
254. Sefer Cristian-George ND NU
255. Seres Dénes UDMR DA
256. Simedru Dan Coriolan PNL DA
257. Smarandache Miron Alexandru ND DA
258. Solomon Adrian PSD DA
259. Stan Ioan PSD DA
260. Stan Ion PSD DA
261. Stanciu Anghel PSD DA
262. Stativă Irinel Ioan PSD DA
263. Stănescu Alexandru PSD DA
264. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
265. Stoica Mihaela PDL DA
266. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
267. Stragea Sorin Constantin PSD DA
268. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
269. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
270. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
271. Szabó Ödön UDMR DA
272. Șimon Gheorghe PSD DA
273. Șoptică Costel PNL DA
274. Șova Lucian PSD DA
275. Ștefan Viorel PSD DA
276. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
277. Tabugan Ion PSD DA
278. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
279. Tararache Mihai ND DA
280. Tămâian Ioan PNL DA
281. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
282. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
283. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
284. Teju Sorin PNL DA
285. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
286. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
287. Tiuch Cătălin PSD DA
288. Tîlvăr Angel PSD DA
289. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
290. Traicu Rodin PSD DA
291. Tudorache Daniel PSD DA
292. Tudose Mihai PSD DA
293. Tușa Adriana Diana PNL DA
294. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
295. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
296. Uricec Eugen Constantin PSD DA
297. Ursărescu Dorinel PNL DA
298. Vainer Aurel Minoritati DA
299. Vladu Iulian PDL DA
300. Vlase Petru Gabriel PSD DA
301. Vlădoiu Aurel PSD DA
302. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
303. Vulpescu Ioan PSD DA
304. Weber Mihai PSD DA
305. Zaharcu Neviser PSD DA
306. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
307. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
308. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
309. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 21:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro