Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:18 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 148/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.566/2004 Legea cooperației agricole
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:299 117 78 32 30 16 15 11
- voturi pentru (DA):280 117 78 31 26 2 15 11
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 1 1 - -
- abțineri:15 - - - 3 12 - -
- nu au votat:2 - - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Bónis István UDMR Abținere
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin ND DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND DA
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel PNL DA
51. Cioată Cezar ND NU
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND DA
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND DA
63. Coman Gheorghe ND DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion PDL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Dascălu Constantin PDL DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria ND DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
102. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fonta Nuțu ND DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin PNL DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic PNL DA
113. Gheorghe Florin PDL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
117. Giurescu Dinu ALDE DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Mircea Minoritati DA
122. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
123. Guran Virgil PNL DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Holban Titi PNL DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Hrebenciuc Viorel PSD DA
129. Iane Daniel PNL DA
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PDL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Iriza Scarlat PSD DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
142. Kelemen Hunor UDMR -
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Korodi Attila UDMR NU
147. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
148. Lubanovici Mircea PDL DA
149. Lupu Mihai PNL DA
150. Man Mircea PDL DA
151. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
152. Manolescu Oana Minoritati DA
153. Marcu Nicu PNL DA
154. Marcu Viorica PNL DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Martin Eduard-Stelian PSD DA
159. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
160. Máté András-Levente UDMR Abținere
161. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
162. Mazilu Constantin PSD DA
163. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
164. Melinte Ion ND DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Mihai Aurelian ND DA
167. Mihăilă Ioan PDL DA
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Militaru Lucian PDL DA
171. Mincă Liliana ND DA
172. Mircovici Niculae Minoritati DA
173. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
174. Mîrza Gavril PSD DA
175. Mocanu Adrian PSD DA
176. Mocanu Vasile PSD DA
177. Mocioalcă Ion PSD DA
178. Mocioi Niculina ND DA
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Moldovan Iosif UDMR Abținere
181. Molnar Zsolt UDMR Abținere
182. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
183. Movilă Petru PDL DA
184. Muntean Mircia PDL DA
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Nassar Rodica PSD DA
187. Nazare Alexandru PDL DA
188. Neacșu Marian PSD DA
189. Nechita Aurel PSD DA
190. Necula Cosmin PSD DA
191. Negruț Clement PDL DA
192. Nichita Cristina PSD DA
193. Nicoară Romeo Florin PNL DA
194. Nicolae Florian PSD DA
195. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
196. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
197. Nicolicea Eugen PSD DA
198. Niculae Aurel PNL DA
199. Niculescu Dumitru ND DA
200. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
201. Nistor Laurențiu PSD DA
202. Nistor Marioara ND DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND DA
206. Ochi Ion PSD DA
207. Orban Ludovic PNL DA
208. Palașcă Viorel PNL DA
209. Păun Nicolae Minoritati DA
210. Peia Ninel PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Petrescu Petre PSD DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
215. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
216. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
217. Pop Georgian PSD DA
218. Popa Octavian-Marius PNL DA
219. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
220. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
221. Potor Călin PNL DA
222. Preda Cezar-Florin PDL DA
223. Pușcaș Iacob ND DA
224. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
225. Răducanu Ion PSD DA
226. Rădulescu Constantin PSD DA
227. Rățoi Neculai PSD DA
228. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
229. Reuer Elena-Ramona PNL DA
230. Rizea Cristian PSD DA
231. Roman Cristian-Constantin PDL DA
232. Roman Ioan Sorin PSD DA
233. Roman Victor PSD DA
234. Roșca Lucreția PSD DA
235. Roșca Mircea PNL DA
236. Rotaru Răzvan ND DA
237. Sava Andrei-Valentin PSD DA
238. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
239. Săpunaru Nini PNL DA
240. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
241. Scarlat George PNL DA
242. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL -
243. Scutaru Adrian George PNL DA
244. Secară Florin Mihail PDL DA
245. Sefer Cristian-George ND DA
246. Seres Dénes UDMR Abținere
247. Smarandache Miron Alexandru ND DA
248. Solomon Adrian PSD DA
249. Stan Ioan PSD DA
250. Stan Ion PSD DA
251. Stanciu Anghel PSD DA
252. Stativă Irinel Ioan PSD DA
253. Stănescu Alexandru PSD DA
254. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
255. Stoica Mihaela PDL DA
256. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
257. Stragea Sorin Constantin PSD DA
258. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
259. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
260. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
261. Szabó Ödön UDMR Abținere
262. Șimon Gheorghe PSD DA
263. Șoptică Costel PNL DA
264. Șova Lucian PSD DA
265. Ștefan Viorel PSD DA
266. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
267. Tabugan Ion PSD DA
268. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
269. Tararache Mihai ND Abținere
270. Tămâian Ioan PNL DA
271. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
272. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
273. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
274. Teju Sorin PNL DA
275. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
276. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
277. Tiuch Cătălin PSD DA
278. Tîlvăr Angel PSD DA
279. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
280. Traicu Rodin PSD DA
281. Tudose Mihai PSD DA
282. Tușa Adriana Diana PNL DA
283. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
284. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
285. Uricec Eugen Constantin PSD DA
286. Ursărescu Dorinel PNL DA
287. Vainer Aurel Minoritati DA
288. Vladu Iulian PDL DA
289. Vlase Petru Gabriel PSD DA
290. Vlădoiu Aurel PSD DA
291. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
292. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
293. Vulpescu Ioan PSD DA
294. Weber Mihai PSD DA
295. Zaharcu Neviser PSD DA
296. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
297. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
299. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 februarie 2020, 3:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro