Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:17 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:17

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 383/2012 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.11/2012 pentru modificarea art.II alin.(2) lit.a) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.26/2012 privind unele măsuri de reducere a cheltuielilor publice și întărirea disciplinei financiare și de modificare și completare a unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:304 122 76 32 31 16 15 12
- voturi pentru (DA):273 122 76 30 2 16 15 12
- voturi împotrivă (NU):27 - - 1 26 - - -
- abțineri:3 - - 1 2 - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL Abținere
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
27. Blănariu Valentin ND NU
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin ND NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND NU
39. Caloianu Mario-Ernest ND NU
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel PSD DA
46. Chebac Eugen ND NU
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel PNL DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND NU
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND NU
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND NU
63. Coman Gheorghe ND -
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL DA
71. Cupă Ion PDL DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dascălu Constantin PDL DA
74. Deaconu Mihai ND NU
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria ND NU
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
96. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Fonta Nuțu ND DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin PNL DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic PNL DA
114. Gheorghe Florin PDL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Giurescu Dinu ALDE DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grecea Maria ND NU
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Mircea Minoritati DA
125. Gudu Vasile PDL DA
126. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
127. Guran Virgil PNL DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
130. Holban Titi PNL DA
131. Hrebenciuc Viorel PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PDL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
145. Kelemen Hunor UDMR DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Korodi Attila UDMR DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
151. Lubanovici Mircea PDL DA
152. Lupu Mihai PNL DA
153. Man Mircea PDL DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Manolescu Oana Minoritati DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu PNL DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Markó Attila-Gabor UDMR DA
161. Marocico Ion Minoritati DA
162. Martin Eduard-Stelian PSD DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Mazilu Constantin PSD DA
167. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
168. Melinte Ion ND NU
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Mihai Aurelian ND NU
171. Mihăilă Ioan PDL DA
172. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
173. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
174. Militaru Lucian PDL DA
175. Mincă Liliana ND NU
176. Mircovici Niculae Minoritati DA
177. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
178. Mîrza Gavril PSD DA
179. Mocanu Adrian PSD DA
180. Mocanu Vasile PSD DA
181. Mocioalcă Ion PSD DA
182. Mocioi Niculina ND NU
183. Moldovan Ioan ALDE DA
184. Moldovan Iosif UDMR DA
185. Molnar Zsolt UDMR DA
186. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
187. Movilă Petru PDL DA
188. Muntean Mircia PDL DA
189. Munteanu Ioan PSD DA
190. Nassar Rodica PSD DA
191. Nazare Alexandru PDL DA
192. Neacșu Marian PSD DA
193. Nechita Aurel PSD DA
194. Necula Cosmin PSD DA
195. Negruț Clement PDL DA
196. Negruț Cornelia ALDE DA
197. Nichita Cristina PSD DA
198. Nicoară Romeo Florin PNL DA
199. Nicolae Florian PSD DA
200. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
201. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
202. Nicolicea Eugen PSD DA
203. Niculae Aurel PNL DA
204. Niculescu Dumitru ND NU
205. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
206. Nistor Laurențiu PSD DA
207. Nistor Marioara ND NU
208. Niță Emil PSD DA
209. Nosa Iuliu PSD DA
210. Oajdea Daniel Vasile ND NU
211. Ochi Ion PSD DA
212. Orban Ludovic PNL DA
213. Palașcă Viorel PNL DA
214. Păun Nicolae Minoritati DA
215. Peia Ninel PSD DA
216. Petrea Dorin Silviu PSD DA
217. Petrescu Petre PSD DA
218. Petric Octavian PSD DA
219. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
220. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
221. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
222. Pop Georgian PSD DA
223. Popa Octavian-Marius PNL DA
224. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
225. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
226. Potor Călin PNL DA
227. Preda Cezar-Florin PDL DA
228. Pușcaș Iacob ND NU
229. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
230. Răducanu Ion PSD DA
231. Rădulescu Constantin PSD DA
232. Rățoi Neculai PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
234. Reuer Elena-Ramona PNL DA
235. Rizea Cristian PSD DA
236. Roman Cristian-Constantin PDL DA
237. Roman Ioan Sorin PSD DA
238. Roman Victor PSD DA
239. Roșca Lucreția PSD DA
240. Roșca Mircea PNL DA
241. Rotaru Răzvan ND NU
242. Sava Andrei-Valentin PSD DA
243. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
244. Săpunaru Nini PNL DA
245. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
246. Scarlat George PNL DA
247. Scutaru Adrian George PNL DA
248. Secară Florin Mihail PDL DA
249. Sefer Cristian-George ND NU
250. Seres Dénes UDMR DA
251. Smarandache Miron Alexandru ND NU
252. Solomon Adrian PSD DA
253. Stan Ioan PSD DA
254. Stan Ion PSD DA
255. Stanciu Anghel PSD DA
256. Stativă Irinel Ioan PSD DA
257. Stănescu Alexandru PSD DA
258. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
259. Stoica Mihaela PDL DA
260. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
261. Stragea Sorin Constantin PSD DA
262. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
265. Szabó Ödön UDMR DA
266. Șimon Gheorghe PSD DA
267. Șoptică Costel PNL DA
268. Șova Lucian PSD DA
269. Ștefan Viorel PSD DA
270. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
271. Tabugan Ion PSD DA
272. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
273. Tararache Mihai ND Abținere
274. Tămâian Ioan PNL DA
275. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
276. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
277. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
278. Teju Sorin PNL DA
279. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
280. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
281. Tiuch Cătălin PSD DA
282. Tîlvăr Angel PSD DA
283. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
284. Traicu Rodin PSD DA
285. Tudorache Daniel PSD DA
286. Tudose Mihai PSD DA
287. Tușa Adriana Diana PNL DA
288. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
289. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
290. Uricec Eugen Constantin PSD DA
291. Ursărescu Dorinel PNL DA
292. Vainer Aurel Minoritati DA
293. Vladu Iulian PDL DA
294. Vlase Petru Gabriel PSD DA
295. Vlădoiu Aurel PSD DA
296. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
297. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
298. Vulpescu Ioan PSD DA
299. Weber Mihai PSD DA
300. Zaharcu Neviser PSD DA
301. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
302. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
303. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
304. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 19:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro