Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:11 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:11

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 18/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.54/2012 privind preluarea de către Autoritatea pentru Valorificarea Activelor Statului a creanțelor asupra Societății Comerciale AVERSA S.A. București, administrate de Agenția Națională de Administrare Fiscală prin organul fiscal competent
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:306 121 78 33 35 13 14 12
- voturi pentru (DA):271 121 77 4 32 12 14 11
- voturi împotrivă (NU):29 - - 27 1 - - 1
- abțineri:5 - - 2 2 1 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL Abținere
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL NU
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Bleotu Vasile PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL NU
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
33. Bónis István UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucur Constantin-Alin ND DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest ND DA
43. Canacheu Costică PDL NU
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Cernea Remus-Florinel PSD DA
49. Chebac Eugen ND DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Chițoiu Daniel PNL DA
55. Cioată Cezar ND DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND DA
67. Coman Gheorghe ND DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Culețu Dănuț PDL NU
74. Cupă Ion PDL NU
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL Abținere
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
81. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Mircea PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Dolineaschi Andrei PSD DA
89. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
95. Dumbrăvanu Paul PNL DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
99. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
100. Dușa Mircea PSD DA
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enache Marian PSD DA
103. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
104. Eparu Ion PSD DA
105. Erdei Dolóczki István UDMR DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Damian ALDE DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Fonta Nuțu ND DA
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Galan Constantin PNL DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Gerea Andrei Dominic PNL DA
116. Gheorghe Florin PDL NU
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiveciu Marian PSD DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
120. Giurescu Dinu ALDE DA
121. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
123. Grama Horia PSD DA
124. Grecea Maria ND Abținere
125. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
126. Grosaru Mircea Minoritati DA
127. Gudu Vasile PDL NU
128. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
129. Guran Virgil PNL DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
132. Holban Titi PNL DA
133. Horga Vasile PNL DA
134. Hrebenciuc Viorel PSD DA
135. Iane Daniel PNL DA
136. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Iliuță Vasile PDL NU
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ionescu Aurelian ALDE DA
141. Ionescu George PDL NU
142. Iordache Florin PSD DA
143. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
144. Iriza Scarlat PSD DA
145. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
146. Itu Cornel PSD DA
147. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
148. Kelemen Hunor UDMR Abținere
149. Kerekes Károly UDMR DA
150. Kereskényi Gábor UDMR DA
151. Khraibani Camelia PSD DA
152. Korodi Attila UDMR DA
153. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
154. Lubanovici Mircea PDL DA
155. Lupu Mihai PNL DA
156. Man Mircea PDL NU
157. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
158. Manolescu Oana Minoritati DA
159. Marcoci Vlad PSD DA
160. Marcu Nicu PNL DA
161. Marcu Viorica PNL DA
162. Marin Gheorghe PSD DA
163. Markó Attila-Gabor UDMR DA
164. Marocico Ion Minoritati DA
165. Martin Eduard-Stelian PSD DA
166. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
167. Máté András-Levente UDMR DA
168. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
169. Mazilu Constantin PSD DA
170. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
171. Melinte Ion ND DA
172. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
173. Mihai Aurelian ND DA
174. Mihăilă Ioan PDL DA
175. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
177. Militaru Lucian PDL NU
178. Mincă Liliana ND DA
179. Mircovici Niculae Minoritati DA
180. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
181. Mîrza Gavril PSD DA
182. Mocanu Adrian PSD DA
183. Mocanu Vasile PSD DA
184. Mocioalcă Ion PSD DA
185. Mocioi Niculina ND DA
186. Moisii Constantin ND DA
187. Moldovan Ioan ALDE DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
190. Movilă Petru PDL NU
191. Munteanu Ioan PSD DA
192. Nassar Rodica PSD DA
193. Nazare Alexandru PDL DA
194. Neacșu Marian PSD DA
195. Nechita Aurel PSD DA
196. Necula Cosmin PSD DA
197. Negruț Clement PDL NU
198. Negruț Cornelia ALDE DA
199. Nichita Cristina PSD DA
200. Nicoară Romeo Florin PNL DA
201. Nicolae Florian PSD DA
202. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
203. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
204. Nicolicea Eugen PSD DA
205. Niculae Aurel PNL DA
206. Niculescu Dumitru ND DA
207. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
208. Nistor Laurențiu PSD DA
209. Nistor Marioara ND DA
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND DA
213. Ochi Ion PSD DA
214. Orban Ludovic PNL DA
215. Palașcă Viorel PNL DA
216. Păun Nicolae Minoritati DA
217. Peia Ninel PSD DA
218. Petrea Dorin Silviu PSD DA
219. Petrescu Petre PSD DA
220. Petric Octavian PSD DA
221. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
222. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Pop Georgian PSD DA
225. Popa Octavian-Marius PNL DA
226. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
227. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
228. Potor Călin PNL -
229. Preda Cezar-Florin PDL NU
230. Pușcaș Iacob ND DA
231. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
232. Răducanu Ion PSD DA
233. Rădulescu Constantin PSD DA
234. Rățoi Neculai PSD DA
235. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
236. Reuer Elena-Ramona PNL DA
237. Rizea Cristian PSD DA
238. Roman Cristian-Constantin PDL NU
239. Roman Ioan Sorin PSD DA
240. Roman Victor PSD DA
241. Roșca Lucreția PSD DA
242. Roșca Mircea PNL DA
243. Rotaru Răzvan ND DA
244. Sava Andrei-Valentin PSD DA
245. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
246. Săpunaru Nini PNL DA
247. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
248. Scarlat George PNL DA
249. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
250. Secară Florin Mihail PDL NU
251. Sefer Cristian-George ND DA
252. Seres Dénes UDMR DA
253. Simedru Dan Coriolan PNL DA
254. Smarandache Miron Alexandru ND DA
255. Solomon Adrian PSD DA
256. Stan Ioan PSD DA
257. Stan Ion PSD DA
258. Stanciu Anghel PSD DA
259. Stativă Irinel Ioan PSD DA
260. Stănescu Alexandru PSD DA
261. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
262. Stoica Mihaela PDL NU
263. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
264. Stragea Sorin Constantin PSD DA
265. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
266. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
267. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
268. Szabó Ödön UDMR DA
269. Șcheau Ion ND DA
270. Șimon Gheorghe PSD DA
271. Șoptică Costel PNL DA
272. Șova Lucian PSD DA
273. Ștefan Viorel PSD DA
274. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
275. Tabugan Ion PSD DA
276. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
277. Tararache Mihai ND Abținere
278. Tămâian Ioan PNL DA
279. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
280. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
281. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
282. Teju Sorin PNL DA
283. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
284. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
285. Tiuch Cătălin PSD DA
286. Tîlvăr Angel PSD DA
287. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
288. Traicu Rodin PSD DA
289. Tudorache Daniel PSD DA
290. Tudose Mihai PSD DA
291. Tușa Adriana Diana PNL DA
292. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
293. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
294. Uricec Eugen Constantin PSD DA
295. Ursărescu Dorinel PNL DA
296. Vainer Aurel Minoritati DA
297. Vladu Iulian PDL NU
298. Vlase Petru Gabriel PSD DA
299. Vlădoiu Aurel PSD DA
300. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
301. Vulpescu Ioan PSD DA
302. Weber Mihai PSD DA
303. Zaharcu Neviser PSD DA
304. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
305. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
306. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 februarie 2020, 2:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro