Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:15

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 65/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.74/2012 pentru modificarea alineatului (2) al art.2 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.99/2007 privind unele măsuri pentru sprijinirea persoanelor afectate de prăbușirea blocului situat în cartierul Dumbrava din Municipiul Zalău, ca urmare a deflagrației produse în data de 14 septembrie 2007
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:304 120 78 32 33 15 14 12
- voturi pentru (DA):301 120 77 32 33 14 13 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - 1 1 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin ND DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel PSD DA
47. Chebac Eugen ND DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel PNL DA
53. Cioată Cezar ND DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciuhodaru Tudor ND DA
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND DA
65. Coman Gheorghe ND DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Culețu Dănuț PDL DA
71. Cupă Ion PDL DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dascălu Constantin PDL DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria ND DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Fonta Nuțu ND DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin PNL DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic PNL DA
114. Gheorghe Florin PDL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Giurescu Dinu ALDE DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grecea Maria ND DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Mircea Minoritati DA
125. Gudu Vasile PDL DA
126. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
127. Guran Virgil PNL DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
130. Holban Titi PNL DA
131. Horga Vasile PNL DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PDL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
145. Kelemen Hunor UDMR Abținere
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Korodi Attila UDMR DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
151. Lubanovici Mircea PDL DA
152. Lupu Mihai PNL DA
153. Man Mircea PDL DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Manolescu Oana Minoritati DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu PNL DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Markó Attila-Gabor UDMR DA
161. Marocico Ion Minoritati Abținere
162. Martin Eduard-Stelian PSD DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Mazilu Constantin PSD DA
167. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
168. Melinte Ion ND DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Mihai Aurelian ND DA
171. Mihăilă Ioan PDL DA
172. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
173. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
174. Militaru Lucian PDL DA
175. Mincă Liliana ND DA
176. Mircovici Niculae Minoritati DA
177. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
178. Mîrza Gavril PSD DA
179. Mocanu Adrian PSD DA
180. Mocanu Vasile PSD DA
181. Mocioalcă Ion PSD DA
182. Mocioi Niculina ND DA
183. Moisii Constantin ND DA
184. Moldovan Ioan ALDE DA
185. Moldovan Iosif UDMR DA
186. Molnar Zsolt UDMR DA
187. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
188. Movilă Petru PDL DA
189. Muntean Mircia PDL DA
190. Munteanu Ioan PSD DA
191. Nassar Rodica PSD DA
192. Nazare Alexandru PDL DA
193. Neacșu Marian PSD DA
194. Nechita Aurel PSD DA
195. Necula Cosmin PSD DA
196. Negruț Clement PDL DA
197. Negruț Cornelia ALDE DA
198. Nichita Cristina PSD DA
199. Nicoară Romeo Florin PNL DA
200. Nicolae Florian PSD DA
201. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
202. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
203. Nicolicea Eugen PSD DA
204. Niculae Aurel PNL DA
205. Niculescu Dumitru ND DA
206. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
207. Nistor Laurențiu PSD DA
208. Nistor Marioara ND DA
209. Niță Emil PSD DA
210. Nosa Iuliu PSD DA
211. Oajdea Daniel Vasile ND DA
212. Ochi Ion PSD DA
213. Orban Ludovic PNL DA
214. Palașcă Viorel PNL DA
215. Păun Nicolae Minoritati DA
216. Peia Ninel PSD DA
217. Petrescu Petre PSD DA
218. Petric Octavian PSD DA
219. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
220. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
221. Pop Georgian PSD DA
222. Popa Octavian-Marius PNL DA
223. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
224. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
225. Potor Călin PNL DA
226. Preda Cezar-Florin PDL DA
227. Pușcaș Iacob ND DA
228. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
229. Răducanu Ion PSD DA
230. Rădulescu Constantin PSD DA
231. Rățoi Neculai PSD DA
232. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
233. Reuer Elena-Ramona PNL DA
234. Rizea Cristian PSD DA
235. Roman Cristian-Constantin PDL DA
236. Roman Ioan Sorin PSD DA
237. Roman Victor PSD DA
238. Roșca Lucreția PSD DA
239. Roșca Mircea PNL DA
240. Rotaru Răzvan ND DA
241. Sava Andrei-Valentin PSD DA
242. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
243. Săpunaru Nini PNL DA
244. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
245. Scarlat George PNL DA
246. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
247. Scutaru Adrian George PNL DA
248. Secară Florin Mihail PDL DA
249. Sefer Cristian-George ND DA
250. Seres Dénes UDMR DA
251. Simedru Dan Coriolan PNL -
252. Smarandache Miron Alexandru ND DA
253. Solomon Adrian PSD DA
254. Stan Ioan PSD DA
255. Stan Ion PSD DA
256. Stanciu Anghel PSD DA
257. Stativă Irinel Ioan PSD DA
258. Stănescu Alexandru PSD DA
259. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
260. Stoica Mihaela PDL DA
261. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
262. Stragea Sorin Constantin PSD DA
263. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
264. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
265. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
266. Szabó Ödön UDMR DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șova Lucian PSD DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
272. Tabugan Ion PSD DA
273. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
274. Tararache Mihai ND DA
275. Tămâian Ioan PNL DA
276. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
277. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
278. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
279. Teju Sorin PNL DA
280. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
281. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
282. Tiuch Cătălin PSD DA
283. Tîlvăr Angel PSD DA
284. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
285. Traicu Rodin PSD DA
286. Tudorache Daniel PSD DA
287. Tudose Mihai PSD DA
288. Tușa Adriana Diana PNL DA
289. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
290. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
291. Uricec Eugen Constantin PSD DA
292. Ursărescu Dorinel PNL DA
293. Vladu Iulian PDL DA
294. Vlase Petru Gabriel PSD DA
295. Vlădoiu Aurel PSD DA
296. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
297. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
298. Vulpescu Ioan PSD DA
299. Weber Mihai PSD DA
300. Zaharcu Neviser PSD DA
301. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
302. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
303. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
304. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 27 ianuarie 2020, 7:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro