Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:10 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:10

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 565/2011 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.61/2011 pentru reglementarea unor măsuri privind finanțarea regiilor autonome aeroportuare cu specific deosebit, de interes local
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:298 119 76 32 33 14 13 11
- voturi pentru (DA):295 119 76 29 33 14 13 11
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin ND DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel PSD DA
48. Chebac Eugen ND DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel PNL DA
54. Cioată Cezar ND DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciuhodaru Tudor ND DA
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND DA
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Culețu Dănuț PDL DA
71. Cupă Ion PDL DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dascălu Constantin PDL DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Mircea PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Fonta Nuțu ND DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin PNL DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic PNL DA
110. Gheorghe Florin PDL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria ND DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Grosaru Mircea Minoritati DA
120. Gudu Vasile PDL DA
121. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PNL DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Hrebenciuc Viorel PSD DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Iliuță Vasile PDL DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PDL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Iriza Scarlat PSD DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Korodi Attila UDMR DA
147. Laza-Matiuța Liviu PDL -
148. Lubanovici Mircea PDL DA
149. Lupu Mihai PNL DA
150. Man Mircea PDL DA
151. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
152. Manolescu Oana Minoritati DA
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Nicu PNL DA
155. Marcu Viorica PNL DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Markó Attila-Gabor UDMR DA
158. Marocico Ion Minoritati DA
159. Martin Eduard-Stelian PSD DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
163. Mazilu Constantin PSD DA
164. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
165. Melinte Ion ND DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Mihai Aurelian ND DA
168. Mihăilă Ioan PDL DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Mincă Liliana ND DA
172. Mircovici Niculae Minoritati DA
173. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
174. Mîrza Gavril PSD DA
175. Mocanu Adrian PSD DA
176. Mocanu Vasile PSD DA
177. Mocioalcă Ion PSD DA
178. Mocioi Niculina ND DA
179. Moisii Constantin ND DA
180. Moldovan Ioan ALDE DA
181. Moldovan Iosif UDMR DA
182. Molnar Zsolt UDMR DA
183. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
184. Movilă Petru PDL DA
185. Muntean Mircia PDL DA
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Nazare Alexandru PDL DA
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Necula Cosmin PSD DA
191. Negruț Clement PDL DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nichita Cristina PSD DA
194. Nicoară Romeo Florin PNL DA
195. Nicolae Florian PSD DA
196. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
197. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
198. Nicolicea Eugen PSD DA
199. Niculae Aurel PNL DA
200. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
201. Nistor Marioara ND DA
202. Niță Emil PSD DA
203. Nosa Iuliu PSD DA
204. Oajdea Daniel Vasile ND DA
205. Ochi Ion PSD DA
206. Orban Ludovic PNL DA
207. Palașcă Viorel PNL DA
208. Păun Nicolae Minoritati DA
209. Peia Ninel PSD DA
210. Petrea Dorin Silviu PSD DA
211. Petrescu Petre PSD DA
212. Petric Octavian PSD DA
213. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
214. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
216. Pop Georgian PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL DA
218. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
219. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
220. Potor Călin PNL DA
221. Preda Cezar-Florin PDL DA
222. Pușcaș Iacob ND DA
223. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
224. Răducanu Ion PSD DA
225. Rădulescu Constantin PSD DA
226. Rățoi Neculai PSD DA
227. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
228. Reuer Elena-Ramona PNL DA
229. Rizea Cristian PSD DA
230. Roman Cristian-Constantin PDL DA
231. Roman Ioan Sorin PSD DA
232. Roman Victor PSD DA
233. Roșca Lucreția PSD DA
234. Roșca Mircea PNL DA
235. Rotaru Răzvan ND DA
236. Sava Andrei-Valentin PSD DA
237. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
238. Săpunaru Nini PNL DA
239. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
240. Scarlat George PNL DA
241. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
242. Secară Florin Mihail PDL DA
243. Sefer Cristian-George ND DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Simedru Dan Coriolan PNL DA
246. Smarandache Miron Alexandru ND DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stan Ioan PSD DA
249. Stan Ion PSD DA
250. Stanciu Anghel PSD DA
251. Stativă Irinel Ioan PSD DA
252. Stănescu Alexandru PSD DA
253. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
254. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
255. Stragea Sorin Constantin PSD DA
256. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
257. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
258. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
259. Szabó Ödön UDMR DA
260. Șcheau Ion ND DA
261. Șimon Gheorghe PSD DA
262. Șoptică Costel PNL DA
263. Șova Lucian PSD DA
264. Ștefan Viorel PSD DA
265. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
266. Tabugan Ion PSD DA
267. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
268. Tararache Mihai ND DA
269. Tămâian Ioan PNL DA
270. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
271. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
272. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
273. Teju Sorin PNL DA
274. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
275. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
276. Tiuch Cătălin PSD DA
277. Tîlvăr Angel PSD DA
278. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
279. Traicu Rodin PSD DA
280. Tudorache Daniel PSD DA
281. Tudose Mihai PSD DA
282. Tușa Adriana Diana PNL DA
283. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
284. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
285. Uricec Eugen Constantin PSD DA
286. Ursărescu Dorinel PNL DA
287. Vladu Iulian PDL DA
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vlădoiu Aurel PSD DA
290. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
291. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
292. Vulpescu Ioan PSD DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Zaharcu Neviser PSD DA
295. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
296. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
297. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
298. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 februarie 2020, 21:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro