Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:12 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:12

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 461/2012 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.36/2012 privind unele măsuri de reorganizare și pentru modificarea Legii nr.202/1998 privind organizarea Monitorului Oficial al României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:311 121 79 34 35 15 15 12
- voturi pentru (DA):228 119 78 - 2 2 15 12
- voturi împotrivă (NU):79 1 - 33 33 12 - -
- abțineri:2 1 - - - 1 - -
- nu au votat:2 - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL -
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL NU
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL NU
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
28. Blănariu Valentin ND NU
29. Bleotu Vasile PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL NU
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
33. Bónis István UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucur Constantin-Alin ND NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND NU
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest ND NU
43. Canacheu Costică PDL NU
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Cernea Remus-Florinel PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel PNL DA
54. Cioată Cezar ND NU
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND NU
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND NU
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND NU
66. Coman Gheorghe ND NU
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Culețu Dănuț PDL NU
73. Cupă Ion PDL NU
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dalca Ștefan-Petru ND NU
76. Dascălu Constantin PDL NU
77. Deaconu Mihai ND NU
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
80. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria ND NU
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
98. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR DA
105. Fejér László-Ődőn UDMR NU
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Damian ALDE DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Fonta Nuțu ND DA
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Galan Constantin PNL DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Gerea Andrei Dominic PNL DA
116. Gheorghe Florin PDL NU
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiveciu Marian PSD DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
120. Giurescu Dinu ALDE DA
121. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
123. Grama Horia PSD DA
124. Grecea Maria ND NU
125. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
126. Grosaru Mircea Minoritati DA
127. Gudu Vasile PDL NU
128. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
129. Guran Virgil PNL DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
132. Holban Titi PNL DA
133. Horga Vasile PNL DA
134. Hrebenciuc Viorel PSD DA
135. Iane Daniel PNL DA
136. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ignat Miron Minoritati DA
139. Iliuță Vasile PDL NU
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Ionescu George PDL NU
143. Iordache Florin PSD DA
144. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
145. Iriza Scarlat PSD DA
146. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
147. Itu Cornel PSD DA
148. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
149. Kelemen Hunor UDMR Abținere
150. Kerekes Károly UDMR NU
151. Kereskényi Gábor UDMR NU
152. Khraibani Camelia PSD DA
153. Korodi Attila UDMR NU
154. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
155. Lubanovici Mircea PDL NU
156. Lupu Mihai PNL DA
157. Man Mircea PDL NU
158. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
159. Manolescu Oana Minoritati DA
160. Marcoci Vlad PSD DA
161. Marcu Nicu PNL DA
162. Marcu Viorica PNL DA
163. Marin Gheorghe PSD DA
164. Markó Attila-Gabor UDMR NU
165. Marocico Ion Minoritati DA
166. Martin Eduard-Stelian PSD DA
167. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
168. Máté András-Levente UDMR NU
169. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
170. Mazilu Constantin PSD DA
171. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
172. Melinte Ion ND NU
173. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
174. Mihai Aurelian ND NU
175. Mihăilă Ioan PDL NU
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Militaru Lucian PDL NU
179. Mincă Liliana ND NU
180. Mircovici Niculae Minoritati DA
181. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocanu Vasile PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina ND NU
187. Moisii Constantin ND NU
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Moldovan Iosif UDMR NU
190. Molnar Zsolt UDMR NU
191. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
192. Movilă Petru PDL NU
193. Muntean Mircia PDL NU
194. Munteanu Ioan PSD DA
195. Nassar Rodica PSD DA
196. Nazare Alexandru PDL NU
197. Neacșu Marian PSD DA
198. Nechita Aurel PSD DA
199. Necula Cosmin PSD DA
200. Negruț Clement PDL NU
201. Negruț Cornelia ALDE DA
202. Nichita Cristina PSD DA
203. Nicoară Romeo Florin PNL DA
204. Nicolae Florian PSD DA
205. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
206. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
207. Nicolicea Eugen PSD DA
208. Niculae Aurel PNL DA
209. Niculescu Dumitru ND NU
210. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
211. Nistor Laurențiu PSD DA
212. Nistor Marioara ND NU
213. Niță Emil PSD DA
214. Nosa Iuliu PSD DA
215. Oajdea Daniel Vasile ND NU
216. Ochi Ion PSD DA
217. Orban Ludovic PNL DA
218. Palașcă Viorel PNL DA
219. Păun Nicolae Minoritati DA
220. Peia Ninel PSD DA
221. Petrea Dorin Silviu PSD DA
222. Petrescu Petre PSD DA
223. Petric Octavian PSD DA
224. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
225. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
226. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
227. Pop Georgian PSD DA
228. Popa Octavian-Marius PNL DA
229. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
230. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
231. Potor Călin PNL DA
232. Preda Cezar-Florin PDL NU
233. Pușcaș Iacob ND NU
234. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
235. Răducanu Ion PSD NU
236. Rădulescu Constantin PSD DA
237. Rățoi Neculai PSD DA
238. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
239. Reuer Elena-Ramona PNL DA
240. Rizea Cristian PSD DA
241. Roman Cristian-Constantin PDL NU
242. Roman Ioan Sorin PSD DA
243. Roman Victor PSD DA
244. Roșca Lucreția PSD DA
245. Roșca Mircea PNL DA
246. Rotaru Răzvan ND NU
247. Sava Andrei-Valentin PSD DA
248. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
249. Săpunaru Nini PNL DA
250. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
251. Scarlat George PNL DA
252. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL -
253. Scutaru Adrian George PNL DA
254. Secară Florin Mihail PDL NU
255. Sefer Cristian-George ND NU
256. Seres Dénes UDMR NU
257. Simedru Dan Coriolan PNL DA
258. Smarandache Miron Alexandru ND NU
259. Solomon Adrian PSD DA
260. Stan Ioan PSD DA
261. Stan Ion PSD DA
262. Stanciu Anghel PSD DA
263. Stativă Irinel Ioan PSD DA
264. Stănescu Alexandru PSD DA
265. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
266. Stoica Mihaela PDL NU
267. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
268. Stragea Sorin Constantin PSD DA
269. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
270. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
271. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
272. Szabó Ödön UDMR NU
273. Șcheau Ion ND NU
274. Șimon Gheorghe PSD DA
275. Șoptică Costel PNL DA
276. Șova Lucian PSD DA
277. Ștefan Viorel PSD DA
278. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
279. Tabugan Ion PSD DA
280. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
281. Tararache Mihai ND NU
282. Tămâian Ioan PNL DA
283. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
284. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
285. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
286. Teju Sorin PNL DA
287. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
288. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
289. Tiuch Cătălin PSD DA
290. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
291. Traicu Rodin PSD DA
292. Tudorache Daniel PSD DA
293. Tudose Mihai PSD DA
294. Tușa Adriana Diana PNL DA
295. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
296. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
297. Uricec Eugen Constantin PSD DA
298. Ursărescu Dorinel PNL DA
299. Vainer Aurel Minoritati DA
300. Vladu Iulian PDL NU
301. Vlase Petru Gabriel PSD DA
302. Vlădoiu Aurel PSD DA
303. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
304. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
305. Vulpescu Ioan PSD DA
306. Weber Mihai PSD DA
307. Zaharcu Neviser PSD DA
308. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
309. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
310. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
311. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 17 ianuarie 2020, 23:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro